Τί σόμπα χρειάζομαι;;;

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117688 από kostascre
Απαντήθηκε από kostascre στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;
Λοιπόν...
Μέτρησα χθες με το Android db meter και μου έδειξε 60db, ένα μέτρο στο πλάι και στο ένα μέτρο ύψος (δεν ξέρω αν είναι σωστός ο τρόπος-κάπως έτσι περνούσαμε τεχνικό έλεγχο στο enduro)... Το απόγευμα θα βάλω και βιντεο..
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kostascre.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118187 από kostascre
Απαντήθηκε από kostascre στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;

kostascre έγραψε: Λοιπόν...
Μέτρησα χθες με το Android db meter και μου έδειξε 60db, ένα μέτρο στο πλάι και στο ένα μέτρο ύψος (δεν ξέρω αν είναι σωστός ο τρόπος-κάπως έτσι περνούσαμε τεχνικό έλεγχο στο enduro)... Το απόγευμα θα βάλω και βιντεο..

Τελικά ο ήχος στο βίντεο δεν είναι καθαρός...
Πήρα όμως τηλέφωνο στο εργοστάσιο και μου είπαν ότι θα με πάρει τεχνικός να το δούμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119658 από kostascre
Απαντήθηκε από kostascre στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;
Test Food
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119659 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;
Εντουρά την σόμπα....το εργαλείο σου, δεν έκανες τον κόπο να βγάλεις μια φωτογραφία να δούμε και εμείς την ομορφιά την εγκατάσταση, κτλ κτλ ;)

Τα παλιοπέλλετ όμως τα τίμησες ιδιαίτερα, και ας μην είναι εδώ το κατάλληλο θέμα για αυτά. :lol: :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #119680 από Κυριακίδης 2
Απαντήθηκε από Κυριακίδης 2 στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;
Πληροφοριακά (για το που του έσβησε 5-6 φορές)
Είχα σόμπα και για 2 χρόνια δεν μου έσβησε ποτέ, ακόμα και στην μικρότερη ένταση στο 1 ή Eco .
Ώσπου είχα αποφασίσει να βάλω περισσότερο μήκος μπουριά (από 3 μέτρα περίπου που είχε σε διπλάσια + 1 γωνία).
Από τότε άρχισαν προβλήματα όταν την εκκινούσα στην επιλογή 1 .

Και είδα ότι στην αρχή που την ανάβω , έπρεπε πρώτα να την βάλω σε μεγαλύτερη ένταση π.χ., στο 2 να δουλέψει έτσι για πάνω από μισή ώρα και μετά να το ξαναχαμηλώσω στο 1 . Τότε ναι δεν είχα καθόλου πρόβλημα (παρόλη την επέκταση στα μπουριά που τα άφησα όπως έχουν) .

Υπονοώντας δηλαδή ότι μπορεί το πρόβλημα που του σβήνει 5- 6 φορές είναι το πρόβλημα κάπου εκεί ... μπορεί να είναι και κάποια στένωση στην έξοδο του μπουριού κτλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121884 από kostascre
Απαντήθηκε από kostascre στο θέμα Τί σόμπα χρειάζομαι;;;

mastoras έγραψε: Εντουρά την σόμπα....το εργαλείο σου, δεν έκανες τον κόπο να βγάλεις μια φωτογραφία να δούμε και εμείς την ομορφιά την εγκατάσταση, κτλ κτλ ;)

Τα παλιοπέλλετ όμως τα τίμησες ιδιαίτερα, και ας μην είναι εδώ το κατάλληλο θέμα για αυτά. :lol: :lol:

Ετοιμάζομαι... Θα φτιάξω κάτι στο "Παρουσιάστε τη σόμπα σας" (ελπίζω πριν τις γιορτές).
Πηγαίνω πολύ καλά πάντως... Έχω 170 ώρες καύσης με 210 κιλά πέλλετ(!!!) με πολύ καλή απόδοση. Αν αφαιρέσεις τα πρώτα που έκαψα, με τα οποία είχα κάποιες αποτυχίες στο άναμα, κάποια σβησίματα πολύ μουντζούρα και στάχτη, αυτά εξαφανίστηκαν με το Schweighofer και το Ameco που άφησα τελευταίο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ