Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70129 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
το πολλα ειναι σχετικο ...δοκιμασε να κατεβασεις τον αερα καυσαεριων αν ξερεις να μπεις στο μενου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70142 από kfytopro
Απαντήθηκε από kfytopro στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Εδώ πραγματικά κολλάω.Δεν έχω ιδέα πως να μπω στο menu.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70168 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
αν ΔΕΝ ειναι κοματια ακαφτου πελλετ δηλ ειναι μονο καρβουνα που μετα απο λιγο σβηνουν τοτε εισαι οκ και δε πειραζει που δε ξερεις πως να μπεις στο μενου

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70446 από kfytopro
Απαντήθηκε από kfytopro στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Τελικά το μάτιασα.Με νέα εγκατάσταση καμινάδας(πιστεύω πιο σωστή από την πρώτη φορά), η σόμπα δούλεψε 6 ώρες συνεχόμενα.Έβγαλε πάλι τον μήνυμα check clean all μαζί με κάτι κωδικούς, πότε 0,00-0,26-0,01.
Την άνοιξα και καθάρισα τον χώρο καύσης.Με βεβαιότητα μπορώ να πω ότι η ποσότητα στάχτης δεν ήταν τέτοια που να δικαιολογεί το alarm.Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω σηκώσει τα χέρια. Καμία ιδέα κανείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70451 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
να καλεσεις τον πωλητη ...εχει υποχρεωση να στην ρυθμισει αλλα θα ξερει να σου πει και τι να κοιταξεις με τους κοδικους
δυστυχως αρυθμιστες ερχονται
τσεκαρισε ομως πρωτα τι ειναι αυτο το αλαρμ ,,εχει σχεση με τον χωρο σσταχτης την καμιναδα και το τασακι ...σιγουρεψου και οτι το συρταρι σταχτης σφραγιζει ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #71129 από kfytopro
Απαντήθηκε από kfytopro στο θέμα Σόμπες pellet LaNordica - Extraflame
Το πρόβλημα όχι μόνο παραμένει αλλά γίνετε και πιο έντονο. Ουσιαστικά η σόμπα σβήνει ανα 6 ώρες περίπου παρόλο τον λεπτομερή καθαρισμό των πάντων. Τηλέφωνα σε αντιπρόσωπο και τοπικό πωλητή (Λιβαδειά), αλλά τίποτα περισσοτερα απο υποσχέσεις . Θα έρθουμε θα δούμε κλπ. Δεν χρειάζεται να πω πως ο αρχικός μου ενθουσιασμός έχει καταλήξει σε τραγωδία . Απογοήτευση όχι απο την απόδοση και την λειτουργικότητα της σομπας αλλα απο την αντιμετώπιση . Καταλαβαίνω πως τέτοια εποχή η εταιρείες αυτού του αντικείμενου τρέχουν και δεν φτάνουν . Σίγουρα όμως θα περίμενα έστω ένα τηλέφωνο απο κάποιον τεχνικό μήπως και το πρόβλημα είναι μια ψιλορυθμηση που να μπορεί να γίνει εξαποστασεως.
Πάντα βλέπω τους άλλους καλοπροαίρετα για τον λόγο αυτό και ακομη τους περιμένω . Αν όμως έχει κάποια καλύτερη ιδέα που να μπορεί να με βοηθήσει είναι καλοδεχούμενη . Και για να μην παρεξηγηθώ :δεν λέω ότι η σόμπα είναι ελλατωματικη η κάτι τέτοιο . Παρουσιάζει αυτό το επίμονο σύμπτωμα 3 μέρες τώρα έχοντας κάνει απο την μεριά μου (σύμφωνα με τα manual και υποδείξεις της εταιρείας ) το καλύτερο στην εγκατάσταση .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ