Σωστή τοποθέτηση σόμπας pellet

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174024 από PANOSGR
Απαντήθηκε από PANOSGR στο θέμα Σωστή τοποθέτηση σόμπας pellet
Μια σκέψη είναι να βάλεις αυτά λαστιχένια αντικραδασμικα στα ποδαράκια σαν αυτα που χρησιμοποιούν για τα πλυντήρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174025 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΕΧΕΙ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΑΛΦΑΔΙΑΣΕ ΤΗ .ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΙ ΚΟΧΛΙΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΑΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΘΟΡΥΒΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΩΣ ΔΟΝΗΣΗ Η ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΣ ΗΧΟΣ!!!!!!!!!!!!ΔΟΚΙΜΑΣΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174127 από JonSnow
Απαντήθηκε από JonSnow στο θέμα Σωστή τοποθέτηση σόμπας pellet
Καλησπερα σας, βρηκα τυχαια αυτο το φορουμ ψαχνοντας λυση στο προβλημα μου και ελπιζω να μπορεσει καποιος να βοηθησει! εχω μια σομπα COLA EASY CRONO HR που την αγορασα πριν 2 χρονια απο εναν φιλο (δεν εχει ιδεα πως να με βοηθησει) και αρκετα συχνα μου βγαζει σφαλμα al 8 failure depress. η σομπα εχει καθαριστει απο τεχνικο, εχει καθαριστει με τον ιδιο τροπο και απο εμενα αλλα συνεχιζει να το βγαζει ανα διαστηματα. απο τις 5 βαθμιδες που εχει, αν την καιω στο 4 ή στο 5 δουλευει καλα αλλα κατεβαζει ενα σακι πελλετ σε 5 ωρες και δεν συμφερει, ασε που ζεσταινει παρα πολυ. οπότε την καιω στο 3. στο 2 και στο 1 βγαζει το παραπανω σφαλμα στο 5λεπτο λειτουργιας. ανεβαζω παρακατω 2 φωτο με την καμιναδα που την εκανα μονος μου συμφωνα με εναν τεχνικο της πολης μου (δεν υπαρχουν και πολλοι). 
Σας παρακαλω βοηθηστε καποιος. αν εχει καποιος την ιδια σομπα θα μου ηταν ευχαριστο να μιλησω μαζι του. θελω να μου πειτε αν η καμιναδα ειναι οκ ετσι ή αν ξερει καποιος καποια ρυθμιση για να μη σβηνει με αυτο το σφαλμα αφου η σομπα ειναι πεντακαθαρη παντου..
Σας ευχαριστω για το χρονο σας! 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174131 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σωστή τοποθέτηση σόμπας pellet
το προβλημα

στη πόρτα είναι εγκατεστημένος ένας μικροδιακόπτης που καταγράφει το άνοιγμα.
"ACTIVE ALARM" "AL 8 - FAILURE DEPRESS": ο πρεσσοστάτης και /ή η πόρτα δεν είναι σωστά κλεισμένοι με
αποτέλεσμα να κόβεται η παροχή ρεύματος στο κοχλία .

και η πιθανη λυση
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58635&Itemid=384

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JonSnow

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174133 από JonSnow
Απαντήθηκε από JonSnow στο θέμα Σωστή τοποθέτηση σόμπας pellet
Ευχαριστω για την απαντηση! απ οτι καταλαβα απο το λινκ καποιος αισθητηρας πιθανον να εχει πιασει σκονη κ να μην δουλευει σωστα, αλλα δεν ξερω που ακριβως ειναι για να τον καθαρισω.. νωριτερα μιλησα με εναν τεχνικο που μου προτειναν κ μου ειπε να δοκιμασω να ανεβασω απο τις ρυθμισεις την ισχυ του βεντιλατερ. μου ειπε να την βαλω στο τερμα κ αν δουλευει καλα τοτε να αρχισω να την χαμηλωνω λιγο λιγο για να βρω που θα σταθεροποιηθει κ δεν θα σβηνει, στο μενου ομως οι τιμες της ισχυς του βεντιλατερ ξεκινανε απο 0 και ανεβαινουν μεχρι 9 και μετα παει -9, -8 κτλ. θεωρησα οτι το 9 ειναι το ανωτερο κ εκει δουλευε καλα χωρις να σβηνει.. αν το αφησω στο 7 ας πουμε, θα υπαρχει κανενα προβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #174136 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μαλακίες σου είπε είναι βουλωμένο το σωληνάκι υποπίεσης το ΔΙΑΦΑΝΟ (ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΗΜΑΔΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ)Η ΧΑΛΑΣΜΕΝΟΣ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ (ΣΠΑΝΙΑ)Η ΚΟΔΡΟΝΙ ΠΟΡΤΑΣ ΔΕΝ ΣΦΡΑΓΙΖΕΙ Η ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΒΟΥΛΩΜΕΝΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΙ ΣΟΜΠΑ!!!!ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑΔΙΑΒΑΣ Ι ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΤΑΕΙ ΚΟΤΣΑΝΕΣ!!!Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΕΣΣΟΣΤΑΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΛΕΊΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΛΕΝΧΟΥ ΤΩΝ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΩΤΙΑ !!!ΑΙΝΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ!!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ. "" ΑΣΧΕΤΟ """ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗ ΠΛΑΚΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΡΜΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑΡΜ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΠΙΙΕΣΗ!!!!ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ