Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102312 από obelix
γιατι ειναι ιδιοτροπη η σομπα σου;
σκεφτηκα να παρω ενα-δυο τσουβαλια να δω αλλα δεν νομιζω οτι θα βγαλω ακρη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102314 από dimlyk
το θεμα ειναι να μ,ην σου μαζευει πολυ και σκληρη σταχτη ...τα αλλα βολευονται

γιατι δεν μου επιτρεπει μεχρι τωρα να την ρυθμισω η να την λειτουργησω σε χαμηλη σκαλα
οποτε θελω να κανω μερικες αλλαγες ακομα και να ξαναδοκιμασω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111076 από ACIDBLACK
καλησπεριζω μετα απο καιρο

δυστηχως λογω χρονου και μη προσβασης σε ιντερνετ ειμαι αλλου γι αλλου αλλα μια και πατησε εστω και λιγο χειμωνας επαε ν σας πω και τι κανουμε με το ντοπιοπελλετ που ενεσκηψε απο παραγωγη κουκουτσιου ελιας
Αναβει λιγο ζορικα αλλα με τις καταληλες ρυθμισες αναβει κανονικα στην ωρα του (θελει παραπανω αερα)
κραταει γερα βγαζει καλη φλογα και ειναι ακρως ικανοποιητικο για την τιμη του στην αποδοση του
μου θυμισιε το bioforest σε επιπεδα σταχτης και θερμογονου αποδοσης !
πολυ καλη επιλογη για καποιον που του δινει και καταλαβαινει
οι ρυθμισεις ηταν οι οικονομικοτερες που μας εχει προτεινει ο κκ μοσχαλης
και ο αερας ηταν ανοιγμενος στο μισο. σταχτη νορμαλ καπνος μονο στο ανναμα καπνα στο μπαλκονο ελαχιστη εως καθολου!

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ACIDBLACK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111106 από frakyd
Καλο χειμωνα τοτε , αν κ φτιαχνει λεει ο καιρος!!!

Κ αφου σου καιει κ ντοπιο θα εισαι μια χαρα κ στην τιμη!!!

Το Κρετα πελλετ ειναι ή καποιο αλλο?

Απο τιμη-μυρωδιες-15κιλα?
....
Οκ τωρα ειδα τις απαντησεις στο αλλο σου ποστ.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by frakyd.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111125 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Συγκριτικό τεστ καύσης διάφορων pellet

ACIDBLACK έγραψε: καλησπεριζω μετα απο καιρο

δυστηχως λογω χρονου και μη προσβασης σε ιντερνετ ειμαι αλλου γι αλλου αλλα μια και πατησε εστω και λιγο χειμωνας επαε ν σας πω και τι κανουμε με το ντοπιοπελλετ που ενεσκηψε απο παραγωγη κουκουτσιου ελιας
Αναβει λιγο ζορικα αλλα με τις καταληλες ρυθμισες αναβει κανονικα στην ωρα του (θελει παραπανω αερα)
κραταει γερα βγαζει καλη φλογα και ειναι ακρως ικανοποιητικο για την τιμη του στην αποδοση του
μου θυμισιε το bioforest σε επιπεδα σταχτης και θερμογονου αποδοσης !
πολυ καλη επιλογη για καποιον που του δινει και καταλαβαινει
οι ρυθμισεις ηταν οι οικονομικοτερες που μας εχει προτεινει ο κκ μοσχαλης
και ο αερας ηταν ανοιγμενος στο μισο. σταχτη νορμαλ καπνος μονο στο ανναμα καπνα στο μπαλκονο ελαχιστη εως καθολου!

Ιδομενέα κάνε μια αναλυτική παρουσίαση των ρυθμίσεων στην σόμπα σου γιατί πολύς κοσμος εχει τις σόμπες της Μοσχάλης ΑΒΕΤΕ για να γνωρίζουν. Εννοώ που πάς και τι ρυθμιση βάζεις.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134257 από dimlyk
μια και η σομπα εσβησε για φετος κανω μια μικρη ανασκοπηση χωρις παραπανω στοιχεια
στα πελλετ που εκαψα φετος αρκετα απο τα οποια ηταν περσυνες αγορες
και παλι πρωτο και με διαφορα το egger σε ολες του τις εκδοσεις (διαφανο ,gmg, ecopellet)
ευχαριστη εκππληξη για φετος τοι περσυνο norikalor (απιστοποιητο) και πανακριβο αλλα εντυπωσιακο
ψιλοαπογοητευση απο το φετινο golden αλλα με 4 ευρω το σακουλι καλα ηταν
αλλη ευχαριστη ? εκπληξη το πελλετ του καρυπιδη πολυ καλη θερμογονο αλλα και το μονο που καταφερνε να μου σβηνει την σομπα :) λογω σταχτη γυρω στα 3 ευρω παντως εξακολουθει να ειναι στις προτιμησεις μου
για το αλφα δεν εχω ξεκαθαρη αποψη μια και καηκε σε συνδυασμο με αλλα στα 5 ευρω παντως δεν το ξαναπαιρνω
απο τα 5-6 υπολοιπα μαλλον ουδετερα προς ασχημα με 4,5 ευρω το σακουλι δεν σκοπευω να ξαναδοκιμασω (εκτος απροοπτου)
και η απογοητευση εξακολουθει το ameco περσυνη αγορα με λιγη σταχτη καλη συμπεριφορα αλλα πολυ χαμηλη αποδοση

συμπερασματικα σαν πρωτη επιλογη για του χρονου καρυπιδης εφοσον βρεθει στα 3 ευρω επομενη γκολντεν στα 4-4+


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ