Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119094 από akis kavala
Απαντήθηκε από akis kavala στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
γεια σας ειμαι καινουριο μελος σε καμια 2 μερουλες θα ειμαι και εγω κατοχος μιας viviana plus.ψαχνωντας διαφορα εδω μεσα για λυσω ολες μου τις αποριες σχετικα με την σομπα και τα μπουρια ειδα εναν χρηστη που ειχε κατι φωτογραφιες που ελεγε πως συνδεσε την σομπα απο φ80 σε φ120 και τωρα δεν μπορω να τον βρω οποιος μπορει ας μου δωσει μια βοηθεια να τον βρω.με σπιραλ συστολικα και κατι τετοια ειχαν οι φωτο ελεγε κιολας πως δεν υπηρχε αλλος τροπος να βγαλει τα μπουρια και τα εβαλε ετσι και δουλευε τελεια η σομπα του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119184 από akis kavala
Απαντήθηκε από akis kavala στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
να ρωτησω και κατι ακομα στο μερος που θα μπει η σομπα πρεπει να βαλω μπουρι για εισαγωγη αερα 5μετρα τουλάχιστον εαν δεν το κανω και το αφήσω ετσι θα εχω καποιο πρόβλημα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119734 από FanOfLife
Απαντήθηκε από FanOfLife στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Φίλε μου κάτι παρόμοιο δοκίμασα και εγώ με την εισαγωγή του αέρα. Έβαλα σε υπόγειο μπουρί φ40 γύρω στα 3μ. (και 3 γωνίες 90 μοιρών) και ήταν σκέτη αποτυχία. Η σόμπα μέσα 2-3 ώρες έπιανε τόσο κλίνκερ που ήταν αδύνατο να δουλέψει σωστά. Βγάζοντάς το είδα σημαντική βελτίωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119784 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

akis kavala έγραψε: να ρωτησω και κατι ακομα στο μερος που θα μπει η σομπα πρεπει να βαλω μπουρι για εισαγωγη αερα 5μετρα τουλάχιστον εαν δεν το κανω και το αφήσω ετσι θα εχω καποιο πρόβλημα?


κανενα απολυτως κι εμενα μεσα απ το σπιτι παιρνει αερα
καλο θα ειναι μονο κατα διατηματα ν ανοιγεις κανα παραθυρακι γιατι καιει τ οξυγονο του σπιτιου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119887 από akis kavala
Απαντήθηκε από akis kavala στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
ηρθε η σομπα την εβαλα οπως σας ανεφερα μισο μετρο μπουρι φ80 κουμπωνει επανω σε ταφ φ80 βγαζω συστολικο φ120.1.80μετρα καθετο μπουρι και μετα οριζοντια 3.75μετρα και καταληγει σε καμιναδα χτιστη.την τοποθετησα εχθες την εβαλα σε λειτουργια 19:30 την εβαλα και στο 5 ολα ο.κ μεχρι τωρα αναβει δεν την εσβησα την φουλαρα και πελλετ schweighofer το πηρα απο εκει που πηρα την σομπα.τελικα αυτοι που τις πουλανε δεν ξερουν τι τους γινεται σε θεματα εγκαταστασης και διαφορα αλλα.οπου πηγαινα και τους ελεγα οτι θελω να την βαλω ετσι ακουσα απο ολους διαφορετικες γνωμες τελικα εγω το εκανα ετσι οπως το σχεδιασα απο την αρχη στο μυαλο μου και ολα μεχρι στιγμης πανε μια χαρα.εχει βγαλει και εναν τρελο αερα αλλα η viviana plus μπουμπουνιζει μεσα στο 2 με 21.5 βαθμους και εξω 4 βαθμους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119906 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
το οτι δεν ξερουν τι τους γινεται ...εχεις απολυτο δικιο ... τα 100 για επισκεψη ομως τα ξερουν :)
ταριφα ,,,οπως λεμε οτι παρεις 100

στην ουσια ειναι θεμα ελκυσμου βεβαια κι αυτο αλλαζει σε καθε εγκατασταση
δεν ξερω με ποια λογικη μεγαλωσες την διαμετρο ... μοιαζει ομως να δουλευει οπως τα περιγραφεις
οσο για τους "τεχνικους" απλα παπαγαλιζουν οτι λενε καποια τεχνικα φυλλαδια που τους εχουν μοιρασει
που στηριζονται σε καποια στανταρ ...που τα λεμε κι εμεις εδω μεσα
απο την αλλη ομως μπορει απλα να σταθηκες τυχερος γιατι οντως τετοια τοποθετηση οπως θαδες και στο φυλαδιο που συνοδευει την σομπα σου δεν συστηνεται .

οπως και ναχει ...μην αμελεις τον καθαρισμο ,,,και,,,καλες καυσεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ