Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10387 από azio1967
Απαντήθηκε από azio1967 στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

mastoras έγραψε: Πολύ φοβάμαι ότι το κέρδος των εμπόρων του εισαγόμενου πέλλετ ανά τόνο είναι 25-30ευρώ. :(

Αν είναι έτσι, τότε μάλλον κάποια στιγμή θα πρέπει να τους ζητήσουμε συγνώμη για το "γιούργια" που τους κάνουμε :cheer: :cheer:

Και αυτοί οι αθεόφοβοι πάλι δεν μας λένε στα ίσια και σταράτα, πόσα ευρώ στον τόνο τελικά.


Το κέρδος είναι και θα είναι τόσο λίγο, που του χρόνου η μισή Ελλάδα θα εμπορεύεται πέλλετ.
Μιλάμε για μεγάλη πίκρα...


KEΡΒΕΡΕ επειδή διάβασα και διαπίστωσα την απογοήτευσή σου σ'ένα άλλο θέμα (φτηνό ή τσάμπα πελλετ αν θυμάμαι καλά)όσον αφορά την ανάληψη πρωτοβουλιών για την ανίχνευση της αγοράς για την επόμενη σεζόν,έχω να σου πω το εξής.Απ'ότι φαίνεται εκεί στη Θεσσαλονίκη και με τη πρώτη συνάντηση μελών που κάνατε, δημιουργήσατε έναν καταρχήν πυρήνα.Νομίζω ότι πρέπει να πάρετε και κάποιες σχετικές πρωτοβουλίες για κάτι παραπάνω.Αποτελείτε απ'ότι φαίνεται σημαντική ομάδα (πολλά μέλη)που μπορείτε να αντιπροσωπεύσετε και μικρότερες ομάδες όπως τη δική μας των Λαρισαίων,Κατερινιωτών.Βολιωτών κ.λ.π.Νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να πούμε τη γνώμη μας πάνω σ'αυτό,να δεσμευτούμε σε κάποια πράματα,ώστε να λειτουργήσουμε πιο ευέλικτα.Ας εκφραστούν και τα υπόλοιπα μέλη πάνω σ'αυτό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10394 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

azio1967 έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

mastoras έγραψε: Πολύ φοβάμαι ότι το κέρδος των εμπόρων του εισαγόμενου πέλλετ ανά τόνο είναι 25-30ευρώ. :(

Αν είναι έτσι, τότε μάλλον κάποια στιγμή θα πρέπει να τους ζητήσουμε συγνώμη για το "γιούργια" που τους κάνουμε :cheer: :cheer:

Και αυτοί οι αθεόφοβοι πάλι δεν μας λένε στα ίσια και σταράτα, πόσα ευρώ στον τόνο τελικά.


Το κέρδος είναι και θα είναι τόσο λίγο, που του χρόνου η μισή Ελλάδα θα εμπορεύεται πέλλετ.
Μιλάμε για μεγάλη πίκρα...


KEΡΒΕΡΕ επειδή διάβασα και διαπίστωσα την απογοήτευσή σου σ'ένα άλλο θέμα (φτηνό ή τσάμπα πελλετ αν θυμάμαι καλά)όσον αφορά την ανάληψη πρωτοβουλιών για την ανίχνευση της αγοράς για την επόμενη σεζόν,έχω να σου πω το εξής.Απ'ότι φαίνεται εκεί στη Θεσσαλονίκη και με τη πρώτη συνάντηση μελών που κάνατε, δημιουργήσατε έναν καταρχήν πυρήνα.Νομίζω ότι πρέπει να πάρετε και κάποιες σχετικές πρωτοβουλίες για κάτι παραπάνω.Αποτελείτε απ'ότι φαίνεται σημαντική ομάδα (πολλά μέλη)που μπορείτε να αντιπροσωπεύσετε και μικρότερες ομάδες όπως τη δική μας των Λαρισαίων,Κατερινιωτών.Βολιωτών κ.λ.π.Νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να πούμε τη γνώμη μας πάνω σ'αυτό,να δεσμευτούμε σε κάποια πράματα,ώστε να λειτουργήσουμε πιο ευέλικτα.Ας εκφραστούν και τα υπόλοιπα μέλη πάνω σ'αυτό...


Επειδή δε μ' αρέσει να μένει τίποτα κρυφό, είχα πει και παλιότερα ότι μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιος που να έχει τη δυνατότητα να βοηθήσει στην απευθείας εισαγωγή πέλλετ. Οπότε, αναγκαστικά, μέχρι στιγμής πηγαίνουμε στη λύση της προαιρετικής συμμετοχής σε μια πιθανή εισαγωγή πέλλετ από έμπορο, ο οποίος για τα μέλη του φόρουμ θα μπορούσε να κάνει μια δελεαστική προσφορά. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Όσο περισσότεροι συμμετέχουμε, τόσο πιο καλή τιμή μπορεί να γίνει.
Τα προβλήματα είναι: α) η συμφωνία στη μάρκα του πέλλετ,
β) και οι προκαταβολές που πρέπει να δοθούν στον οποιοδήποτε έμπορο,
προκειμένου να προβεί στην παραγγελία μεγάλων ποσοτήτων.
Αυτό είναι το ένα που θα πρέπει να συζητήσουμε...

Τώρα για την πρώτη και ιδανική λύση: Ένας συμφορουμίτης, νομίζω ο davidperry, είχε πει κάτι που δεν προσέξαμε. Είπε ότι διαθέτει χώρο βιομηχανικό για αποθήκευση. Αυτό είναι ένα σημαντικό κομμάτι του παζλ.
Εταιρεία για μεταφορά υπάρχει: ο θείος της γυναίκας μου έχει την εταιρεία CONVOY στη Θεσσαλονίκη. Προφανώς θα κάνει καλή τιμή για τη μεταφορά...
Τα άλλα ποιος θα τα συμπληρώσει; Ρίχτε προτάσεις και ιδέες.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10398 από Algor
Απαντήθηκε από Algor στο θέμα Τιμές pellet

azio1967 έγραψε:
KEΡΒΕΡΕ επειδή διάβασα και διαπίστωσα την απογοήτευσή σου σ'ένα άλλο θέμα (φτηνό ή τσάμπα πελλετ αν θυμάμαι καλά)όσον αφορά την ανάληψη πρωτοβουλιών για την ανίχνευση της αγοράς για την επόμενη σεζόν,έχω να σου πω το εξής.Απ'ότι φαίνεται εκεί στη Θεσσαλονίκη και με τη πρώτη συνάντηση μελών που κάνατε, δημιουργήσατε έναν καταρχήν πυρήνα.Νομίζω ότι πρέπει να πάρετε και κάποιες σχετικές πρωτοβουλίες για κάτι παραπάνω.Αποτελείτε απ'ότι φαίνεται σημαντική ομάδα (πολλά μέλη)που μπορείτε να αντιπροσωπεύσετε και μικρότερες ομάδες όπως τη δική μας των Λαρισαίων,Κατερινιωτών.Βολιωτών κ.λ.π.Νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να πούμε τη γνώμη μας πάνω σ'αυτό,να δεσμευτούμε σε κάποια πράματα,ώστε να λειτουργήσουμε πιο ευέλικτα.Ας εκφραστούν και τα υπόλοιπα μέλη πάνω σ'αυτό...


Πρέπει όμως να ερθουν στην συνάντηση οσο γίνετε περισσότεροι...αλλά δεν βλέπω μεγαλη προθυμία..απο το καναπε δεν θα καταφέρουμε τιποτα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10401 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
Εγώ βλέπω την αδράνεια, γι' αυτό φωνάζω...
Του χρόνου σαν χήρες θα κλαίμε για τις αυξήσεις που θα έρθουν. Εκτός αν πιστεύετε ότι, επειδή θα έρθουν καράβια, θα χτιστούν εργοστάσια ή θα αυξηθεί η παραγωγή, θα πέσουν οι τιμές.
ΞΥΠΝΑΤΕ, αυτά συμβαίνουν στον πολιτισμένο κόσμο, όπου οι καταναλωτές δεν είναι πρόβατα. Εδώ στο Ελλαδιστάν θα βρεθούν εκατομμύρια προφάσεις, για να αυξάνονται διαρκώς οι τιμές.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ Σ΄ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΡΜΗ ΧΩΡΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΗΣ. ΕΝΑ!!!

Παντού καρτέλ , ένα ακόμα τι θα πειράξει; Οι αμνοί θα ψωνίζουν σιωπηλά ό,τι πανάκριβο τους προσφέρουμε... Και θα ουρλιάζουν απ' τα πληκτρολόγια. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν... Και θα μας βρίζουν σαν τρελοί απ' τις οθόνες. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν.

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας, όταν δεν αντιδρούμε. Δείτε τι γίνεται με το κίνημα στα είδη τροφίμων. Όσοι ακόμα έχουν να φάνε, το θεωρούν γραφικότητα. Όσοι πεινάνε ή κοντεύουν να πεινάσουν το βλέπουν ως ελπίδα επιβίωσης. Γι' αυτό και δεν θα ξεφουσκώσει, σε αντίθεση με ό,τι λένε οι κάθε λογής ειδήμονες. Θα επεκταθεί άραγε στη θέρμανση;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10407 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: Εδω και κανα 2 μηνο καιω αυτο το βουλγαρικο που αγορασα 2,80€ το 15/κιλο. Εντυπωσεις;;;; Εχει τελεια καυση στη 1-2 σκαλα (δεν καπνιζει η καμιναδα) Πολυ ζεστη - καλη αποδοση. Και η σταχτη ειναι ελαχιστη!!!





Μιχαλη μαλλον λες για το PROGETTO ECOLOGIA που φτιαχνεται στο ραζλογκ...σε πρασινη σακουλα δεν ειναι;
Το εκαψα περσι και απο οτι εμαθα και φετος η ποιοτητα του ηταν ιδια...απ" τα καλυτερα σε ολους τους τομεις.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10410 από sak
Απαντήθηκε από sak στο θέμα Τιμές pellet
Πιο είναι αυτό το πέλλετ και από πού το προμηθευτικές για να το δοκιμάσω και εγώ .
Είναι σωστά 2,80 το σακουλάκι των 15 κιλών ;;;;;;;; δηλαδή 180 € Ο ΤΟΝΟΣ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.382 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ