Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70774 από xristosdr

dimlyk έγραψε: απλα αν μακρυνεις κι αλλο το καναλι το ποσοστο αυτο πεφτει πχ 70-30 κλπ
ξεφτερι εγινες παντως με τα ιδιαιτερα :)


ετσι ειναι εδω μεσα εχουμε μαθει παρα πολλα ουτε εγω ηξερα αλλα εχω μαθει καποια πραγματα. οπως λεει η παροίμια (ρωτοντας πας στην πολη)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70779 από apapas

preetopaido έγραψε: apapas εμένα για το κανάλι προκειμένου να έχει αποτέλεσμα μου είπαν ότι δεν πρέπει με τιποτα να ξεπερνά τα 3 μέτρα το μήκος του. Επιπλέον για κάθε 90 μοίρες στροφή του σωλήνα υπολογίζεις + 1 μέτρο.
Δηλαδή μία γωνία 90 μοιές να αναίβεις από την έξοδο της σόμπας (1 μέτρο) + άλλη μια γωνία για να βγείς από πίσω ή από το πάνω (1 μέτρο) αρά σου υπολείπεται 1 μέτρο σωλήνα σε μήκος για να τρέξεις το κανάλι.
έτσι θα αποδίδει δε ποσοστό όπως με ενημέρωσαν 60% στο κυρίως χώρο και 40% στο κανάλι


ναι αλήθεια ο μάστορας μου ξηγήθηκε , όπως σούπα έχω 3 γωνίες και πάλι βγάζει κάτι αλλά δεν γινόταν αλλιώς.

τελικά τι καίς θα μου πείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70790 από apapas

xristosdr έγραψε:

dimlyk έγραψε: απλα αν μακρυνεις κι αλλο το καναλι το ποσοστο αυτο πεφτει πχ 70-30 κλπ
ξεφτερι εγινες παντως με τα ιδιαιτερα :)


ετσι ειναι εδω μεσα εχουμε μαθει παρα πολλα ουτε εγω ηξερα αλλα εχω μαθει καποια πραγματα. οπως λεει η παροίμια (ρωτοντας πας στην πολη)


έτσι μπράβο ,άμα δεν οργανωθούμε δεν βλέπουμε προκοπή κ μπράβο στα παιδιά που ξεκίνησαν το σάιτ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72050 από preetopaido
καλησπέρα φίλοι μου εχθες κάναμε τηλεφωνικά κάποιες από τις ρυθμίσεις που έλεγα στη σόμπα. Την άναψα στις 9:30 με 23:30 το βράδυ (μια σακούλα πέλλετ) κατανάλωση και θερμοκρασία χώρου 22-23 με θερμοκρασία διαδρόμου 20. Στην άλλη άκρη του σπιτιού βέβαια λειτουργούσε το κλιματιστικό σε χαμηλή λειτουργία, αλλά για πρώτη φορά κάτι έγινε στο σπίτι (συνολικά τετραγωνικά 113). Αν λειτουργεί έτσι είμαι ικανοποιημένη αρκετά.
Ωστόσο η χαρά μου δεν διήρκεσε και πολύ, γιατί σήμερα το πρωί που σηκώθηκα να την ανάψω, αφού την καθάρισα και ξεκίνησα να τη λειτουργήσω μου έβγαλε το μήνυμα ALARM NO ACC, το ίδιο έβγαλε και στις επόμενες προσπάθειες μου οπότε να μαι πάλι να καίω το κλιματιστικό και στο σαλόνι.
Μήπως ξέρει κανείς τις σημαίνει και πως αντιμετοπίζεται το συγκεκριμένο alarm?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72057 από dimlyk
το εγχειριδιο σου πρεπει να τ αναφερει οπως και τις πρωτες βοηθειες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72059 από preetopaido
δυστυχώς το έψαξα αλλά είναι ίσως το μόνο alarm που δεν γράφει, Μου φαίνεται ότι τα έδωσε όλα η σόμπα εχθες και τώρα τα παιξε :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.223 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ