Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32198 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελη οτι χρειαστεις παρε με τηλ. αν μπορεσω να βοηθησω,εγω επειδη κουραστικα να τον περασω τον εχω αφησει στην ησηχια του,του εκανα 3 αναματα δοκιμαστικα και μου φανηκε παρα πολυ καλος (στα κρυα θα δειξει ,με αυτες τις θερμοκρασιες δεν μπορεις να βγαλεις τελικα συμπερασματα),στο πιτς φυτιλη χτυπαει 80ρες ο λεβητας και 60ρες τα 500λιτρα του μπαφερ με ελαχιστα ξυλα,σε συγκριση με το τζακι νερου του αδελφου μου που ειναι 35kw-41kw max και εχει 65,3% αποδοση το burnitaki ξεσκιζει,τα κονταραμε και το burnit με τα ιδια κιλα ξυλα χαλαρα ανεβαζει κοντα στους 10 βαθμους παραπανω θερμοκρασιες σε ολα τα νερα (800 λιτρα εχουμε και οι δυο)και σε 10 λεπτα νωριτερα,το μονο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι γιατι εξακολουθει το βεντιλατερ να δουλευει ασκοπα αφου του οριζω να δωσει θερμανση και εχουν τελειωσει τα ξυλα,τελειωσε τον και'συ και θα την βρουμε την λυση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32339 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Φιλε εναν χρονο τον δουλευεις,πως τον δουλευες?
Στον πινακα ελεγχου εχει την θερμοκρασια των νερων και την θερμοκρασια που θελεις να ξεκιναει ο κυκλοφορητης,οριζεις ας πουμε στους 40 να ξεκιναει ο κυκλοφορητης μολις πεσει απο τους 40 σταματαει,αν εχεις τριοδη ουτος η αλλος στους 60 θα ανοιξει για να δοσει στα σωματα και στους 40 θα σταματησει εγω τον εχω μολις λιγες μερες και δεν ξερω τις λειτουργιες του αλλα καπου ειδα για κατι ρυθμισεις hysterisis μηπως γινετε απο'κει,εγω εβαλα μπαφερ και με τον υδροστατη τα εδωσα να δουλευουν μεχρι τους 50, κατω απο αυτην την θερμοκρασια σταμαει ο κυκλοφορητης και κλεινει και η ηλεκτροβανα την φυσικη ροη για να΄χω το αλλο πρωι τουλαχιστον ζεστουτσικο νερο 40 βαθμος πριν το επομενο ταισμα.
Αληθεια σε τι σπιτι τον ειχες τον burnit ,ποσα τ.μ και σε τι περιοχη και τι καταναλωση ειχες περυσι?

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by gia_nnisps. Αιτία: λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32341 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
εχω το μανουαλ μεταφρασμενο σε word,πως μπορω να το ποσταρω εδω ρε παιδια..;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32343 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Κατω εικει που γραφουμε εχει ενα κενο που γραφει Συνημμενα 1. Προσθηκη Αρχειου,εκει μαλλον κανεις αναζητηση και βρισκεις που το εχεις το αρχειο στον υπολογιστη σου και το βαζεις,δεν εχω ξαναββαλει αλλα ετσι πρεπει να γινετε!
Πες μας ρε φιλε πως ηταν η συμβιοση με το burnit για εναν χρονο,καταναλωση,καθε ποτε γεμιζες κ.τ.λ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dra23serdi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32345 από asfet
Απαντήθηκε από asfet στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Δεν δέχεται το site αρχεία word.

Δέχεται όμως pdf.
Οπότε, ή το μετατρέπεις σε pdf και το "ανεβάζεις όπως λέει ο valsam,
ή το στέλνεις στη διαχειριστική ομάδα και το κάνει αυτή για σένα. ;)

Άννα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32346 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

gia_nnisps έγραψε: εχω το μανουαλ μεταφρασμενο σε word,πως μπορω να το ποσταρω εδω ρε παιδια..;


Aν δεν μπορεσεις στειλτο σε εμενα να το ποσταρω εγω γιατι το χρειαζομαι κιολας..
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ