Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158181 από tasos la
Απαντήθηκε από tasos la στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)

sastraba έγραψε: Λοιπόν άνοιξα και την καθάρισα πάλι όλη για μια ακόμη φορά. Καθάρισα τους αισθητήρες όλους , έλεγξα ωμικα τον αισθητήρα υποπίεσης και δουλεύει κανονικά κλείνει και ανοίγει το κύκλωμα. Όπως είπα κορδόνι άλλαξα μόνο στην πόρτα, έχει κορδόνι στο τασάκι , έχει στο τζαμί της πόρτας και έχει και στο καπάκι από κάτω που είναι ο ανεμιστήρας αερίων που πάει στην καμινάδα , αυτά δεν τα έχω αγοράσει και ούτε τα έχω αλλάξει ποτέ. Μήπως χρειάζεται μετά από 4 χρόνια?
Τώρα την έβαλα μπροστά και περιμένω.
Γενικά Κώστα δεν καίω πολλά Πελλετ το χρόνο, φέτος πχ. Που ήταν και πιο βαρύς χειμώνας εδώ στη Αθήνα :P τουλάχιστον , έχω κάψει μέχρι τώρα 25 τσουβαλακια.


25;;;;;;;;; εγώ θέλω πάνω από 25 το μήνα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158182 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)
Τι να πουμε και εμεις στη ΛΑΜΙΑ τον Ιανουαριο που φτασαμε τα 100 τσουβαλια με λεβητα πελλετ 40KW?
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158183 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)
25 αλλά μάλλον θα είχε κ άλλη θέρμανση... Διαφορετικά δεν δικαιολογείται ένα τσουβαλι τρεις μέρες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158189 από sastraba
Απαντήθηκε από sastraba στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)

Δυστηχως το ξανακανει, κατι αλλο ειναι περα απο αυτα που εχω κανει μεχρι μεχρι τωρα.
Το σωληνακι ειναι ενταξει το εχω ελεγξει δεν εχει τρυπα.
Κωστα εχω κανει γεφυρα τον αισθητηρα και ετσι το δουλευω, πες μου τι ρυθμσεις θες να σου πω, την σομπα δεν τη εχω πειραξει ποτε, δεν ασχοληθηκα με προγραμματισμο εφοσον δουλευε. Ειναι με τις αρχικες ρυθμισεις. Παντα ειχα απορια εαν θελει κατι αλλο.
Τωρα το κρυφο μενου δεν το ξερω, ξερω μονο οταν πατας το 3 και το 4 βγαζει καποια στοιχεια που το πρωτο ειναι η θερμοκρασια καυσαεριων και τα αλλα μαλλον οι στροφες του ανεμιστηρα.
Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sastraba.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158190 από sastraba
Απαντήθηκε από sastraba στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)

geodag έγραψε: 25 αλλά μάλλον θα είχε κ άλλη θέρμανση... Διαφορετικά δεν δικαιολογείται ένα τσουβαλι τρεις μέρες!!

Οχι δεν εχω αλλη θερμανση στο σπιτι, αυτο που εχω κανει ειναι πολυ καλη θερμομονωση στο κελυφος εσωτερικα και εξωτερικα του σπιτιου και συνηθως εχω 19 με 20 βαθμους μεσα, οταν εξω εχει 8 με 10.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158196 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Πρόβλημα με la nordica ( all deprr)

sastraba έγραψε:

geodag έγραψε: 25 αλλά μάλλον θα είχε κ άλλη θέρμανση... Διαφορετικά δεν δικαιολογείται ένα τσουβαλι τρεις μέρες!!

Οχι δεν εχω αλλη θερμανση στο σπιτι, αυτο που εχω κανει ειναι πολυ καλη θερμομονωση στο κελυφος εσωτερικα και εξωτερικα του σπιτιου και συνηθως εχω 19 με 20 βαθμους μεσα, οταν εξω εχει 8 με 10.

Πολύ σωστό σε βρίσκω.... Και εγώ με το επόμενο εξοικονομω.. κάπως έτσι λέω να επενδύσω τα λεφτά μού!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ