Αγορά αεροθερμη σομπα Πελλέτ goodfire cristal 8kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158718 από geodag
Καλημέρα παιδιά μετά από τις ρυθμίσεις που έκανα σύμφωνα με τις συμβουλές του φιλτατου Κώστα πηχα πήγα τις στροφές καυσαερίων από τις 1700 στις 1800 και το μοτέρ κοχλία από το 1,7 στο 1,4 όλα καλά μέχρι εδώ και πιο οικονομικα δουλεύει και βρήκα και πως μπορω να την αλλάζω τις ρυθμίσεις... Αλλά έχω ένα θέμα μαυρίζει το τζαμί πιο γρήγορα.... Γενικά υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην μαυρίζει το τζαμί?? ΤΗν αεροκουρτινα την έχουν όλες οι σόμπες?? Και συνήθως που την έχουν πάνω κάτω η στο πλάι? Γιατί η δικιά πάνω και κάτω δεν μαυρίζει αλλά πολύ λίγο κοντά στους 3 πόντους και στα πλάγια από την μεριά που είναι το χερούλι έχει μία τρύπα και εκεί δεν μαυρίζει.... Φανταστείτε σαν μία γραμμή στην μέση του τζαμιού!! Τι παίζει τελικά μ αυτήν την αεροκουρτινα??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158719 από geodag
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158720 από geodag
Ξέρει κανείς να μου πει στην φωτογραφία που ανέβασα τι είναι αυτό που εφάπτεται στον δοχείο των πέλλετ και είναι κολλητα με το πούρο της θερμοκρασίας και έχει αναμονής για κάποιο-α Φις?? Τι μπορεί να κάνει αυτό αν το συνδέσω κάπου?? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158721 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ειναι θερμικο ασφαλειας τυπου κλιξον σε περιπτωση επιστροφης φλογας να κοψει να βαζει πελλετ ο κοχλιας και να βγαλει αλαρμ.αλλα βλεπω δεν το εχουν συνδεσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158722 από geodag
Κοιτά Κώστα από δίπλα του και κολλημένο πάνω σε αυτό είναι ένα πουρακι με ουρά σαν ελατήριο αυτό κάπου είναι συνδεμένο αλλά τι κάνει δεν ξέρω...Τώρα για το άλλο θα έπρεπε να είναι συνδεδεμένο?? Εκτός αν το ξεσυνδεσα εγώ όταν την άνοιξα για να την καθαρίσω....Όμως δεν βρίσκω κανένα καλώδιο ξεσυνδεμενο που να μπαίνει εκεί!! Μπορώ να κάνω κάτι τώρα?? Να το συνδέσω εγώ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158724 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απο οτι διακρινω τελικα ειναι ακρο απο θερμοστατη αποστασεως και ειναι για ασφαλεια επιστροφης φλογας η ασφαλεια υψηλης θερμοκρασιας.παντως θερμοκρασια ελενχει.αν βαλεις πιο πολλες και καθαρες φωτο θα φανει καλυτερα.θα το δω οταν παω σπιτι στο κινητο δεν το διακρινω καλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ