Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42468 από DOOM_NX

john88s έγραψε: Μα αυτό λέω να κάψει ο καθένας αυτό που γουστάρει και να μην κάνει λες και πρόκειται για ομάδες η κόμματα. Και να στηρίζουμε τις Ελληνικές Επιχειρήσεις (αν θέλουμε). Τίποτα περισσότερο. Τίποτα λιγότερο.

Δεν έχει καμία σχέση με φανατισμό ομάδων ή κομμάτων. Έχει να κάνει καθαρά με αντικειμενικές κριτικές και τα λεφτουδάκια μας. Για να στηρίξω τον Έλληνα πρέπει να γίνει ανταγωνιστικός. Ψυχικά δεν κάνω σε κανέναν. Πουλάει σε καλύτερη τιμή; Μπα. Πουλάει πιστοποιημένο προϊόν; Μπα. Έχουν συνοχή οι παρτίδες του; Μπα. Βλέπω κομμάτια πλαστικό στα πέλλετ μέσα; Ναι.

Αντί να τα σκάσω σε αμφιβόλου ποιότητας προϊόν για να πω ότι στηρίζω την Ελλάδα, προτιμώ να στηρίξω την τσέπη μου και να τα σκάσω σε πιστοποιημένο προϊόν.

That's all.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42473 από john88s

DOOM_NX έγραψε:

john88s έγραψε: Μα αυτό λέω να κάψει ο καθένας αυτό που γουστάρει και να μην κάνει λες και πρόκειται για ομάδες η κόμματα. Και να στηρίζουμε τις Ελληνικές Επιχειρήσεις (αν θέλουμε). Τίποτα περισσότερο. Τίποτα λιγότερο.

Δεν έχει καμία σχέση με φανατισμό ομάδων ή κομμάτων. Έχει να κάνει καθαρά με αντικειμενικές κριτικές και τα λεφτουδάκια μας. Για να στηρίξω τον Έλληνα πρέπει να γίνει ανταγωνιστικός. Ψυχικά δεν κάνω σε κανέναν. Πουλάει σε καλύτερη τιμή; Μπα. Πουλάει πιστοποιημένο προϊόν; Μπα. Έχουν συνοχή οι παρτίδες του; Μπα. Βλέπω κομμάτια πλαστικό στα πέλλετ μέσα; Ναι.

Αντί να τα σκάσω σε αμφιβόλου ποιότητας προϊόν για να πω ότι στηρίζω την Ελλάδα, προτιμώ να στηρίξω την τσέπη μου και να τα σκάσω σε πιστοποιημένο προϊόν.

That's all.


Το ότι ένας έμπορας πουλάει το ένα πέλλετ στην ίδια τιμή με το άλλο δεν σημαίνει ότι έχουν την ίδια τιμή. Αλλού βρίσκεις διαφορετική τιμή. Ο καθένας έχει την πολιτική του και τους λόγους τους. Για να βγει ίδια τιμή το Σέρβικο με το πέλλετ από την δράμα πρέπει να το δίνει το εργοστάσιο κάνα 40αρι λιγότερο(αν υπολογίσουμε τα μεταφορικά). Ε δεν νομίζω...Δεν γίνεται...Τι βγάζει το εργοστάσιο μετά; Απλά ο καθένας έχει την πολιτική του...Και συνήθως όπως και εσύ οι έμποροι κοιτάν την τσέπη τους και προωθούν έμμεσα η άμμεσα αυτό που τους αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος(λόγω συμφωνιών κλπ)...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42476 από DOOM_NX

john88s έγραψε: Το ότι ένας έμπορας πουλάει το ένα πέλλετ στην ίδια τιμή με το άλλο δεν σημαίνει ότι έχουν την ίδια τιμή. Αλλού βρίσκεις διαφορετική τιμή. Ο καθένας έχει την πολιτική του και τους λόγους τους. Για να βγει ίδια τιμή το Σέρβικο με το πέλλετ από την δράμα πρέπει να το δίνει το εργοστάσιο κάνα 40αρι λιγότερο(αν υπολογίσουμε τα μεταφορικά). Ε δεν νομίζω...Δεν γίνεται...Τι βγάζει το εργοστάσιο μετά; Απλά ο καθένας έχει την πολιτική του...Και συνήθως όπως και εσύ οι έμποροι κοιτάν την τσέπη τους και προωθούν έμμεσα η άμμεσα αυτό που τους αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος(λόγω συμφωνιών κλπ)...

Τι δε νομίζεις και δε γίνεται;

HellenicEcoFuel
bio-therm: 275 €/τόνος
Alfa Wood: 275 €/τόνος

Ή η HellenicEcoFuel μας πιάνει τον κ...ο με το Alfa Wood ή όντως το αγοράζει σε υψηλή τιμή από το εργοστάσιο.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42477 από john88s

john88s έγραψε:
Το ότι ένας έμπορας πουλάει το ένα πέλλετ στην ίδια τιμή με το άλλο δεν σημαίνει ότι έχουν την ίδια τιμή.

DOOM_NX έγραψε: HellenicEcoFuel
bio-therm: 275 €/τόνος
Alfa Wood: 275 €/τόνος


Αυτό που λέω μου λες.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42479 από DOOM_NX

john88s έγραψε:

john88s έγραψε:
Το ότι ένας έμπορας πουλάει το ένα πέλλετ στην ίδια τιμή με το άλλο δεν σημαίνει ότι έχουν την ίδια τιμή.

DOOM_NX έγραψε: HellenicEcoFuel
bio-therm: 275 €/τόνος
Alfa Wood: 275 €/τόνος


Αυτό που λέω μου λες.


Σαφώς και δεν έχουν την ίδια τιμή. Τo bio-therm πρέπει να είναι φθηνότερο από το Alfa-Wood αν υπολογίσουμε τα μεταφορικά!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #42507 από john88s
Η vučkovica / serbia είναι πιο κοντά από την Δράμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ