Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8393 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
2.Η τριφασικη μπορει να μετατραπει σε μονοφασικη;(θυμαμαι που το ειχες ψαξει και θα το ξαναδιαβασω) λογω της γεννητριας που εχω.

Στα 7.5kw (10hp) δεν γίνεται με πυκνωτές μονο με inverter μονοφασικό σε τριφασικό
Το κόστος μπορεί να ξεπεράσει και την αξία του ίδιου του μηχανήματος ενδεικτικά σου αναφέρω ενα που χρειάστηκα 0,350kW είχε 120ευρω της πλάκας και το καλό 450ευρω!!!!
Το άλλο πρόβλημα που θα εχεις ειναι με το φορτίο
Το οικιακό μονοφασικό ρεύμα είναι μεχρι 35Α πιστεύω θα είσαι οριακά άσε που δεν θα πρέπει να μαγειρεύεις, να βάζεις πλυντήριο κ.λ.π οσο δουλεύεις
Μια καλή λύση είναι λειτουργία με γεννήτρια στα 10-12kVA συνήθως έχουν και τριφασική έξοδο, αν την διαθέτη κάποιος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8395 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα

γιαννης έγραψε: το βαρος και διαστασεις που μπορουμε να δουμε ?για να υπολογισουμε το κοστος απο οτι ειδα μαλλον καθε μηχανημα εχει το δικο του κουτι απο ξυλο πως θα υπολογισουμε το κοστος?με το βαρος η με τον ογκο?


Χοντρικά, η πελλετομηχανές είναι περίπου 0,5 μ3 ενώ οι σφυρόμυλοι με κυκλώνα 1 μ3.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8396 από pantelis1973
Pantelis1973 Mονοφασικη πρέσα, και μονοφασικο σφυρομυλο 220v

Model No.: KL120B
Capacity: 75-100kgs/hour
Power: 2.2KW motor(1 phase)
Price (FOB QINGDAO): USD430

Hammer mill
Model No.: CF158
Capacity: 300kgs/hour
Power:1.5KW motor (1 phase)
Price (FOB QINGDAO) : USD320

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8399 από γιαννης
ok υπολογισμος για περιπου 1.5μ3 για τον εκτελωνισμο στα σιγουρα ποτε θα μαθουμε αν εγω για παραδειγμα εχω δυο κιβωτια το ενα 0.5μ3 και το αλλο 1μ3 ποσο θα πανε τα εξοδα? η θα μπορουσε ο κινεζος να βαλει το ενα κιβωτιο πανω στο αλλο και να τα κανει ενα 1,5μ3 ο εκτελωνιστης θα παρει τα ηδια και στης δυο περιπτωσεις

mastoras έγραψε:

γιαννης έγραψε: το βαρος και διαστασεις που μπορουμε να δουμε ?για να υπολογισουμε το κοστος απο οτι ειδα μαλλον καθε μηχανημα εχει το δικο του κουτι απο ξυλο πως θα υπολογισουμε το κοστος?με το βαρος η με τον ογκο?


Χοντρικά, η πελλετομηχανές είναι περίπου 0,5 μ3 ενώ οι σφυρόμυλοι με κυκλώνα 1 μ3.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8409 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα

γιαννης έγραψε: ok υπολογισμος για περιπου 1.5μ3 για τον εκτελωνισμο στα σιγουρα ποτε θα μαθουμε αν εγω για παραδειγμα εχω δυο κιβωτια το ενα 0.5μ3 και το αλλο 1μ3 ποσο θα πανε τα εξοδα? η θα μπορουσε ο κινεζος να βαλει το ενα κιβωτιο πανω στο αλλο και να τα κανει ενα 1,5μ3 ο εκτελωνιστης θα παρει τα ηδια και στης δυο περιπτωσεις

mastoras έγραψε:

γιαννης έγραψε: το βαρος και διαστασεις που μπορουμε να δουμε ?για να υπολογισουμε το κοστος απο οτι ειδα μαλλον καθε μηχανημα εχει το δικο του κουτι απο ξυλο πως θα υπολογισουμε το κοστος?με το βαρος η με τον ογκο?


Χοντρικά, η πελλετομηχανές είναι περίπου 0,5 μ3 ενώ οι σφυρόμυλοι με κυκλώνα 1 μ3.


Πρώτα Γιάννη να στείλουμε την παραγγελία στον Κινέζο, για να πάρουμε την τελική προσφορά, και ύστερα κανονίζουμε τα υπόλοιπα. ;)

kakos και Mal παρακαλώ αποφασίστε εάν συμμετέχετε η όχι σε αυτήν την παραγγελία για να προχωρήσουμε.[/u]
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8417 από Mal
Απαντήθηκε από Mal στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
Καλημέρα εγώ τελικά κινούμε προς ιδιοκατασκευη μαζί με τον μπατζανάκη (αυτός ασχολειται με κατασκευές και πατέντες).
Σας εύχομαι καλές αγορές.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ