Fuzzy Logic 25 kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61185 από petroskinis
Απαντήθηκε από petroskinis στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW
Φιλε κακο διαβασα με προσοχη τα σχολια σου και καταλαβα οτι το κατεχεις καλα το θεμα.
αγορασα και εγω τον λεβητα fuzzy logic 50kw μαζι με δοχειο αδρανειας 1000λιτρα . οπως καταλαβαινεις εκανα μεγαλη επενδυση για να γλιτωσω απο το πετρελαιο και να κανω οικονομια. δυστυχως ομως οι καταναλωσεις σε ευρω ειναι οι ιδιεσ σχεδον με περσι. εκαιγα 50 λιτρα πετρελαιο την ημερα (50ευρω περσι) και φετος καιω 10 σακια πελλετ (50ευρω). ο τοπικος αντιπροσωπος δεν γνωριζει δυστυχως να τον ρυθμισει ωστε να κανει οικονομια. χρησιμοποιω το ποιοτικοτερο πελλετ που βρησκω στην αγορα. σε παρακαλω θα ηθελα να με βοηθησεις να τον ρυθμισω οπως πρεπει. σημειωση ο αντπροσωπος μου ελεγε οτι ενας τονος πετρελαιο = δυο τονους πελλετ. πεσαμε πολυ εξω.
συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61206 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW
Kαλως ορισες στην παρεα μας petroskinis.

Να πω την αληθεια μου φαινονται αρκετα τα 10 σακια,
αλλα δεν ξερουμε κ ποσα τ.μ. ζεσταινεις κ ποσο καλη μονωση εχεις.
Απο ποιο μερος εισαι?

Μηπως τον ξεκινησες τωρα τελευταια να τον δουλευεις κ ειχε κρυωσει γενικα
το σπιτι?

Ετσι εκαιγε κ μενα 6 σακια στην αρχη κ ειπα να τον πεταξω στην κεφαλη του
αντ/που που μου ελεγε οτι θα κανω οικονομια.

Στο πιατακι οταν ανοιγεις την πορτα εχει πολυ καυσιμο?
Κανει δηλαδη λοφακι το πελλετ μεσα ή ειναι περιπου στη μεση του (ποτηριου)?

Ο αντ/πος σου μετρησε τον λεβητα με το μηχανακι καυσαεριων?

Γραψε γενικα καποια πραγματακια που θα μας βοηθησουν να σε βοηθησουμε.
Ο kakos δηλαδη που το κατεχει καλυτερα :P !!!
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by frakyd.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61207 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

petroskinis έγραψε: Φιλε κακο διαβασα με προσοχη τα σχολια σου και καταλαβα οτι το κατεχεις καλα το θεμα.
αγορασα και εγω τον λεβητα fuzzy logic 50kw μαζι με δοχειο αδρανειας 1000λιτρα . οπως καταλαβαινεις εκανα μεγαλη επενδυση για να γλιτωσω απο το πετρελαιο και να κανω οικονομια. δυστυχως ομως οι καταναλωσεις σε ευρω ειναι οι ιδιεσ σχεδον με περσι. εκαιγα 50 λιτρα πετρελαιο την ημερα (50ευρω περσι) και φετος καιω 10 σακια πελλετ (50ευρω). ο τοπικος αντιπροσωπος δεν γνωριζει δυστυχως να τον ρυθμισει ωστε να κανει οικονομια. χρησιμοποιω το ποιοτικοτερο πελλετ που βρησκω στην αγορα. σε παρακαλω θα ηθελα να με βοηθησεις να τον ρυθμισω οπως πρεπει. σημειωση ο αντπροσωπος μου ελεγε οτι ενας τονος πετρελαιο = δυο τονους πελλετ. πεσαμε πολυ εξω.
συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω. :(


Μήπως γνωρίζεις τι ισχύος καυστήρα πετρελαίου είχες πριν ; άμα πήγες από τα 25 στα 50 , μιλάμε για τεράστιο φάουλ ... επίσης η τεράστια ισχύ του καυστήρα χρειάζεται και ένα δοχείο αδράνειας , υπάρχει ;

Οσο για τις ρυθμίσεις , θα χρειαστείς κάποιον ο οποίος να γνωρίζει τις ρυθμίσεις του λέβητα , και οφείλει τουλάχιστον ο αντιπρόσωπος να σου στείλει κάποιον που ξέρει , αλλιώς να του το στείλεις σούμπιτο ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61239 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

N1k0s έγραψε:

petroskinis έγραψε: Φιλε κακο διαβασα με προσοχη τα σχολια σου και καταλαβα οτι το κατεχεις καλα το θεμα.
αγορασα και εγω τον λεβητα fuzzy logic 50kw μαζι με δοχειο αδρανειας 1000λιτρα . οπως καταλαβαινεις εκανα μεγαλη επενδυση για να γλιτωσω απο το πετρελαιο και να κανω οικονομια. δυστυχως ομως οι καταναλωσεις σε ευρω ειναι οι ιδιεσ σχεδον με περσι. εκαιγα 50 λιτρα πετρελαιο την ημερα (50ευρω περσι) και φετος καιω 10 σακια πελλετ (50ευρω). ο τοπικος αντιπροσωπος δεν γνωριζει δυστυχως να τον ρυθμισει ωστε να κανει οικονομια. χρησιμοποιω το ποιοτικοτερο πελλετ που βρησκω στην αγορα. σε παρακαλω θα ηθελα να με βοηθησεις να τον ρυθμισω οπως πρεπει. σημειωση ο αντπροσωπος μου ελεγε οτι ενας τονος πετρελαιο = δυο τονους πελλετ. πεσαμε πολυ εξω.
συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω. :(


Μήπως γνωρίζεις τι ισχύος καυστήρα πετρελαίου είχες πριν ; άμα πήγες από τα 25 στα 50 , μιλάμε για τεράστιο φάουλ ... επίσης η τεράστια ισχύ του καυστήρα χρειάζεται και ένα δοχείο αδράνειας , υπάρχει ;

Οσο για τις ρυθμίσεις , θα χρειαστείς κάποιον ο οποίος να γνωρίζει τις ρυθμίσεις του λέβητα , και οφείλει τουλάχιστον ο αντιπρόσωπος να σου στείλει κάποιον που ξέρει , αλλιώς να του το στείλεις σούμπιτο ...


Μακαρι να ηταν ετσι ολοι οι αντ/ποι αλλα πιστεψε πολλοι δεν ειναι.
Ενα παραπανω σε αυτον τον λεβητα που εχει τοσες παραμετρους που πρεπει να πετυχεις.
Συνηθως σου βαζουν φουλ τα παντα (τροφοδοσια κ.α.) για να σε καλυψει,
αλλα αυτο δεν σημαινει οτι χρειαζεται να καιει τοσο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61344 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

petroskinis έγραψε: Φιλε κακο διαβασα με προσοχη τα σχολια σου και καταλαβα οτι το κατεχεις καλα το θεμα.
αγορασα και εγω τον λεβητα fuzzy logic 50kw μαζι με δοχειο αδρανειας 1000λιτρα . οπως καταλαβαινεις εκανα μεγαλη επενδυση για να γλιτωσω απο το πετρελαιο και να κανω οικονομια. δυστυχως ομως οι καταναλωσεις σε ευρω ειναι οι ιδιεσ σχεδον με περσι. εκαιγα 50 λιτρα πετρελαιο την ημερα (50ευρω περσι) και φετος καιω 10 σακια πελλετ (50ευρω). ο τοπικος αντιπροσωπος δεν γνωριζει δυστυχως να τον ρυθμισει ωστε να κανει οικονομια. χρησιμοποιω το ποιοτικοτερο πελλετ που βρησκω στην αγορα. σε παρακαλω θα ηθελα να με βοηθησεις να τον ρυθμισω οπως πρεπει. σημειωση ο αντπροσωπος μου ελεγε οτι ενας τονος πετρελαιο = δυο τονους πελλετ. πεσαμε πολυ εξω.
συγγνωμη αν σε ζαλισα αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω. :(


Πές μου λίγα πράγματα για τον χώρο που ζεσταίνεις και τι μονώσεις έχεις κλπ

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61345 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

frakyd έγραψε: Kαλως ορισες στην παρεα μας petroskinis.

Να πω την αληθεια μου φαινονται αρκετα τα 10 σακια,
αλλα δεν ξερουμε κ ποσα τ.μ. ζεσταινεις κ ποσο καλη μονωση εχεις.
Απο ποιο μερος εισαι?

Μηπως τον ξεκινησες τωρα τελευταια να τον δουλευεις κ ειχε κρυωσει γενικα
το σπιτι?

Ετσι εκαιγε κ μενα 6 σακια στην αρχη κ ειπα να τον πεταξω στην κεφαλη του
αντ/που που μου ελεγε οτι θα κανω οικονομια.

Στο πιατακι οταν ανοιγεις την πορτα εχει πολυ καυσιμο?
Κανει δηλαδη λοφακι το πελλετ μεσα ή ειναι περιπου στη μεση του (ποτηριου)?

Ο αντ/πος σου μετρησε τον λεβητα με το μηχανακι καυσαεριων?

Γραψε γενικα καποια πραγματακια που θα μας βοηθησουν να σε βοηθησουμε.
Ο kakos δηλαδη που το κατεχει καλυτερα :P !!!


Φραγκίσκο εσένα πως πάει γενικώς; Οι καταναλώσεις σου που βρίσκονται τώρα; ΖΝΧ έχεις;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ