Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79883 από OANNHSEA

Τοσο δυσκολο ητανε?
Δεν με ενδιαφερει να διαβασω ολες τις σελιδες,θελω απλα να μου πειτε αυτο που ρωτησα!!!!!!!!!


Μήπως και θέλεις να μας μαστιγώσεις και λίγο για να πάρεις πιο σωστή απάντηση - εάν είναι καλύτερα τα διπλά από τριπλά ρόλερ;
Με σταύρωμα μπορεί και να σου απαντήσουμε εάν π.χ. κάνει καφέ...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79889 από PRIMUS 45

OANNHSEA έγραψε:

Τοσο δυσκολο ητανε?
Δεν με ενδιαφερει να διαβασω ολες τις σελιδες,θελω απλα να μου πειτε αυτο που ρωτησα!!!!!!!!!


Μήπως και θέλεις να μας μαστιγώσεις και λίγο για να πάρεις πιο σωστή απάντηση - εάν είναι καλύτερα τα διπλά από τριπλά ρόλερ;
Με σταύρωμα μπορεί και να σου απαντήσουμε εάν π.χ. κάνει καφέ...

Τι ειστε εσεις ουτε μια ερωτηση δεν μπορουμε να κανουμε!!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79992 από DOOM_NX
Είστε τραγικοί. Πρέπει ο άλλος να καθίσει και να διαβάσει 1660 post για να βρει αυτό που ψάχνει; Στο κάτω-κάτω ΑΜΑ θέλετε απαντάτε, δε σας υποχρέωσε κανείς να απαντήσετε. Μην είστε γαϊδούρια σ'αυτούς που δεν ξέρουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80003 από PRIMUS 45

DOOM_NX έγραψε: Είστε τραγικοί. Πρέπει ο άλλος να καθίσει και να διαβάσει 1660 post για να βρει αυτό που ψάχνει; Στο κάτω-κάτω ΑΜΑ θέλετε απαντάτε, δε σας υποχρέωσε κανείς να απαντήσετε. Μην είστε γαϊδούρια σ'αυτούς που δεν ξέρουν.

Δεν φτανει αφτο ειστε και ειρωνικοι μπραβο σας


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80017 από stratis 1
Εσεις οι πελλετακηδες τα θελετε ολα ευκολα :P :P
τα αγαθά(και οι πληροφοριες) κόποις κτώνται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80022 από stratis 1

kritikos έγραψε:

stratis 1 έγραψε:

kritikos έγραψε: στρατής ... ναι δεν έχει αναδευτήρα ... η φιλοσοφία για το θρύμμα είναι ένα παλμικό μοτεράκι στο πλάι του σιλού που τρέμει ρίχνει το υλικό ... όταν αποφασίσω να ρίχνω θρύμμα πιστεύω ότι αυτό δεν θα είναι πρόβλημα υπάρχουν διάφορες λύσεις ...


Ο δονητης που σου ειπε ο Μιλτος ,δεν δουλευει γιατι σφιγγει το υλικο.
Με αυτον το τροπο δοκιμασα στην αρχη,δεν εκανα τιποτα και μετα το εψαξα παραπερα.
Αμα θες τον δονητη ελα να στον χαρισω.


Στρατής δεν θα διαφωνήσω ... όμως λύση θα βρεθεί ... στην ανάγκη θα γίνει μία μικρή πατέντα με αναδευτήρα ... μία άλλη λύση είναι το ανακάτεμα θρύματος με πηρυνόξυλο το οποίο το έχω δοκιμάσει κιόλας ...
το θρύμα το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μία χαρά ... απλά δεν έχω γεμίσει τον σιλό με θρύμμα ... κάποια στιγμή θα κάνω ένα φουλ γέμισμα να σου πω αν μου φρακάρει ...



Αναμιξη με πυρηνοξυλο δεν εχει νοημα.
Μονο για τη περιπτωση που ξερεις οτι θα υπαρχει ελειψη.
Θα καταλαβης οτι υπαρχει ελειψη οταν σου τελειωσουν τα αποθεματα πυρηνοξυλου.
Αλλα τοτε με τι θα ανακατεψεις το πριονιδι αφου θα σου εχει τελειωσει?
Ο λεβητας βιομαζας εχει αξια ,οταν παιρνει τα παντα.
Οτι υπαρχει στην αγορα.
Ετσι διαλεγεις το φτηνοτερο υλικο που πουλιεται στην αγορα, ωστε να μην αφηνης περιθωρια στους εμπορους για αισχροκερδεια.

Για το φουλ γεμισμα καντο αλλα μια μερα που δεν θα κανει κρυο και θα εχεις χρονο για βουτιες μεσα στο σιλο :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.318 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ