Αντικατάσταση εστίας με foyer ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58888 από Asteris
Για 670+ΦΠΑ είναι εντάξει η τιμή. Αρκετά από τα site των εμπόρων, πουλάνε ότι νάναι τιμή, μέχρι και 1500€ το βρίσκεις...

Η Oliwia που βγάζει 407 βαθμούς στην έξοδό της, σημαίνει ότι πετάει ενέργεια στον ουρανό. Όταν του χρόνου την βελτιώσουν, θα δείτε ότι θα βγάζει 350 και θα σημαίνει ότι περισσότερη ενέργεια μένει στα μέταλλα και λιγότερη πάει στην καμινάδα.

Επίσης το 407 με το 79% δεν πολυσυμβαδίζουν. Όλη η αγορά δίνει καυσαέρια 250-350 βαθμών για 70-80% απόδοση.

www.dovre.be/en-be/products/2180cbbs

invicta-sa.com/portail/images/stories/in...echniques/629044.pdf

ftp://ftp.edilkamin.com/download-pdf/sch...CREEN_cod_618640.pdf


Τα 1500€ που ανέφερα, ήταν τα χρήματα που θα έφευγαν από την τσέπη του συνφορουμίτη συνολικά, τοποθετημένο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58890 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Φυσικα οταν δίνουμε τα λίγα μας χρήματα σήμερα θέλουμε να πάρουμε ότι καλύτερο γίνετε και απο άποψη απόδοσης - πιστοποιήσεις .Σε φ100 το ηλεκτρονικό κλαπέτο βγαίνει οπότε με αυτό δεν θα έχετε θέμα .Σας το λέω ξανά όμως αν το τζάκι σας παίρνει αρκετό αέρα από άλλες εισόδους π.χ σύρτης ή τζάμι αυτό δεν το ξέρω επίσης να σας πω οτι απο αυτό μπορείτε να παίρνετε εντολή για το μοτέρ σας ή για τον κυκλοφορητή για το που θα ξεκινάνε και που θα σταματάνε .
εμείς σαν εταιρία το προτείνουμε κατα κύριο λόγο στα τζάκια του νερού που θέλουμε να δίνουμε εντολή στους κυκλοφορητές (μεχρι 2)Εκεί μπορώ να πω ότι αξίζουν τα λεφτά τους !Στου αέρα αν λειτουργεί καλά με την εστία σας μπορεί να σας κάνει μέχρι και 30% οικονομία όπως λέει και η εταιρία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58899 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε Asteri επειδή έχω κάνει αρκετές μετρήσεις στο συγκεκριμένο τζάκι και μου έχει μείνει χαραγμένη η πρώτη που μου συνέβη το εξής: σε 45 λεπτά να πιάνω στην έξοδο της περσίδας 275 βαθμούς στα 2 μετρα ύψος και να αρχίσω να του κόβω τα οξυγόνα για να μην σκάσει η γυψοσανίδα παρόλο που είχα βάλει ασβεστικο πυρίτιο αντί για πετροβαμβακα (αν τον ειχα βάλει θα τον είχα πάρει στο χέρι).

προς το παρον σας δείχνω ενα γράφημα απο Amelia 24 νερου οπου μπορειτε να δείτε σε ιδανικες συνθήκες παντα και σε πόσο χρονο ξεπέρασε τα 24kw και έφτασε σχεδόν τα 32 kw.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58910 από dimlyk
εγω σαν ασχετος παντως μπερδευτηκα αν αυτες οι εξωφρενικες θερμοκρασιες αφορουν θερμοκρασιες καυσαεριων η θερμοκρασιες αερα στον χωρο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58912 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
απο 180-300 βαθμους θερμοκρασίες λέμε στην έξοδο της περσίδας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #58913 από dimlyk
και οι θερμοκρασιες που αναπτυσονται στο μανταμι-λαμαρινα ποιες ειναι ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ