Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32347 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Παντελη οτι χρειαστεις παρε με τηλ. αν μπορεσω να βοηθησω,εγω επειδη κουραστικα να τον περασω τον εχω αφησει στην ησηχια του,του εκανα 3 αναματα δοκιμαστικα και μου φανηκε παρα πολυ καλος (στα κρυα θα δειξει ,με αυτες τις θερμοκρασιες δεν μπορεις να βγαλεις τελικα συμπερασματα),στο πιτς φυτιλη χτυπαει 80ρες ο λεβητας και 60ρες τα 500λιτρα του μπαφερ με ελαχιστα ξυλα,σε συγκριση με το τζακι νερου του αδελφου μου που ειναι 35kw-41kw max και εχει 65,3% αποδοση το burnitaki ξεσκιζει,τα κονταραμε και το burnit με τα ιδια κιλα ξυλα χαλαρα ανεβαζει κοντα στους 10 βαθμους παραπανω θερμοκρασιες σε ολα τα νερα (800 λιτρα εχουμε και οι δυο)και σε 10 λεπτα νωριτερα,το μονο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι γιατι εξακολουθει το βεντιλατερ να δουλευει ασκοπα αφου του οριζω να δωσει θερμανση και εχουν τελειωσει τα ξυλα,τελειωσε τον και'συ και θα την βρουμε την λυση!


Σάμη,σημερα τον εβαλα μέσα στο λεβητοστασιο μαζι με το δοχειο,αφου πρωτα βγηκε ο ενας του πετρελαιου,και μια μεταλλική δεξαμενή. Μας εφυγε η μαγκιά..τελος παντων όλα καλά.
θα τα λέμε συχνα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32348 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Kαι'γω το χρειαζομαι,Παντελη εσενα που το πηρες απο'δω μονο Βουλγαρικο μανουαλ ειχε μεσα?
Και μενα καθε μερα μου φευγει η μαγκια,σημερα δουλευα στην σοφιτα εκει που εβαλα το ανοιχτο δοχειο με υψος κεραμοσκεπης στους 50 ποντους και εντινα με φελιζολ το δοχειο κουτουλησα ισα με 5 φορες το κεφαλι μου ,πιτα στο καρουμπαλο ειμαι αλλα το δοχειο σουπερ μονωμενο τωρα!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32350 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε: Kαι'γω το χρειαζομαι,Παντελη εσενα που το πηρες απο'δω μονο Βουλγαρικο μανουαλ ειχε μεσα?
Και μενα καθε μερα μου φευγει η μαγκια,σημερα δουλευα στην σοφιτα εκει που εβαλα το ανοιχτο δοχειο με υψος κεραμοσκεπης στους 50 ποντους και εντινα με φελιζολ το δοχειο κουτουλησα ισα με 5 φορες το κεφαλι μου ,πιτα στο καρουμπαλο ειμαι αλλα το δοχειο σουπερ μονωμενο τωρα!


To δικό μου δεν ειχε καν μάνουαλ μεσα.Τωρα μεχρι να παω στην Κατερίνη να το παρω...

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32352 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελη επειδη εστειλα το κινητο για σερβις και ειναι android ολες μου τις επαφες τις εχει αποθηκεθυμενες στο gmail και δεν τιε εχω σε αυτην την μπαχατελα που εχω τωρα παρε με τηλ. για να πουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32504 από gia_nnisps
Απαντήθηκε από gia_nnisps στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Καλησπέρα,η μετάφραση του manual για την ηλεκτρονική μοναδα τοθ burnit wbs active.

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: manualBurn...t-81.pdf
Μέγεθος αρχείου:337 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #32506 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παρτε και ενα απο μενα! ;)


Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: 11-10020CE...T-81.pdf
Μέγεθος αρχείου:104 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.211 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ