Τρανσέξουαλ (D.I.Y. σε υδραυλική) HP 26 (HP 60-5 Μοσχάλης) by STAF

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88819 από egglezos

mastoras έγραψε: Πριν από λίγο καιρό έριξα μέσα στην σόμπα [γύρω από πιατάκι] κάστανα χωρίς να τα σκίσω.......πράγματι μετά από λίγο ακούστηκε ένα δυνατό μπαμ και η σόμπα έβγαλε error. :huh:

Ψάχνω στο manual, δεν βλέπω τίποτα περί κάστανου, την κάνω ON-OFF και πήρε μπροστά με την πρώτη.......εξ ου και φράση "δεν τρέχει κάστανο" :)

Το μόνο κακό είναι ότι πέταξα τα κάστανα, γιατί γεμίσανε στάχτη.


:silly: :silly: :silly: :cheer: :cheer:

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88825 από Fokion
Γρηγορη σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν ειπα οτι εχεις αδικο.
ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι πατεντα για τον καθενα
και εμενα με καλυπτει το πρωτο ποστ που λεει δικη σας ευθυνη κ.λ.π. κ.λ.π. δεν συνησταται...
σε ΤΕΛΙΚΗ αναλυση δε ειμαστε 15χρονα - μυαλο κουβαλαμε
και ΤΕΤΟΙΑ μετατροπε ετσι κι αλλιως καποιος χωρις ΣΟΒΑΡΟ τεχνικό υποβαθρο αποκλειεται καν να το σκεφτόταν να ξεκινησει.

ΣΑΦΩΣ και επικρωτω την γνωση που μοιραστικές οσον αφορά τα "ασφαλιστικά" δεν το συζητω.

ειμαι σιγουρος οτι καταλαβες τι εννοω οποτε δε βρισκω λογο να γραψω περισσοτερα.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88843 από Stavrax

mastoras έγραψε: Πριν από λίγο καιρό έριξα μέσα στην σόμπα [γύρω από πιατάκι] κάστανα χωρίς να τα σκίσω.......πράγματι μετά από λίγο ακούστηκε ένα δυνατό μπαμ και η σόμπα έβγαλε error. :huh:

Ψάχνω στο manual, δεν βλέπω τίποτα περί κάστανου, την κάνω ON-OFF και πήρε μπροστά με την πρώτη.......εξ ου και φράση "δεν τρέχει κάστανο" :)

Το μόνο κακό είναι ότι πέταξα τα κάστανα, γιατί γεμίσανε στάχτη.

Δηλαδή Δημήτρη η δικιά σου σόμπα είναι άλλου τύπου τρανσέξουαλ?
Αερόθερμη+αποτυχημένη καστανιέρα?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88855 από mastoras
Οχι βρε Stavrax. Η δική μου κόντεψε να γίνει σόμπα ντουμ ντουμ. :lol:

Κατά τα άλλα μια χαρά καστανιέρα είναι, απλά ξέχασα ότι τα κάστανα θέλουν πρώτα σκίσιμο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88896 από STAF

love.bacardi έγραψε: και απο εμενα ενα μεγαλο μπραβο στον φιλο σταφ....οταν αγορασα την δικη μου απο τον κ.Μοσχάλη του ειχα πει για την πατεντα αυτη αλλα σωλήνες εξω απο τον θαλαμο καυσης κολλημενοι επανω στα πλαινα τοιχωματ6α της σομπας.επειδη ειμαι στην μεση του χειμωνα εδω στην ορεστιαδα.με το που ανοιξει ο καιρος θα την κανω και εγω η μονη διαφορα μας ειναι οτι εγω νοικιαζω το σπιτι και θα κανω μερικες παραπανω πατεντες δηλαδη στην ουσια ολο το κυκλωμα απο την αρχη το καλο ειναι οτι εχω εναν κυκλοφορητη καβαντζα οποτε γλιτωνω το 120αρι. αν θελεις στειλε μου το τηλ σου να μηλησουμε ανθιμος. 6936576749


Καλησπερα φιλε μου

εχω ξεκαθαρισει απο το πρωτο μου ποστ

οτι δεν προκειται να μιλησω με κανεναν

οσον αφορα το πως θα το κανει και για αυτο

το λογο δεν προκειται να δωσω περισσοτερες

πληροφοριες.

ευχαριστω

Γιώργος

Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου!!!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by STAF.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88903 από STAF

aithio έγραψε: Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι δεν τηρείς καμία ασφαλιστική διάταξη που προβλέπετε για βιοκαυσιμα και στο επισημαίνω γιατί κάτι είπες παραπάνω για παιδιά.
Τα παιδιά πρέπει να ζεσταίνονται μεν και είμαι υπέρ οποιαδήποτε έξυπνης λύσης αρκεί να τηρεί τους κανόνες ασφαλείας....και εσύ σαν μηχανικός αεροσκαφών θα έπρεπε να το γνωρίζεις καλύτερα απο εμάς αυτό.
Είναι απαράδεκτο να λειτουργεί λέβητας στερεών καυσίμων και η βαλβίδα ασφάλειά να είναι στον υπόγειο...
Οπως και θεωρώ τουλάχιστον ατυχές το σχόλιο του Μοσχαλη.
Δεν ξέρω τη είπε ο Κινέζος αλλά ξέρω τη θα έλεγε ένας σοβαρός Ευρωπαίος κατασκευαστής αν έβλεπε μια τέτοια κατασκευή.
Αν ήταν στο χέρι μου το συγκεκριμένο τόπικ θα το έσβηνα γιατί είναι μια εγκατάσταση παράδειγμα προς αποφυγή.

Ρε παιδιά έλεος...
Πέσατε όλοι στα μπράβο μπράβο και με πιάνουν τα νεύρα μου γιατί παρασύρεται κόσμος...
Στην φωτογραφία δύο όπου ο χαλκός στο κουρμπαρισμα είναι τσαλακωμένος πείτε ότι πάει και ένα γρέζι και βουλώσει την γραμμή ξέρετε τι θα γίνει;
Έχετε φανταστεί ότι αυτό το πράγμα ακαριαία θα είναι μια μηχανή ατμού στο σαλόνι σας με τα παιδιά σας δίπλα να παίζουν;
ΕΛΕΟΣ....

Οπου παράγετε θερμότητα αν βάλετε έναν εναλλάκτη θερμότητα με έναν κυκλοφορητή θα μεταφέρετε θερμότητα...
Ακόμα και στον φούρνο της γυναικά σας που φτιάχνει παστίτσιο ένας μικρός εναλλάκτης θα ζεστάνει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ανακαλύψαμε την Αμερική....


Καλησπερα

1ον για την ασφαλεια της οικογενειας μου επετρεψε μου να ειμαι υπεύθυνος εγω.

2ον Δεν ειναι σωστο να αναφερεσε στο οτι ειμαι μηχ. αεροσκαφων και να το χρησιμοποιεις

εναντιον μου για οσον αφορα την ασφαλεια σε οτιδηποτε κανω εκτος εργασιας μου αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

3ον Αν νομιζεις οτι ειναι κατι απλο οτι πετας μια σερμπαντινα μεσα και δουλευει

τι να πω

Τελος δεν εχω κατι μαζι σου καλα κανεις και τα γραφεις

το μονο που με πειραξε πραγματικα ηταν η επιθεση ενατιον μου

και οχι εναντιον της κατασκευης.

Εξαλλου οπως εχω αναφερει σε αλλο ποστ ο σκοπος που το ανερτησα

ηταν συγκεκριμενος (ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗΣ - ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ) και

πυρηνικος επιστημων να ήμουν δεν θα ειχα ποτε τις γνωσεις και

την εμπειρια ενος θερμουδραυλικου

Καλο σου βραδυ :)

Γιώργος

Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου!!!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by STAF.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ