Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81553 από xrysafis72

antisakis έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: [quote="antisakis"
Αν θελεις την αποψη μου για τον θρυμματιστη θα πρεπει να γνωριζω τον κυκλο εργασιων ,
.[/color]

δεν εχω καταλαβει αυτο?


Θρυμμα -ξηραντηριο-σφυρομυλος- πελλετ;με το θεμα υγρασια τι θα κανεις; [/quote]
κοπη βαμβακιας απο χωραφι μου
prntscr.com/rgs7q
θα ριχνω το θρυμμα σε σιλο απο δημητρικα εχουν στο χωριο μου <<πεταμενα>>
prntscr.com/rgsta
θα βγαλω τον πισω κοχλια και θα αφησω τον κεντρικο.θα προσαρμοσω και εναν (βγαλε ,βαλε)φυσητηρα που εχουν για να φυσανε τα καλαμποκια σε αποθηκες αν ζεσταθουν.
prntscr.com/rguc8
κατεβαζει τουλαχιστον 5 μοναδες υγρασια.τα φυσας αν διαμερισμα μεσα στο σιλο(εχει 40)μολις ζεσταθει στους 40 με 45 βαθμους.η αποτομη εισαγωγη κρυου αερα εχει το αποτελεσμα να χανει υγρασια το υλικο.τα μοτερακια για τον φυσητηρα ειναι το πολλη στον 1 ιππο.ολα ειναι τσεκαρισμενα και το καλοκαιρι ειναι και ποιο ευκολα!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81586 από antisakis

xrysafis72 έγραψε:

antisakis έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: [quote="antisakis"
Αν θελεις την αποψη μου για τον θρυμματιστη θα πρεπει να γνωριζω τον κυκλο εργασιων ,
.[/color]

δεν εχω καταλαβει αυτο?


Θρυμμα -ξηραντηριο-σφυρομυλος- πελλετ;με το θεμα υγρασια τι θα κανεις;

κοπη βαμβακιας απο χωραφι μου
prntscr.com/rgs7q
θα ριχνω το θρυμμα σε σιλο απο δημητρικα εχουν στο χωριο μου <<πεταμενα>>
prntscr.com/rgsta
θα βγαλω τον πισω κοχλια και θα αφησω τον κεντρικο.θα προσαρμοσω και εναν (βγαλε ,βαλε)φυσητηρα που εχουν για να φυσανε τα καλαμποκια σε αποθηκες αν ζεσταθουν.
prntscr.com/rguc8
κατεβαζει τουλαχιστον 5 μοναδες υγρασια.τα φυσας αν διαμερισμα μεσα στο σιλο(εχει 40)μολις ζεσταθει στους 40 με 45 βαθμους.η αποτομη εισαγωγη κρυου αερα εχει το αποτελεσμα να χανει υγρασια το υλικο.τα μοτερακια για τον φυσητηρα ειναι το πολλη στον 1 ιππο.ολα ειναι τσεκαρισμενα και το καλοκαιρι ειναι και ποιο ευκολα!!![/quote]

Το θεμα μου σε αυτους τους θρυμματιστες ειναι το πρασινο υλικο, η μετατροπη του σιλου σε καποιο ειδος ξηραντηρα φαινεται καλη ιδεα και λυνει το προβλημα τους. Καλο και το μηχανημα συλογης κλαδιων βαμβακιου ,σε ενα παρομοιο καναμε μια ψιλομετατροπη για κλαδι.
Οποτε φιλε μου απο μηχανηματα εισαι οκ ,ορεξη για δουλεια τωρα πολυ δουλεια γιατι το κερδος σου θα ειναι οριακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81589 από OANNHSEA

Μυστηριε γιαννη η χωρα που κατασκευαζεται το εργαλιο ειναι πολωνια.αντιπρωσωπο εχει μονο στην βουλγαρια αλλα θα ειναι και παλι ακριβο,να υπολογηζουμε συν 30% επανω.εγω

To ξέρω που παράγεται, καθότι το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι το Νο1 αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη, όπως και οι υπόλοιποι καταστροφείς στην Ευρώπη - για τα άλλα μηχανήματα που έχει δεν έχω διαβάσει κάτι ιδιαίτερο.
Όμως έχει αντιπροσωπείες και σε άλλες χώρες - το δείχνει το στέκι τους αυτό. Δοκίμασες στις αντιπροσωπίες που δίνει και δεν σου απάντησαν; Γιατί εγώ πέρυσι δοκίμασα απευθείας στην εταιρεία και μετά από 3 μαίλ που έστειλα ακόμα περιμένω απάντηση...

Ρε Γιαννη, που τους στελνεις στα Βαλκανια τους ανθρωπους?

α) Είμαστε Βαλκάνιοι.
β) Βουλγαρία και Ρουμανία είναι στην ΕΕ - με ότι αυτό συνεπάγεται στους φόρους.
γ) Είναι πιο φτηνά, ακόμα και με τα μεταφορικά.

Παραλιγο η ...μηδικη(τριφυλλι) να μου διαλυσει την σομπα,και απλα για να την γλυτωσω την εκανα φυλλο και φτερο...

karibu
Πρώτον άλλο η μηδική και άλλο το τριφύλλι.
Δεύτερον πες μας τι πρόβλημα σου έβγαλε, γιατί πρώτη φορά το ακούω...

εγω εχω τριφιλια και η τιμη παει 25 λεπτα το κιλο (δεμα 35 κιλων)

Δηλαδή 259 ευρώ ο τόνος... Ε δεν θα έλεγα ότι συμφέρει να κάνεις το τριφύλλι πέλετ για καύση...
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81590 από osakis
Ρε παλικάρια νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει λίγο από την παραγωγή πελλετ για ιδιόχρηση.
Καλά αυτά τα μηχανήματα και τεμπέλικα, μου αρέσουν αλλά.
Υπάρχει ένα αλλά που χαλάει όλη την συνταγή
Αυτά τα μηχανήματα θέλουν παράδες και παράδες δεν υπάρχουν.
Πότε θα κάνει απόσβεση κάποιος που για το σπίτι του χρειάζεται 6 έως 7 τόνους?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras, VASKOS 4

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81628 από antisakis

osakis έγραψε: Ρε παλικάρια νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει λίγο από την παραγωγή πελλετ για ιδιόχρηση.
Καλά αυτά τα μηχανήματα και τεμπέλικα, μου αρέσουν αλλά.
Υπάρχει ένα αλλά που χαλάει όλη την συνταγή
Αυτά τα μηχανήματα θέλουν παράδες και παράδες δεν υπάρχουν.
Πότε θα κάνει απόσβεση κάποιος που για το σπίτι του χρειάζεται 6 έως 7 τόνους?


Μια παλια πρεσσα που δενει τριφυλλι μετατροπη και εχεις μια ωραια πρεσσα κλαδιων, Ο σφυρομυλος γινεται ευκολα και φθηνα στις διαστασεις της μπαλας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81665 από osakis

antisakis έγραψε:

osakis έγραψε: Ρε παλικάρια νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει λίγο από την παραγωγή πελλετ για ιδιόχρηση.
Καλά αυτά τα μηχανήματα και τεμπέλικα, μου αρέσουν αλλά.
Υπάρχει ένα αλλά που χαλάει όλη την συνταγή
Αυτά τα μηχανήματα θέλουν παράδες και παράδες δεν υπάρχουν.
Πότε θα κάνει απόσβεση κάποιος που για το σπίτι του χρειάζεται 6 έως 7 τόνους?


Μια παλια πρεσσα που δενει τριφυλλι μετατροπη και εχεις μια ωραια πρεσσα κλαδιων, Ο σφυρομυλος γινεται ευκολα και φθηνα στις διαστασεις της μπαλας.


Ετσι κάτι γίνετε γιατί με καινουρια βλέπω την απόσβεση να ερχεται μαζί με την ανάκαμψη της Ελλαδας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.363 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ