Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52088 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Panos έγραψε: γιατί διαμαρτύρεστε χωρίς λόγο, είναι και τα μεταφορικά μέσα!!! :woohoo:

nivosgr έγραψε: Κοιτάξτε εδω βρε παιδιά αν ειναι δυνατόν www.groupon.gr/deals/athens/allsales-bri...CRM_1_0_0_338&a=1329

Η γνωστη Αυστριακή μπριγκέτα με 550 τον τόνο, προβάλεται ως σούπερ ευκαιρια στο GROUPON

Καλα δεν ντρέπονται καθόλου; :evil:


Mε τα μεταφορικά μαζί, για παράδοση στην πόρτα μου, την πήρα 305€, την ίδια

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52849 από Nikolai
Απαντήθηκε από Nikolai στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Καλησπέρα σε όλους, νέος στα λημέρια σας και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιάστει από τις πληροφοριες που έχω βρει εδώ μέσα. Πρόσφατα έβαλα ενεργειακό τζάκι διφατσο της Cpc Ιταλίας και ψάχνομαι με μπριγκετες...Μετά από πολλές δοκιμές έχω να πω τα ακόλουθα: Οι μοναδικές που βρήκα με πιστοποίηση ήταν η Biomac Τσεχίας με 400€ ο τόνος με καλά αποτελέσματα. Η συγκεκριμένη εταιρεία βγάζει διάφορα είδη μπριγκετας, άλλη για το άναμμα, άλλη για τη βασική καύση και άλλη για τη νύχτα που θες μεγάλη διάρκεια και διατήρηση της θερμότητας. Αυτήν τη Biomac την εχω βρει μόνο σε ένα μαγαζί στη Βούλα. Η άλλη μπριγκετα με πιστοποίηση είναι η γνωστή σε πολλούς Schweighoffer η οποία φτιάχνεται στη Ρουμανία ενώ η έδρα της εταιρείας είναι στην Αυστρία(τα διάβασα στην ιστοσελίδα τους.) Γενικά καλά αποτελέσματα παρόμοια με την Biomac. Την Schweighoffer την εχω βρει σε πολλά σημεία και το αξιοσημείωτο είναι το εύρος των τιμών. Ξεκινάει από 325€ ο τόνος στα Καλυβια και φτάνει μέχρι 440 στη Βάρη!!! Οι τιμές είναι με ΦΠΑ και παράδοση στο σπίτι... Ολες οι υπόλοιπες που εχω δοκιμάσει ήταν άγνωστης προέλευσης και χωρίς πιστοποίηση με μέτρια εώς καλά αποτελέσματα. Η καλύτερη που εχω δοκιμάσει ήταν μια Βουλγαρική υψηλής συμπίεσης η οποία μου έκανε πολύ δυνατή φλόγα είχε άμεσο άναμμα και διάρκεια 50-60 λεπτά. Τιμή 350€ ο τόνος τελική. Επειδή είδα σημαντική διάφορα αλλά δεν είχε πιστοποιηση(όπως καταλάβατε τραβάω κόλλημα με τις πιστοποιήσεις) εψαξα και βρήκα τμήμα των χημικών μηχανικών στο ΕΜΠ που έχει εργαστήριο για τέτοιου είδους αναλύσεις. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα...Οποίος έχει κάτι άλλο να προτείνει για αγορά μπριγκετας από Αθήνα, ας ενημερώσει... Σας ζαλισα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52856 από tasos01
Απαντήθηκε από tasos01 στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)

Nikolai έγραψε: Καλησπέρα σε όλους, νέος στα λημέρια σας και ομολογώ ότι έχω εντυπωσιάστει από τις πληροφοριες που έχω βρει εδώ μέσα. Πρόσφατα έβαλα ενεργειακό τζάκι διφατσο της Cpc Ιταλίας και ψάχνομαι με μπριγκετες...Μετά από πολλές δοκιμές έχω να πω τα ακόλουθα: Οι μοναδικές που βρήκα με πιστοποίηση ήταν η Biomac Τσεχίας με 400€ ο τόνος με καλά αποτελέσματα. Η συγκεκριμένη εταιρεία βγάζει διάφορα είδη μπριγκετας, άλλη για το άναμμα, άλλη για τη βασική καύση και άλλη για τη νύχτα που θες μεγάλη διάρκεια και διατήρηση της θερμότητας. Αυτήν τη Biomac την εχω βρει μόνο σε ένα μαγαζί στη Βούλα. Η άλλη μπριγκετα με πιστοποίηση είναι η γνωστή σε πολλούς Schweighoffer η οποία φτιάχνεται στη Ρουμανία ενώ η έδρα της εταιρείας είναι στην Αυστρία(τα διάβασα στην ιστοσελίδα τους.) Γενικά καλά αποτελέσματα παρόμοια με την Biomac. Την Schweighoffer την εχω βρει σε πολλά σημεία και το αξιοσημείωτο είναι το εύρος των τιμών. Ξεκινάει από 325€ ο τόνος στα Καλυβια και φτάνει μέχρι 440 στη Βάρη!!! Οι τιμές είναι με ΦΠΑ και παράδοση στο σπίτι... Ολες οι υπόλοιπες που εχω δοκιμάσει ήταν άγνωστης προέλευσης και χωρίς πιστοποίηση με μέτρια εώς καλά αποτελέσματα. Η καλύτερη που εχω δοκιμάσει ήταν μια Βουλγαρική υψηλής συμπίεσης η οποία μου έκανε πολύ δυνατή φλόγα είχε άμεσο άναμμα και διάρκεια 50-60 λεπτά. Τιμή 350€ ο τόνος τελική. Επειδή είδα σημαντική διάφορα αλλά δεν είχε πιστοποιηση(όπως καταλάβατε τραβάω κόλλημα με τις πιστοποιήσεις) εψαξα και βρήκα τμήμα των χημικών μηχανικών στο ΕΜΠ που έχει εργαστήριο για τέτοιου είδους αναλύσεις. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα...Οποίος έχει κάτι άλλο να προτείνει για αγορά μπριγκετας από Αθήνα, ας ενημερώσει... Σας ζαλισα...

ποια μπριγκετα χρησιμοποιησες της biomac??

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52863 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Nikolai σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες που μας έδωσες και περιμένουμε τα αποτελέσματα της ανάλυσης.
Επίσης πες μας ποια διαδικασία χρειάζεται να ακολουθήσουμε αν θέλουμε να στείλουμε κάποιο δείγμα, πέλλετ ή μπριγκέτα, για ανάλυση στο ΕΜΠ;

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #52887 από Nikolai
Απαντήθηκε από Nikolai στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Απο Biomac δοκίμασα την Energo που είναι για το ξεκίνημα, την premium που ειναι για τη βασική καύση και την extralong που ειναι για τη νύχτα. Τις αγόρασα απο το www.bestpellets.gr
Σχετικά με το εργαστήριο του ΕΜΠ το μόνο που εχω καταφέρει μέχρι τώρα ειναι να εντόπισω ποιο ειναι το κατάλληλο που κάνει τέτοιου είδους αναλύσεις. Σκοπεύω να τηλεφώνησω για τα περαιτέρω αύριο μεθαύριο και εννοείται ότι θα σας κράτησω ενήμερους... Θέλω να διευκρινίσω ότι είμαι ιδιώτης και ουδεμία σχέση εχω με εμπόριο ξυλειας και συναφών...Το αναφέρω προς αποφυγή παρεξηγήσεων...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": smaragdenios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53065 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Τιμές για Μπρικέτες (Briquettes)
Μετά το φετινό φιάσκο με τα υγρά ξύλα που γέμισε όλη η Ελλάδα, η λύση της μπριγκέτας είναι μονόδρομος.

Θα την κάνω χρήση και εγώ για πρώτη φορά. Ελπίζω να μου αρέσει, να πετάξει την πίσσα από τον λέβητα που αποφάσισα να μην τον ξανακαθαρίσω χειροκίνητα ποτέ πλέον. Οτι θέλει ο κερατάς ας δώσει..... από θερμοκρασία εννοώ. :lol:

Τα ξύλα που άρχισα να καίω εδώ και δύο ημέρες, δεν αφρίζουν απλά από το νερό που έχουν, αλλά σφυρίζουν σαν τρένο τα ρημάδια.

Γαύρος σου λέει ο άλλος, ο καλύτερος. Οξιά η φουριόζα, μεσές ο πολλά βαρύς.

Ελπίζω μετά τα πρώτα καψίματα της μπριγκέτας, να φορέσω και εγώ ένα μπλουζάκι σαν και εκείνα που φορούσαν τα κοριτσάκια σε ένα μπαρ το καλοκαίρι στην Μύκονο, που έγραφε " Σαν την ........ δεν έχει" :lol: :lol:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.656 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ