Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78745 από stratis 1
Συμπερασμα
Ο χρυσος ειναι (ηταν) μεσο συναλλαγης.
Το πετρελαιο ειναι ο μαυρος χρυσος.
Αρα το πελλετ που αντικατεστησε το πετρελαιο ειναι ο καφε χρυσος.
πελλετ = χρυσος :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78770 από DOOM_NX

Grecu_ έγραψε: Για συνδιασμο μιλαμε ρε, αμαν πια!


Διακρίνω μια δυσφορία;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78771 από Βιομαζιστής
Τώρα τι λέτε, θα με βάλετε στο τρυπάκι να μπαίνω κάθε μέρα στο site, στο forum και στο μίτο για να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας;

@antisakis
Ισχύει ότι σου είπε ο stergiosbik.

@mastoras
Πες το πως σκέφτεσαι εξ αρχής, γιατί ο άλλος που δεν σκέφτεται αλτρουιστικά σαν και σένα δηλ. γουστάρω να παράγω δικό μου πέλλετ με οποιοδήποτε κόστος (σε κόπο και χρήμα)πέφτει σε μια παγίδα και από εκεί που πάει για μαλλί, τελικά βγαίνει κουρεμένος.

Για πέστε μου ρε λεβέντες, ποιος είναι ο ρόλος του forum για να το καταλάβω και εγώ ο αδαής;
Είναι να κάνουμε μάγκες τους Κινέζους και τους διάφορους εμπόρους ή να βοηθηθούμε μεταξύ μας ως προς το συμφέρον μας;
Τι διάολο δεν καταλαβαίνω;
Δηλαδή κάποιος έχει μια εμπειρία, εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση, τι πρέπει να κάνει; Να μην την καταθέσει; Να αδιαφορήσει; Να πει, άσε τους "μαλάκες" να την πατήσουν όπως την πάτησα κι εγώ;
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι διαολόφαρα είμαστε.

Εσύ mastora με την υπέρμετρη αισιοδοξία σου, τον ανορθόδοξο τρόπο σκέψης σου (κατά τα δικά σου λεγόμενα που τώρα όμως τα εξωτερίκευσες βάσει του τελευταίου μηνύματός σου) και τον τρόπο γραφής σου, δεν καταλαβαίνεις πως είναι δυνατόν να παρασύρεις κάποιους που δεν θέλουν να παρασυρθούν αλλά να βοηθηθούν;
Δεν έχω τίποτε άλλο μαζί σου.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78800 από Grecu_

DOOM_NX έγραψε:

Grecu_ έγραψε: Για συνδιασμο μιλαμε ρε, αμαν πια!


Διακρίνω μια δυσφορία;


Απαντησα με "γρηγορη απαντηση" και βαρεθηκα να βαλω φατσουλα μετα ρε ψειρα! Αμαν πια! :silly:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78810 από OANNHSEA

stratis 1 έγραψε: Ιδιοχρηση δια ανταλαγης!!!! :P :woohoo:


Αρχίζεις να μπαίνεις στο νόημα τι εννοώ όταν γράφω ότι θα αλλάξει η ιδεολογία του ανθρώπου; :evil:

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78825 από xrysafis72

Βιομαζιστής έγραψε: Τώρα τι λέτε, θα με βάλετε στο τρυπάκι να μπαίνω κάθε μέρα στο site, στο forum και στο μίτο για να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας;

@antisakis
Ισχύει ότι σου είπε ο stergiosbik.

@mastoras
Πες το πως σκέφτεσαι εξ αρχής, γιατί ο άλλος που δεν σκέφτεται αλτρουιστικά σαν και σένα δηλ. γουστάρω να παράγω δικό μου πέλλετ με οποιοδήποτε κόστος (σε κόπο και χρήμα)πέφτει σε μια παγίδα και από εκεί που πάει για μαλλί, τελικά βγαίνει κουρεμένος.

Για πέστε μου ρε λεβέντες, ποιος είναι ο ρόλος του forum για να το καταλάβω και εγώ ο αδαής;
Είναι να κάνουμε μάγκες τους Κινέζους και τους διάφορους εμπόρους ή να βοηθηθούμε μεταξύ μας ως προς το συμφέρον μας;
Τι διάολο δεν καταλαβαίνω;
Δηλαδή κάποιος έχει μια εμπειρία, εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση, τι πρέπει να κάνει; Να μην την καταθέσει; Να αδιαφορήσει; Να πει, άσε τους "μαλάκες" να την πατήσουν όπως την πάτησα κι εγώ;
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι διαολόφαρα είμαστε.

Εσύ mastora με την υπέρμετρη αισιοδοξία σου, τον ανορθόδοξο τρόπο σκέψης σου (κατά τα δικά σου λεγόμενα που τώρα όμως τα εξωτερίκευσες βάσει του τελευταίου μηνύματός σου) και τον τρόπο γραφής σου, δεν καταλαβαίνεις πως είναι δυνατόν να παρασύρεις κάποιους που δεν θέλουν να παρασυρθούν αλλά να βοηθηθούν;
Δεν έχω τίποτε άλλο μαζί σου.

φιλε μου σωστα κανεις και λες της εντυπωσης σου απο την εμπειρια που ειχε .και εμεις αυτο κανουνε(για μενα ισχυει η αγορα πεσσας).εσυ ομως εχει την δυνατοτητα να καψεις τσιπς αλλοι οχι.θα σταματησης την παραγωγη σου τσιπς και θα αγορασης ετοιμα?
εκει που θα αγοραζα αλλο λεβητα(βιομαζας) αγορασα πελλετομηχανη!!!
τα αλλα εργαλια θελω να πιστευω ειναι τα ιδια (σπαστηρα-σφυρομυλος)
και ενα ακομα ποσο χωρο θελεις να αποθηκευσης 2τονους πετρελαιο ,πελλετ και ποσο τσιπς?
δεν σε αντικρουω στης αποψεις σου αλλα ο καθενα κοιταει την τον συμφερει!!!!
και κατι τελευταιο αν εχει πετρελαιο δεν το βγαζει με τουλουμπα(ετσι λεμε εμεις εδω την εξαγωγη υγρων χειρωνακτηκα)αλλα με αντλια σε μοτορακι και αλλος με αντλια πομονα 100 αλογα.αλλος πληρωνει και αλλος κουραζεται,αλλα η ποσοτητα σε αφηνη κερδος.
σε αυτο το θεμα του φορουμ θα επανερθω κατα την παραγωγη και την καταναλωση και εντυπωσης απο την καυση του πελλετ στον καυστηρα μου.εχω καψει 2 τονους rz pellets(για μενα η κορυφη στα πελλετ) και μετης ιδιες ρυθμηση στον καυστηρα σαν κρητηριο θα αναφερθω!!!!!τα λεμε.... :kiss:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.290 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ