Σομπα πελλετ με φουρνο

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124153 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
και παλι λαθος κανεις

απο τι στιγμη που λες διαφορες μπουρδες του τυπου "γ) θέλουν απλά να κάνουν αρχοντικά Χριστούγεννα" και γενικώς οτι αλλο εγραψες περι του θεματος εμενα μου δειχνει

α. δεν εισαι πανω απο 15 - πνευματικά τουλαχιστον
β. ζεις ( και μπραβο σου σε τελική αναλυση ) σε ενα "παραλληλο συμπαν" και δεν εχει ςιδεα τι συμβαινει στον πραγματικό κοσμο
γ. δεν εχει καμια σχεση η τσεπη ΣΟΥ με την real economy
δ. ολα τα ανωτερω.

Κριμα που το φορουμ δεν εχει "κουμπι" οπως αλλα φορουμ να παρακάμπτονται οι δημοσιεύσεις σου σε αυτα που διαβαζω..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stratis 1, vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124155 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
και το οτι ειμαι συντονιστης δε σημαινει

α. θα αλλαξει η συμπεριφορα μου σε οτι διαβαζω και το θεωρω χαζο
β. Μονο ο Jnet εχει δικαιωμα να κρινει το αν λειτουργω καλα ως συντονιστης. Εξ αλλου εχει το "μαγικο κουμπακι" διπλα το πατας και θα επιληφθει...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124161 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Παιδια καλησπερα.
Εχω περιπου μια εβδομαδα σομπα πελλετ με φουρνο ρωταω να μαθω εαν την ωρα που λειτουργω τον φουρνο καιει περισσοτερο ρευμα η πελλετ.
Ρωτησα τον τεχνικο που μου την εγκατεστησε και μου ειπε οτι ειτε την λειτουργω ειτε οχι εχει την ιδια καταναλωση.
Φοβαμαι γιατι την χρησημοποιω καθε μερα και μηπως δεν ειναι ετσι και μου ελθει καμια Δ.Ε.Η. μεγαλη.

Αυτό έγραψε η φίλη μας από τις λίγες γυναίκες εδώ μέσα,
και εμείς το φτάσαμε πάλι σε ένα μεταξύ μας πόλεμο.
Θα λέει η κοπέλα εγώ μια απλή ερώτηση έκανα τι είναι τούτα όλα που γράφουνε.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124176 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο
Δε νομίζω να έκατσε να ασχοληθεί ιδιαίτερα η anula, φίλε PRIMUS 45. Ούτε εγώ θα καθόμουν να μου λένε ότι δεν πήρα καλό μηχάνημα, γιατί δεν είναι ικανό να κάψει τα κρητικά κατάμαυρα πέλλετ. Σκοπός είναι να δούμε τι κάνουμε με το μηχάνημα που μας έκατσε -- όχι τι θα γινόταν αν παίρναμε ένα διαφορετικό.

anula έγραψε:

stratis 1 έγραψε:

anula έγραψε: Μετα απο 10 μερες λειτουργιας της σομπας αλαξα το πελλετ και εβαλα ενα φτηνο χρωματος μαυρο. Ειναι σκετη απελπισια ευτηχος το ειδα γρηγορα γιατι βουλωσε στην κυριολεξια η σομπα και το πεταξα προσοχη στα πελλετ που κυκλοφορουν κριμα και ηταν κρητικο. Βρωμαγε το σπιτη 2 μερες



Ο κατασκευαστης της σομπας δινει συγκεκριμενες οδηγιες για την ποιότητα του πελλετ που μπορει να καψει η σομπα του.
Αν εμεις αγοραζουμε σομπες περιορισμενων δυνατοτήτων δεν μας φταιει το καθε μαύρο πελλετ που κυκλοφορει στην αγορα αλλα η αρχικη επιλογη μας.
Η αξια μιας σομπας η λεβητα πελλετ φαινεται οταν μπορεί να κάψει μεγάλο εύρος καύσιμης υλης και οχι μονο πανακριβα ''επιπλακια'
Ξοδευουμε αρχικα λιγα χρηματα παραπανω για την αγορα του μηχανήματος,και κάνουμε συντομότατα απόσβεση,εκμεταλλευόμενοι τα φτηνά πελλετ που κυκλοφορούν στην αγορά.
Τα πελλετ απο 'γενικη' βιομαζα εχουν, εκτος της χαμηλης τιμης,το εξτρα οφελος της δωρεαν λιπανσης του κηπου μας απο την πλεοναζουσα σταχτη!!!



Aγαπητε stratis 1 λεγοντας παραπανω κουβεντες χανεις σε καποια πραγματα το δικιο σου.Ολα αυτα που αναφερεις δεν ισχυουν. και εγω αγαπω την πατριδα μου και το εδειξα με πραξης αγοραζοντας ελληνικα προιοντα.Τι θα μου πεις εμενα που βρωμησε το σπιτη μου απο το πελλετ ΚΟΠΡΙΑ που κανει για δωρεαν λιπανση του κηπου μας οπως λες οτι φταιει το πανακριβο επιπλακι και 4.50 ευρω το τσουβαλι για κοπρια οπως λες ειναι χαμηλη τιμη?.Το πρωιγουμενο πελλετ που εκαιγα ηταν ελληνικο και αυτο που καιω σημερα παλι ελληνικο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124182 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο

DOOM_NX έγραψε: Δε νομίζω να έκατσε να ασχοληθεί ιδιαίτερα η anula, φίλε PRIMUS 45. Ούτε εγώ θα καθόμουν να μου λένε ότι δεν πήρα καλό μηχάνημα, γιατί δεν είναι ικανό να κάψει τα κρητικά κατάμαυρα πέλλετ. Σκοπός είναι να δούμε τι κάνουμε με το μηχάνημα που μας έκατσε -- όχι τι θα γινόταν αν παίρναμε ένα διαφορετικό.

anula έγραψε:

stratis 1 έγραψε:

anula έγραψε: Μετα απο 10 μερες λειτουργιας της σομπας αλαξα το πελλετ και εβαλα ενα φτηνο χρωματος μαυρο. Ειναι σκετη απελπισια ευτηχος το ειδα γρηγορα γιατι βουλωσε στην κυριολεξια η σομπα και το πεταξα προσοχη στα πελλετ που κυκλοφορουν κριμα και ηταν κρητικο. Βρωμαγε το σπιτη 2 μερες



Ο κατασκευαστης της σομπας δινει συγκεκριμενες οδηγιες για την ποιότητα του πελλετ που μπορει να καψει η σομπα του.
Αν εμεις αγοραζουμε σομπες περιορισμενων δυνατοτήτων δεν μας φταιει το καθε μαύρο πελλετ που κυκλοφορει στην αγορα αλλα η αρχικη επιλογη μας.
Η αξια μιας σομπας η λεβητα πελλετ φαινεται οταν μπορεί να κάψει μεγάλο εύρος καύσιμης υλης και οχι μονο πανακριβα ''επιπλακια'
Ξοδευουμε αρχικα λιγα χρηματα παραπανω για την αγορα του μηχανήματος,και κάνουμε συντομότατα απόσβεση,εκμεταλλευόμενοι τα φτηνά πελλετ που κυκλοφορούν στην αγορά.
Τα πελλετ απο 'γενικη' βιομαζα εχουν, εκτος της χαμηλης τιμης,το εξτρα οφελος της δωρεαν λιπανσης του κηπου μας απο την πλεοναζουσα σταχτη!!!



Aγαπητε stratis 1 λεγοντας παραπανω κουβεντες χανεις σε καποια πραγματα το δικιο σου.Ολα αυτα που αναφερεις δεν ισχυουν. και εγω αγαπω την πατριδα μου και το εδειξα με πραξης αγοραζοντας ελληνικα προιοντα.Τι θα μου πεις εμενα που βρωμησε το σπιτη μου απο το πελλετ ΚΟΠΡΙΑ που κανει για δωρεαν λιπανση του κηπου μας οπως λες οτι φταιει το πανακριβο επιπλακι και 4.50 ευρω το τσουβαλι για κοπρια οπως λες ειναι χαμηλη τιμη?.Το πρωιγουμενο πελλετ που εκαιγα ηταν ελληνικο και αυτο που καιω σημερα παλι ελληνικο.

Φίλε DOOM_NX η anula
Έχει γίνει λουης μετά από όλα αυτά που τις έχουμε γράψει
Πολύ κακό αυτό
Το λες και μόνος σου:
Ούτε εγώ θα καθόμουν να μου λένε ότι δεν πήρα καλό μηχάνημα
:kiss:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124185 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σομπα πελλετ με φουρνο

PRIMUS 45 έγραψε: Παιδια καλησπερα.
Εχω περιπου μια εβδομαδα σομπα πελλετ με φουρνο ρωταω να μαθω εαν την ωρα που λειτουργω τον φουρνο καιει περισσοτερο ρευμα η πελλετ.
Ρωτησα τον τεχνικο που μου την εγκατεστησε και μου ειπε οτι ειτε την λειτουργω ειτε οχι εχει την ιδια καταναλωση.
Φοβαμαι γιατι την χρησημοποιω καθε μερα και μηπως δεν ειναι ετσι και μου ελθει καμια Δ.Ε.Η. μεγαλη.

Αυτό έγραψε η φίλη μας από τις λίγες γυναίκες εδώ μέσα,
και εμείς το φτάσαμε πάλι σε ένα μεταξύ μας πόλεμο.
Θα λέει η κοπέλα εγώ μια απλή ερώτηση έκανα τι είναι τούτα όλα που γράφουνε.


μετα απο τοσο καιρο πουσε εδω αυτο σου κανει εντυπωση ?
δεν υπαρχει ουτε ενα θεμα που να μην ειναι εκτος θεματος
για μενα δεν ειναι κατ αναγκη κακο ,,,,στην ουσια επαναλαμβανομαστε ξανα και ξανα
ειτε ανοιγοντας παρομοια θεματα ειτε ,,,συνεχιζοντας σ ενα υπαρχον
σαφως και οι τσακωμοι ουτε ζητουμενο ειναι ουτε επιθυμητοι αλλα με τετοια ψυχοθεραπεια που πεφτει στα φορουμ ειναι αναποφευκτοι οπως και σε καθε παρεα ...στο κατω κατω ελληνες ειμαστε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ