Σόμπα pellet 11kW που δε ζεσταίνει τίποτα!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72571 από preetopaido
αν είναι έτσι το έχω κάει και αυτό άρα δεν λύνεται το πρόβλημα
το ποτηράκι είναι στη σωστή θ΄σεη για αυτό και ανάβει, αλλιώς δεν γινόταν ανάφλεξη, άρα πάει και αυτό.
apapas όταν την ανάβεις στη φάση fan acc σου κάνει αρκετό θόρυβο? γιατί εμένα κάνει ελάχιστο και φαίνεται να δίνει αέρα μόνο όταν είναι στη φάση load wood. για τσέκαρέ το αν μπορείς?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72573 από DOOM_NX
Οπότε το πρόβλημά μας είναι ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία η σόμπα στο χρονικό διάστημα που περιμένει ο αισθητήρας καυσαερίων να εντοπίσει υψηλή θερμοκρασία. Τα τούμπα μέσα είναι καθαρά; Η καμινάδα τραβάει; Μήπως τραβάει υπερβολικά; Μήπως κάτι εμποδίζει τη ροή; Φουντώνει καθόλου η φλόγα; Για πόση ώρα πριν βγει το μήνυμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72574 από apapas
βγάλτην από την μπρίζα δεν παθαίνει τίποτα ,

ρε συ νομίζω κάπου ανέφερες ότι ο αντιπρόσωπος σου έδωσε τις βασικές ρυθμίσεις μήπως θα μπορούσες να μου τις δώκεις;

Επίσης όταν η σόμπα είναι κλειστή και πατήσεις το κουμπί που ανεβάζει την ένταση (1-5) τι γράφει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72576 από apapas

preetopaido έγραψε: αν είναι έτσι το έχω κάει και αυτό άρα δεν λύνεται το πρόβλημα
το ποτηράκι είναι στη σωστή θ΄σεη για αυτό και ανάβει, αλλιώς δεν γινόταν ανάφλεξη, άρα πάει και αυτό.
apapas όταν την ανάβεις στη φάση fan acc σου κάνει αρκετό θόρυβο? γιατί εμένα κάνει ελάχιστο και φαίνεται να δίνει αέρα μόνο όταν είναι στη φάση load wood. για τσέκαρέ το αν μπορείς?


όχι, όπως τα λες είναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72582 από preetopaido
τα τούμπα??? τι ειναι πάλι αυτό ?
η καμινάδα τραβούσε τεζα το προηγούμενο βράδυ που άναψε και δε μύριζε καθόλου ασχημα στο σπίτι μέσα
τωρα όταν ανάψει η κακομοίρα η φλόγα ξεκινάει να φουντώσει αλλά πριν να πάρει πολυ βγάζει το alarm και μόλις την κλείσω όπως πρέπει φουντώνει από τον έρα που ρίχνει μέσα η σόμπα προκειμένου να κάψει ότι έχει μέσα και να σβήσει.
για τη ροή εννοείς τη ροή του πελλετ? γιατί αυτή είναι κανονικότατη όσον αγορά τα καυσέρια πριν την κλείσω
τι ρυθμίσεις υπόσχομαι αργότετρα να σου τις στείλω γιατί τις έκανε ο άντρας μου, οπότε μη σου πω καμία κοτσάνα, κάνε μόνο λίγο υπομονή και θα τις έχεις συντομότατα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #72588 από preetopaido
όταν είναι κλειστή η σόμπα πατώντας τα αριστερα στο πληκτρολόγιο κουμπιά δείχνει πάνω ένδειξη 0000 και κάτω τη θερμοκρασία που έσω σετάρι από πριν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ