Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29877 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Valsam....
Εβαλες ηλεκτροβανα για να κόψεις την φυσική κυκλοφορία.
Εβαλες θερμοκολλητική στα ασφαλιστικά με ανοιχτό δοχείο.
Τρέχουν οι κολλήσεις.
Ο μάστορας την κοπανάει για να παέι να βγάλει μεροκάματο.
Αφιέρωσες 100 αδες ώρες για να μάθεις μερικά πράγματα.
Συγνώμη αλλά θα στην πω.
Δεν κάνεις σωστά την δουλειάς σου όσο και να νομίζεις ότι γλυτώνοντας μερικά ευρώ κάτι έκανες.
Αλλά με 100 ευρώ που σου πήρε ο (μάστορας)για σύνδεση λέβητα δεν τα περίμενα και καλύτερα.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29883 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Ουτε και'γω δεν τα περιμενα καλυτερα αλλα τι να κανουμε,αν εχει καποιος λεφτα αγοραζει ferrari αν δεν εχει αγοραζει fiat και δικαιολογειτε λεγοντας Ιταλικο το ενα Ιταλικο και τ'αλλο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29886 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Δέχομαι την απάντηση μιας και την θεωρώ ντόμπρα (άσχετα αν διαφωνώ) αλλά στα ασφαλιστικά δεν έπρεπε να βάλεις πλαστική. Είναι σημαντικό και νομίζω στο είχα ξαναπεί.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29897 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Οχι δεν το ειχα διαβασει για την πλαστικη,γιατι να εχει προβλημα η πλαστικη μεχρι τι θερμοκρασιες αντεχει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29898 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Καλά, οι πλαστικές σωλήνες είναι ασφαλιστικά από μόνες τους (αστειεύομαι)...

Για κόλληση σε χαλκοσωλήνα, αν είναι καινούργια και καθαρή, θέλει μεγάλη προσπάθεια, λέμε πολύ μεγάλη προσπάθεια για να καταφέρεις να μην κολλήσει, και το λέω αυτό ως ερασιτέχνης.

Αν όμως έχουμε καμιά παλιά χαλκοσωλήνα που τη βρήκαμε π.χ. πεταμένη (τώρα θα φρικάρει ο άλλος που φτιάχνει τα πολυτελείας) και αν η χαλκοσωλήνα είναι και βαμμένη από πάνω π.χ. με πλαστικό χρώμα, τότε θέλει καλό ξύσιμο πρώτα να φύγει το χρώμα, μετά να βγει καθαρός γυαλιστερός χαλκός και μετά κολλάμε, και αν τα κάνουμε αυτά, πάλι είναι μεγάλο κατόρθωμα να μην κολλήσει σωστά.

Πάντως μια φορά παρατηρούσα εδώ στη γειτονιά έναν "μάστορα" (επαγγελματία) που πήγαινε να κολλήσει παλιά χαλκοσωλήνα που ήταν εκτεθειμένη στις καιρικές συνθήκες για χρόνια και είχε πάρει χρώμα σκούρο καφέ, χωρίς να την ξύσει, έ, λέμε μπορούσα να βάλω και στοίχημα ότι δεν θα κολλήσει και πράγματι δεν κόλλησε, τι να λέμε τώρα, όσο καταλαβαίνει ο καθένας, τόσο κολλάει, πάντως "για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα" αυτός ο "μάστορας" ήταν του Δημοσίου, υδραυλικός σε κάποια υπηρεσία, οπότε ο άνθρωπος είχε ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ελαφρυντικό στο ότι ήταν εντελώς ανίδεος να κολλήσει μια χαλκοσωλήνα σωστά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29899 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Θα σου πω αύριο...
Τώρα έχω πιει τις μπίρες μου ακούω τις ψυχές και τις αγάπες και είμαι στον κόσμο μου φίλε Valsam.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.291 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ