Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95453 από Mikamike
Καλημέρα, μήπως γνωρίζετε κάποια καταστήματα στην Αθήνα που θα μπορούσαμε να δούμε κάποια προϊόντα/έπιπλα απο ξύλο Παουλόβνια; Η κάποια στοιχεία επικοινωνίας απο κάποιο εισαγωγέα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95683 από kazamias

TBD έγραψε:

kazamias έγραψε: efxaristw gia tin ipodi3i! mipws gnwrizete tin elliniki onomasia tou xomatos poy vazei gia na to promi8eftw?


Πήγαινε σε ενα φυτωριο και ζητα χωμα για φυτα εσωτερικου χωρου.Αυτα τα χωματα ειναι κυριως απο τυρφη και κανουν για τη δουλεια σου. Αν σου δωσουν χωμα με κοπρια, την εβαψες! Το ιδανικο βαθος σπορου ειναι δυομισυ φορες το μηκος του σπορου δηλαδη περιπου 2,5χιλιοστα. Κανε δηλαδη μια επιφανειακη σπορα με ενα ελαφρη πασπατησμα. Βαλε το σπορειο σου σε μερος που να το βλεπει ο ελαφρης ηλιος και σκεπασε το με ναυλον για να εχει ικανοποιητικα επιπεδα υγρασιας. Αν βαλεις τους σπορους σε νερο πριν τους φυτευσεις για 24 ωρες θα αρχισουν να φυτρωνουν σε 10 μερες. Αν δεν τους βαλεις θα περιμενεις 2-3 βδομαδες. Μην αφησεις το σαπορειο σου να στεγνωσει!
Καλη επιτυχια!


efxaristw para poli!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95754 από sitelem2
πριν 2 εβδομάδες έσπειρα και ακόμα τίποτα είναι φυσιολογικό η να τα ξεχάσω? :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96054 από TBD

sitelem2 έγραψε: πριν 2 εβδομάδες έσπειρα και ακόμα τίποτα είναι φυσιολογικό η να τα ξεχάσω? :(

κανε ακομη λιγη υπομονη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96083 από jnet

kosmidis80 έγραψε: Θα χρειαστω 3-4 φυτα, εχει κανενας να μου δωσει?


κοιτα που απο τοσα δεντρα που εβγαλα και μοιρασα τελικα ζηταω να μου δωσουν παλι..χαχαχα


Θοδωρή υπάρχουν περίπου 10 σε εμένα οπότε στα δίνω πίσω. Μολις πετάξανε για φέτος φύλλα αλλά είναι μικρά ξέρεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96096 από kosmidis80

jnet έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Θα χρειαστω 3-4 φυτα, εχει κανενας να μου δωσει?


κοιτα που απο τοσα δεντρα που εβγαλα και μοιρασα τελικα ζηταω να μου δωσουν παλι..χαχαχα


Θοδωρή υπάρχουν περίπου 10 σε εμένα οπότε στα δίνω πίσω. Μολις πετάξανε για φέτος φύλλα αλλά είναι μικρά ξέρεις.



ok Γιωργο, θα σε πω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ