Απορίες από νέο χρήστη σόμπας pellet (Angela TA12)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75915 από ROKAVLON
Καλημέρα παιδια..μετα απο μια βδομαδα αριστης λειτουργίας τισ σόμπας σηκωθηκα το πρωι και ειχε alarm 01 και το τασακι ειχε γεμισει πελλετ και ξεχιλισε δεξια και αριστερα...το καθαρισα τιν αναψα και πηρε κανονικα..το μεσημερι παλι το ιδιο..το βραδυ τα ιδια...τελος παντων τις 10 τελευταιες μερες μου το κανει συχνα και αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω δουλευε πολυ καλα το εκανε ξαφνικα...εχω αλλαξει και τις ρυθμισεις στο dosologia pelle και παλι το ιδιο..το πελλετ που καιω ειναι energostar
τι μπορει να φταει??ξερει κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75959 από dimlyk
ελπιζω να σου απαντησουν οι χρηστες
αλλα μηπως η σομπα σου σβηνει οταν παινει θερμοκρασια και μετα δεν ξεκιναει ?

και μην ποσταρεις σε παρακαλω το ιδιο μην παντου :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75982 από ROKAVLON
Κανονικα πρεπει οταν πιανει θερμοκρασια να σβηνει και να περνει αυτοματα μολις η θερμοκρασια πεσει 2 βαθμους κατω απο την θερμοκρασια που τις εχω δωσει..μερικες φορες το κανει σωστα..αλλεσ φορες δημιουργειτε το προβλημα που ανεφερα παραπάνω...



οκ και συγνωμη... :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75983 από dimlyk
δοκιμασε τοτε να δεις ...μηπως μαζευεται πολυ σταχτη στο ενδιαμεσο και αυτος ειναι ο λογος που δεν κανει αυτοματη εναρξη ... οποτε θα πρεπει να ρυθμισεις τον αερα της καυσης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76007 από ROKAVLON
στην αρχη αυτο ειπα και εγω οτι ισως να μαζευει κλινκερ στο τασακι και δεν φτανει ο αερας καυσης αλλα δεν ισχυει γιατι δεν ειχε καθολου σταχτη στο τασακι.μετα σκεφτηκα οτι επειδη εχω ανοιξει τρυπα στον τοιχο για αερα απο εξω ισως να κρυνει τον αναπτηρα και να μην παιρνει....τιν εκλεισα και τα ιδια...μειωσα τιν αρχικη ποσοτητα πελλετ αυξησα τον αερα καυσης αλλα και παλι τιποτα...τι να κανω. ο πωλητης που την αγορασα μου ειπε οτι φταει το πελλετ, εγω νομιζω πως οχι γιατι δουλευε και ξαφνικα αρχισε να μου το κανει...αν εφτεγε το πελλετ δεν θα το εκανε απο τιν αρχη????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76022 από dimlyk
το κακο στην περιπτωση σου ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια ..κι οπως ειπες οταν την αναβεις κανονικα δεν στο εμφανιζει ,,, κι επειδη εχω διαβασει εδω μεσα και πολυ περιεργες βλαβες ,,,ας περιμενουμε μηπως εχει κανεις καποια εμπειρια
παντως νομιζω ειναι προτιμοτερο αντι το αναμα-σβησιμο να μενει η σομπα σε κατασταση συντηρησης μολις πιανει θερμοκρασια (υποθετω οτι εχεις αυτη την δυνατοτητα)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ