Αντικατάσταση εστίας με foyer ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58954 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
βΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΜΟΥ κύριε Stavrax.Εχετε απόλυτο δίκιο οτι στην Ελλάδα δεν ξέρουν να βάζουν τζάκια το 95% των εταιριών .
λοιπόν σας προσκαλώ να έρθετε να τα πούμε απο κοντά να σας βάλω για 8 ωρες στους 500 βαθμούς (αν έχετε μηχάνημα που να βγάζει 1000 να το φέρετε )τα υλικά που βάζω εγώ και αν σας μυρίσει το παραμικρό να βγείτε και να το πείτε δημόσια Αλλά μην με κρίνετε εάν δεν δείτε.Για αρχή δείτε αυτό !!!


Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58958 από Asteris
Ξέρετε, η φιλοσοφία είναι να βγάλουμε την ζέστη έξω από τον θερμοθάλαμο, όχι να την κρατήσουμε μέσα και να χρειάζεται το υλικό που μας δείχνετε για να μην πάρει φωτιά η κατασκευή μας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58959 από Stavrax

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: βΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΜΟΥ κύριε Stavrax.Εχετε απόλυτο δίκιο οτι στην Ελλάδα δεν ξέρουν να βάζουν τζάκια το 95% των εταιριών .
λοιπόν σας προσκαλώ να έρθετε να τα πούμε απο κοντά να σας βάλω για 8 ωρες στους 500 βαθμούς (αν έχετε μηχάνημα που να βγάζει 1000 να το φέρετε )τα υλικά που βάζω εγώ και αν σας μυρίσει το παραμικρό να βγείτε και να το πείτε δημόσια Αλλά μην με κρίνετε εάν δεν δείτε.Για αρχή δείτε αυτό !!!


Συγγνώμη κιόλας αλλά :
Το νόημα δεν είναι στο να βρεθεί το σούπερ υλικό που θα αντέξει στους 1200 , αλλά να ζεστένονται φθηνά τα σπίτια των συνανθρώπων μας.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58965 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
όπως ίσως καταλάβατε από τις διαστάσεις των τούνελ κύριοι τα κυβικά του αέρα είναι αρκετά και επειδή σαν εταιρία δεν μπορούμε να γεμίσουμε τρύπες το τζάκι για τον πιο γρήγορο αερισμό της φούσκας βάζουμε αυτό το υλικό αρα δεν μπορώ να καταλάβω που βλέπετε εσείς το πρόβλημα όταν εξωτερικά η γυψοσανίδα παραμένει κρύα και από το τούνελ βγάζει 270 βαθμούς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58972 από liakjim
Μισο λεπτο για να βαλω λιγο κ σε ταξη τις σκεψεις μου.
Δηλαδη ισχυριζεστε τα κατωθι (ας περιοριστουμε στο zuzia www.kratki.gr/products?page=shop.product...id=19&category_id=15 ):
1. To τζακι οταν ζεσταθει το μαντεμι του, μας βγαζει οτι στις περσιδες (ας πουμε μια διαστασης 120Χ6Cm) , σε 2 μετρα πανω απο την εστια , 275C .
2. To μαντεμι "πιανει" 60-120 παραπανω αρα ας πουμε 400C.
3. H θερμοκρασια καυσαεριων ειναι στους 301C.

Λεω κατι λαθος?

Τα 2,3 τα πιστευω , ειναι απολυτως φυσιολογικα.
Το να εχουμε ομως στον χωρο , αερα θερμοκρασιας 275C και μεσα απο αυτην την τεραστια περσιδα , μου φανταζει ως ψεμα κ το αμφισβητω εντονως. Εκτος αν θα ανασκευασετε καπου ή θα το αποδειξετε οποτε θα αγορασω αυριο (δεν νομιζω)

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58978 από Stavrax
Κύριε Φιλιππακόπουλε
Επειδή βλέπω ότι η συζήτηση οδηγείται σε στείρα αντιπαράθεση γιατί κι εγώ τώρα θα μπορούσα να ρωτήσω για την υγιεινή (νιτρικα οξείδια κλπ στους 270°C) αυτή είναι η τελευταία δημοσίευση μου στο τοπικ. Δεν έχω τίποτα προσωπικό ούτε με σας ούτε με την εταιρία σας. Ίσα ίσα που θα χαιρομουν αν υπήρχε μια ακόμα λύση για να προτείνουμε στους συνφορουμίτες. Υπάρχει όμως πρόβλημα δυσπιστίας. Κατά την γνώμη μου θα ήταν καλύτερα να έγραφε κάποιος ευχαριστημένος πελάτης σας τις εμπειρίες του από την χρήση της.
ΥΓ το γεγονός ότι μέχρι τώρα δεν έχω δει Kratki στο θέμα προβλήματα εγώ το κρίνω θετικό.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ