Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14415 από Asterix
Απαντήθηκε από Asterix στο θέμα Τιμές ξύλου
Για Αθηνα παιζει να κατεβει τιποτα???
5 τονους θελω
και ποσο?
Last edit: 12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by Asterix.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14419 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές ξύλου

loxagos07 έγραψε: Καλησπερα στα παιδια του foroum...εγω ειμαι εμπορος καυσοξυλων χονδρικης...απο τωρα αρχισε η παραγωγη για το 2012 οποιος θελει ξυλα μπορει να με ρωτησει τιμη...η εδρα μου ειναι σταυρος θεσσαλονικης...οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει στο e-mail μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. η εδω στο forum...


Διαβαστε τους ορους χρήσης πριν ξαναγραψετε. Απαγορεύεται αυτό που κάνετε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14423 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές ξύλου

mastoras έγραψε:

jimnas έγραψε: η προσφορά για τα 76 ευρω το κυβικο ειναι σε ισχυει
αν ναι πως μπορουμε να προχωρήσουμε


Για να πιάσουμε αυτήν την τιμή η αγορά θα πρέπει να γίνει ομαδικά. Μέσω του Group Buy ;)

Οπότε χρειάζεται λίγο υπομονή.


Καλημέρα στην παρέα. Πέρυσι είχα αγοράσει 2 φορές από 4τον δρυ στεγνό. Έχω και ένα μηχανηματάκι της αγοράς που έδειχνε 16-22% υγρασία, αλλά φαίνονταν τα ξύλα. Ήταν σκασμένα. Τιμή αγοράς 120€/τον, σύνολο 480€. Τα ξύλα τοποθετήθηκαν σε χώρο που μπορούσε να κυβιστεί και έπιασαν όγκο 8κυβικά.
Αν αγόραζα τα ίδια ξύλα με 76€/κυβικό θα πλήρωνα 608€.
Για στεγνό ξύλο, η τιμή που θεωρείτε ευκαιρία ΔΕΝ είναι.
Το καλύτερο είναι με τον τόνο, ζύγισμα πριν, ζύγισμα μετά, όπως λέει ο Αστερης.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14425 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Βρήκαμε πολύ καλό δρύ/οξυά υγρασίας 19% (μετρημένο με υγρασιόμετρο) συν ελάχιστο γάβρο άνω του 30% σε ξυλέμπορα της περιοχής Λαγυνών. Θα παραγγείλουμε 25 τόνους για το συγκρότημα. Η τιμή είναι 90€ τον τόνο και μάλιστα σε παλέτες. Υποτίθεται ότι η τιμή μπορεί να πέσει κάνα δεκάρικο ακόμα προς το καλοκαίρι, αλλά μάλλον δεν θα είναι ίδια ξύλα με τόσο χαμηλή υγρασία (αν πάρεις 35% υγρασία πρέπει να τα πάρεις κάτω από 70€ για να συμφέρει, συν ότι δεν θα φτάσουν με τίποτα 15-20% υγρασία μέχρι τον Οκτώβριο), οπότε ψωνίζουμε από βδομάδα.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, να βάλω τηλέφωνο του ξυλέμπορα...


Η περιοχη που λες ειναι εξω απο την Θεσσαλονικη? Αν βρεις ακρη με τα τηλ θα ηθελα σε παρακαλω και εγω το τηλ. Το μαιλ μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ευχαριστω

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14426 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα Τιμές ξύλου

Asteris έγραψε: Βρήκαμε πολύ καλό δρύ/οξυά υγρασίας 19% (μετρημένο με υγρασιόμετρο) συν ελάχιστο γάβρο άνω του 30% σε ξυλέμπορα της περιοχής Λαγυνών. Θα παραγγείλουμε 25 τόνους για το συγκρότημα. Η τιμή είναι 90€ τον τόνο και μάλιστα σε παλέτες. Υποτίθεται ότι η τιμή μπορεί να πέσει κάνα δεκάρικο ακόμα προς το καλοκαίρι, αλλά μάλλον δεν θα είναι ίδια ξύλα με τόσο χαμηλή υγρασία (αν πάρεις 35% υγρασία πρέπει να τα πάρεις κάτω από 70€ για να συμφέρει, συν ότι δεν θα φτάσουν με τίποτα 15-20% υγρασία μέχρι τον Οκτώβριο), οπότε ψωνίζουμε από βδομάδα.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, να βάλω τηλέφωνο του ξυλέμπορα...


Στείλε και σε μένα αν μπορείς (μια και είμαστε στην ίδια περιοχή)
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #14427 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα Τιμές ξύλου
Ψάχνω για Χαλκίδα 4-5 τονους ξύλα. Υπάρχει κανένας;;;;;; ολοι εδω οι "ξυλαδες" ζητάνε τρελλά χρήματα για τον τόνο.....
Υπάρχει τίποτα;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ