Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96490 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Λοιπον παιδες επειδη των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν εχουμε και λεμε.

Παλετα διαστασεων 80χ1,20χ1,50 1,4 κυβικα βαρους περι τα 950 κιλα παραδωτεα θεσσαλονικη 80 ευρω μεγιστο ποσο.

Μην βιαστειται ειναι η πρωτη προσφορα που σκαει.Θα ακολουθησουν και αλλεσ συντομα.Ετσι για να δειτε τι παιζει.

α και η πληρωμη θα γινεται με την παραδωση γιατι ειμαστε κυμπαριδες.
Υποψην μιλαμε για φορτηγο με 33 παλετες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96493 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Λοιπον παιδες επειδη των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν εχουμε και λεμε.

Παλετα διαστασεων 80χ1,20χ1,50 1,4 κυβικα βαρους περι τα 950 κιλα παραδωτεα θεσσαλονικη 80 ευρω μεγιστο ποσο.

Μην βιαστειται ειναι η πρωτη προσφορα που σκαει.Θα ακολουθησουν και αλλεσ συντομα.Ετσι για να δειτε τι παιζει.

α και η πληρωμη θα γινεται με την παραδωση γιατι ειμαστε κυμπαριδες.
Υποψην μιλαμε για φορτηγο με 33 παλετες.

Δηλ. ο στεγνος τονος με υγρασια 20%(οταν τα ξυλα αυτα στεγνωσουν) θα μας βγει 125 ευρω περιπου,δεν ξερω αλλα ακριβουτσικα μου φαινονται,περυσι με το υγρασιομετρο παραμασχαλα βρηκα απ'τον εδω εμπορα οπως το εχω ξαναγραψει ξυλα με 30-35% υγρασια με 110 ευρω αρα οταν εχασαν αυτα τα ξυλα 10-15% μου βγηκαν δηλ. περιπου τοσο 125- 130 ευρω ο τονος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96494 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Βαλσαμη εγω εριξα την πρωτη προσφορα.
Τωρα εσυ αμα βρεις κατι ποιο φθηνο ειμαστε ετοιμοι να συμπορευτουμε μαζι σου φιλε μου.

Κανε ομως μια ερευνα και θα δεις οτι τα φρεσκα τα πουλανε με τον τονο και τα ξερα με το κυβικο οι μαγκες εδω στο ελλαδισταν.
Μακαρι να βγω ψευτης φιλε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96495 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Λοιπον παιδες επειδη των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν εχουμε και λεμε.

Παλετα διαστασεων 80χ1,20χ1,50 1,4 κυβικα βαρους περι τα 950 κιλα παραδωτεα θεσσαλονικη 80 ευρω μεγιστο ποσο.

Μην βιαστειται ειναι η πρωτη προσφορα που σκαει.Θα ακολουθησουν και αλλεσ συντομα.Ετσι για να δειτε τι παιζει.

α και η πληρωμη θα γινεται με την παραδωση γιατι ειμαστε κυμπαριδες.
Υποψην μιλαμε για φορτηγο με 33 παλετες.


33 παλέτες; Δεν θα βγει υπέρβαρο;
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96496 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Ετσι μου ειπε ο εμπορας απο πανω τι να σου πω.Μαλλον εχει και συρομενο τρακτορα τι να πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96497 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τιμές ξύλου
Βαλσάμη και εγώ πέρυσι βρήκα ξύλα με 15% υγρασία και 105€ ο τόνος, αλλά φέτος εφόσον τους υποχρεώνουν να γυρίσουν στο κυβικό, δεν νομίζω ότι θα ξαναπετύχω τέτοια τιμή, όπως λέει και ο ερημίτης, τα πιό ξερά θα τα πουλάν με το κυβικό για να τους συμφέρει καλύτερα.

Από κει και πέρα θα πρέπει πλέον να συνηθίσουμε την εμπορία με κυβικό, οπότε η παραπάνω προσφορά του ερημίτη είναι 80€ τα 1.45 κυβικά, οπότε 55€ το κυβικό. Και μάλιστα σε παλέτες που κάνουν πολύ εύκολη την διαχείριση, το ξεφόρτωμα και το μοίρασμα του φορτηγού στους παραλήπτες. Γιατί αν είναι να φέρουν 2-3 γείτονες ένα 24τονο χύμα, άντε βγάλε άκρη πως να πάρει ο ένας 10, ο άλλος 8 και ο άλλος 6 τόνους από το μπουλούκι. Ενώ στην παλέτα είναι όλα όμορφα και τακτοποιημένα, 33 παλέτες και παίρνει ο καθένας τις δικιές του. Δίνεις και ένα 20άρικάκι σε ένα κλάρκ της γειτονιάς και έχεις τις παλετίτσες σου τοποθετημένες στην θέση τους χωρίς να κουνήσεις ούτε ένα δαχτυλάκι...

Εννοείται μακάρι να βρούμε και καλύτερα από 55€ το κυβικό, απλα τώρα που έχουμε ήδη την πρώτη προσφορά, μπορούμε να κρίνουμε καλύτερα από δω και πέρα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erimitis, μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.150 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ