Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66019 από clhorus
Απαντήθηκε από clhorus στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Εγώ μια ερώτηση έκανα για την gota pellet και ξεκίνησα ολόκληρη διένεξη. Ειρήνη ημίν λοιπόν.

Μάστορα, δυστυχώς δεν φαίνεται να γράφεις ως χρήστης αλλά ως υπάλληλος του Κεχίδη, ίσως είσαι και ο ίδιος ο Κεχίδης αν κρίνω από τον οίστρο. Φυσικά μόνο υποθέσεις κάνω. Και φυσικά το λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου. :)

Πάντως οφείλεις να ομολογήσεις κι εσύ ότι είναι κάπως περίεργο ολόκληρο εργοστάσιο να πουλάει στη Σερβία και αλλού έναν τύπο πέλλετ και για τον κάθε Κεχίδη να φτιάχνει ειδική παραγγελία για τα τσακάλια και τους παντογνώστες Έλληνες.

Από την άλλη, υπήρξε ένας ευχαριστημένος χρήστης (που έχουμε και το ίδιο μηχάνημα) που το θεωρεί σαφώς καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιώ εγώ, πάλι από τη Σερβία (bioenergy point). Και γι' αυτό ρώτησα. Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Συμπέρασμα: Άλλο πέλλετ θα αγοράσω απευθείας από το εργοστάσιο της gota pellet και άλλο αν το πάρω από τον Κεχίδη. Κατάλαβα καλά; Αν είναι έτσι, δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν δίνω τόσα λεφτά (290 ευρώ τον τόνο) για ένα μάτσο πριονίδια.

Το άλλο το αυστριακό, το golden naggets, θεωρείται κι αυτό πάρα πολύ καλό από τους χρήστες. Αυτό παράγεται στη Ρουμανία με αυστριακή τεχνογνωσία; Μήπως γίνεται κι αυτό ειδική παραγγελία για την απαιτητική Ελλάδα ή είναι το ίδιο είτε το πάρω από εδώ είτε από το ίδιο το εργοστάσιο; Τέλος, το golden naggets τι ακριβώς πιστοποίηση έχει;

Κι επειδή κάποιος είπε κάτι: Η πιστοποίηση ενδιαφέρει φίλε μου όλους, αρκεί να είναι αληθινή και να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και να μην είναι μια απλή εκτύπωση στη σακούλα. Ας μην μπερδεύουμε τον κόσμο. Πιστοποίηση = ποιότητα και ομοιογένεια υλικού από παλέτα σε παλέτα και από σακούλι σε σακούλι! Μην κοροϊδευόμαστε ότι είναι αδιάφορο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66022 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

clhorus έγραψε: Συμπέρασμα: Άλλο πέλλετ θα αγοράσω απευθείας από το εργοστάσιο της gota pellet και άλλο αν το πάρω από τον Κεχίδη. Κατάλαβα καλά; Αν είναι έτσι, δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν δίνω τόσα λεφτά (290 ευρώ τον τόνο) για ένα μάτσο πριονίδια.


Φίλε μου ήδη είσαι προκατειλημμένος, και έχεις ήδη καταλήξει στις επιλογές σου. Και πολύ ορθά έπραξες.

Προς τι όλη σου η αναφορά για την gota pellet, και το πέλλετ του KECHIDIS ? :dry:

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ, που έστω και υποθετικά θεώρησες ότι είμαι υπάλληλος η και ο ίδιος ο ΚΕΧΙΔΗΣ ;)

Πέραν της πλάκας τώρα, είσαι νέος στο φόρουμ, και πιθανών δεν γνωρίζεις τι ομηρικούς καυγάδες έχουμε κάνει πριν από λίγο καιρό στο θέμα "πιστοποίηση των πέλλετ" σχετικά με το πέλλετ KECHIDIS.

διάβασε και θα καταλάβεις. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66030 από clhorus
Απαντήθηκε από clhorus στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

mastoras έγραψε:

clhorus έγραψε: Συμπέρασμα: Άλλο πέλλετ θα αγοράσω απευθείας από το εργοστάσιο της gota pellet και άλλο αν το πάρω από τον Κεχίδη. Κατάλαβα καλά; Αν είναι έτσι, δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν δίνω τόσα λεφτά (290 ευρώ τον τόνο) για ένα μάτσο πριονίδια.


Φίλε μου ήδη είσαι προκατειλημμένος, και έχεις ήδη καταλήξει στις επιλογές σου. Και πολύ ορθά έπραξες.

Προς τι όλη σου η αναφορά για την gota pellet, και το πέλλετ του KECHIDIS ? :dry:

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ, που έστω και υποθετικά θεώρησες ότι είμαι υπάλληλος η και ο ίδιος ο ΚΕΧΙΔΗΣ ;)

Πέραν της πλάκας τώρα, είσαι νέος στο φόρουμ, και πιθανών δεν γνωρίζεις τι ομηρικούς καυγάδες έχουμε κάνει πριν από λίγο καιρό στο θέμα "πιστοποίηση των πέλλετ" σχετικά με το πέλλετ KECHIDIS.

διάβασε και θα καταλάβεις. :)


Όχι, δεν ξέρω τους καβγάδες σας και δεν θέλω να τους διαβάσω.

Η αναφορά για το gota pellet και το golden naggets έγινε μήπως με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποιο από αυτά του χρόνου. Τόσο απλό.

Τώρα, αν το να ψάχνομαι συνεχώς και για τα πάντα με κάνει προκατειλημμένο, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω κάθετα μαζί σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66050 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

clhorus έγραψε: Εγώ μια ερώτηση έκανα για την gota pellet και ξεκίνησα ολόκληρη διένεξη. Ειρήνη ημίν λοιπόν.

Μάστορα, δυστυχώς δεν φαίνεται να γράφεις ως χρήστης αλλά ως υπάλληλος του Κεχίδη, ίσως είσαι και ο ίδιος ο Κεχίδης αν κρίνω από τον οίστρο. Φυσικά μόνο υποθέσεις κάνω. Και φυσικά το λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου. :)

Πάντως οφείλεις να ομολογήσεις κι εσύ ότι είναι κάπως περίεργο ολόκληρο εργοστάσιο να πουλάει στη Σερβία και αλλού έναν τύπο πέλλετ και για τον κάθε Κεχίδη να φτιάχνει ειδική παραγγελία για τα τσακάλια και τους παντογνώστες Έλληνες.

Από την άλλη, υπήρξε ένας ευχαριστημένος χρήστης (που έχουμε και το ίδιο μηχάνημα) που το θεωρεί σαφώς καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιώ εγώ, πάλι από τη Σερβία (bioenergy point). Και γι' αυτό ρώτησα. Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Συμπέρασμα: Άλλο πέλλετ θα αγοράσω απευθείας από το εργοστάσιο της gota pellet και άλλο αν το πάρω από τον Κεχίδη. Κατάλαβα καλά; Αν είναι έτσι, δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν δίνω τόσα λεφτά (290 ευρώ τον τόνο) για ένα μάτσο πριονίδια.

Το άλλο το αυστριακό, το golden naggets, θεωρείται κι αυτό πάρα πολύ καλό από τους χρήστες. Αυτό παράγεται στη Ρουμανία με αυστριακή τεχνογνωσία; Μήπως γίνεται κι αυτό ειδική παραγγελία για την απαιτητική Ελλάδα ή είναι το ίδιο είτε το πάρω από εδώ είτε από το ίδιο το εργοστάσιο; Τέλος, το golden naggets τι ακριβώς πιστοποίηση έχει;

Κι επειδή κάποιος είπε κάτι: Η πιστοποίηση ενδιαφέρει φίλε μου όλους, αρκεί να είναι αληθινή και να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και να μην είναι μια απλή εκτύπωση στη σακούλα. Ας μην μπερδεύουμε τον κόσμο. Πιστοποίηση = ποιότητα και ομοιογένεια υλικού από παλέτα σε παλέτα και από σακούλι σε σακούλι! Μην κοροϊδευόμαστε ότι είναι αδιάφορο!


πες μας τι καις΄.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66194 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

clhorus έγραψε: Το άλλο το αυστριακό, το golden naggets, θεωρείται κι αυτό πάρα πολύ καλό από τους χρήστες. Αυτό παράγεται στη Ρουμανία με αυστριακή τεχνογνωσία; Μήπως γίνεται κι αυτό ειδική παραγγελία για την απαιτητική Ελλάδα ή είναι το ίδιο είτε το πάρω από εδώ είτε από το ίδιο το εργοστάσιο; Τέλος, το golden naggets τι ακριβώς πιστοποίηση έχει;

Η προέλευση του Golden Nuggets είναι λογικό να μπερδεύει. Κατ'αρχάς, έχουμε μια από τις μεγαλύτερες και παλιότερες εταιρείες ξυλείας, τη Schweighofer. Η Schweighofer έχει την έδρα της στη Βιέννη της Αυστρίας και 4 εργοστάσια στη Ρουμανία. Στην πόλη Sebes παράγονται pellet από υπολείμματα ξυλείας της εταιρείας, με πρώτη ύλη 100% ρουμανική ερυθρελάτη. Η παραγωγή έχει πιστοποιήσεις ÖNORM M 7135, DINplus και ENplus. Για να ελέγχει καλύτερα την αγορά, με βάση τη χώρα προορισμού του εμπορεύματος, αλλάζει και τον τίτλο της σακούλας. Έτσι, ενώ στην Ελλάδα έχουμε τα Golden Nuggets, στην Aυστρία κυκλοφορούν ως Drau Holz, σε άλλες χώρες ενδεχομένως με διαφορετικό όνομα ή απλά ως "Schweighofer". Από 'κει και πέρα, το εργοστάσιο μόνο ένα είδος πέλλετ βγάζει και γιαυτό το είδος είναι πιστοποιημένο και ελέγχεται.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #66553 από clhorus
Απαντήθηκε από clhorus στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

vaggelis.alex1968 έγραψε:

clhorus έγραψε: Εγώ μια ερώτηση έκανα για την gota pellet και ξεκίνησα ολόκληρη διένεξη. Ειρήνη ημίν λοιπόν.

Μάστορα, δυστυχώς δεν φαίνεται να γράφεις ως χρήστης αλλά ως υπάλληλος του Κεχίδη, ίσως είσαι και ο ίδιος ο Κεχίδης αν κρίνω από τον οίστρο. Φυσικά μόνο υποθέσεις κάνω. Και φυσικά το λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου. :)

Πάντως οφείλεις να ομολογήσεις κι εσύ ότι είναι κάπως περίεργο ολόκληρο εργοστάσιο να πουλάει στη Σερβία και αλλού έναν τύπο πέλλετ και για τον κάθε Κεχίδη να φτιάχνει ειδική παραγγελία για τα τσακάλια και τους παντογνώστες Έλληνες.

Από την άλλη, υπήρξε ένας ευχαριστημένος χρήστης (που έχουμε και το ίδιο μηχάνημα) που το θεωρεί σαφώς καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιώ εγώ, πάλι από τη Σερβία (bioenergy point). Και γι' αυτό ρώτησα. Γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Συμπέρασμα: Άλλο πέλλετ θα αγοράσω απευθείας από το εργοστάσιο της gota pellet και άλλο αν το πάρω από τον Κεχίδη. Κατάλαβα καλά; Αν είναι έτσι, δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν δίνω τόσα λεφτά (290 ευρώ τον τόνο) για ένα μάτσο πριονίδια.

Το άλλο το αυστριακό, το golden naggets, θεωρείται κι αυτό πάρα πολύ καλό από τους χρήστες. Αυτό παράγεται στη Ρουμανία με αυστριακή τεχνογνωσία; Μήπως γίνεται κι αυτό ειδική παραγγελία για την απαιτητική Ελλάδα ή είναι το ίδιο είτε το πάρω από εδώ είτε από το ίδιο το εργοστάσιο; Τέλος, το golden naggets τι ακριβώς πιστοποίηση έχει;

Κι επειδή κάποιος είπε κάτι: Η πιστοποίηση ενδιαφέρει φίλε μου όλους, αρκεί να είναι αληθινή και να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και να μην είναι μια απλή εκτύπωση στη σακούλα. Ας μην μπερδεύουμε τον κόσμο. Πιστοποίηση = ποιότητα και ομοιογένεια υλικού από παλέτα σε παλέτα και από σακούλι σε σακούλι! Μην κοροϊδευόμαστε ότι είναι αδιάφορο!


πες μας τι καις΄.


Μα το έγραψα πιο πάνω. Καίω bioenergy point από τη Σερβία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ