Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10411 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Τιμές pellet

χρηστος8 έγραψε:

michalisgr έγραψε: Εδω και κανα 2 μηνο καιω αυτο το βουλγαρικο που αγορασα 2,80€ το 15/κιλο. Εντυπωσεις;;;; Εχει τελεια καυση στη 1-2 σκαλα (δεν καπνιζει η καμιναδα) Πολυ ζεστη - καλη αποδοση. Και η σταχτη ειναι ελαχιστη!!!





Μιχαλη μαλλον λες για το PROGETTO ECOLOGIA που φτιαχνεται στο ραζλογκ...σε πρασινη σακουλα δεν ειναι;
Το εκαψα περσι και απο οτι εμαθα και φετος η ποιοτητα του ηταν ιδια...απ" τα καλυτερα σε ολους τους τομεις.

Πατερας ενος φιλου στην τελευταια παρτιδα που πηρε δεν μπορουσε να το καψει με τιποτα και τον βοηθησα με τις ρυθμισεις και τωρα τουλαχιστον καπως το καιει,μαλον ειχε πολυ υγρασια!Αλλα μαλον δεν εννοει αυτο ο μιχαλης.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10413 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Εγώ βλέπω την αδράνεια, γι' αυτό φωνάζω...
Του χρόνου σαν χήρες θα κλαίμε για τις αυξήσεις που θα έρθουν. Εκτός αν πιστεύετε ότι, επειδή θα έρθουν καράβια, θα χτιστούν εργοστάσια ή θα αυξηθεί η παραγωγή, θα πέσουν οι τιμές.
ΞΥΠΝΑΤΕ, αυτά συμβαίνουν στον πολιτισμένο κόσμο, όπου οι καταναλωτές δεν είναι πρόβατα. Εδώ στο Ελλαδιστάν θα βρεθούν εκατομμύρια προφάσεις, για να αυξάνονται διαρκώς οι τιμές.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ Σ΄ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΡΜΗ ΧΩΡΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΗΣ. ΕΝΑ!!!

Παντού καρτέλ , ένα ακόμα τι θα πειράξει; Οι αμνοί θα ψωνίζουν σιωπηλά ό,τι πανάκριβο τους προσφέρουμε... Και θα ουρλιάζουν απ' τα πληκτρολόγια. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν... Και θα μας βρίζουν σαν τρελοί απ' τις οθόνες. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν.

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας, όταν δεν αντιδρούμε. Δείτε τι γίνεται με το κίνημα στα είδη τροφίμων. Όσοι ακόμα έχουν να φάνε, το θεωρούν γραφικότητα. Όσοι πεινάνε ή κοντεύουν να πεινάσουν το βλέπουν ως ελπίδα επιβίωσης. Γι' αυτό και δεν θα ξεφουσκώσει, σε αντίθεση με ό,τι λένε οι κάθε λογής ειδήμονες. Θα επεκταθεί άραγε στη θέρμανση;


Εγώ έχω να φάω (ακόμα)... και δε το θεωρώ καθόλου γραφικότητα.. και το υποστηρίζω.. και στη συνάντηση θα ρθω.. κι ας μην είμαι σίγουρος αν η μικρή μου ποσότητα (1-1,5 τόνοι) μπει στη παραγελία.
Θα μπω και γω ο λίγος, αν εξασφαλίσουμε με κάποιο τρόπο τη ποιότητα.. (να μπορώ να το κάψω βρε παιδιά.. δεν έχω χώρο για μεγάλα στοκαρίσματα.. κι ήδη έχω στοκάρει καμιά 25αρια σακιά..)
Έγραψα ήδη πως θα θελα τα αφιλοκερδή κινήματα να δώσουν κάτι ουσιαστικό...
Όμως αν βασίζονται στην ανιδιοτέλεια και μόνο κάποιων.. είναι σίγουρο πως θα σβύσουν.. θα κουραστούν..
Μακάρι να καταλάβουμε όλοι πως πρέπει να στηρίξουμε ενεργά μιά διαδικασία.
Στήριξη δεν είναι ν απολαμβάνουμε μόνο φτηνότερα προιόντα.
Πρέπει πολλοί ν αφιερωσουν χρόνο, κούραση, και διάθεση, να μοιράσουν ευθύνες και ταλαιπωρία.. για να χει διάρκεια..
Από το καναπέ παραγγελία και στείλτα μου σπίτι... μάλλον δε γίνεται..
Μακάρι.. μακάρι.. είναι κάτι καινούργιο στη κοινωνία μας... κι όχι δεν αφορά μονάχα αυτούς που είναι σε δύσκολη θέση...
Μας αφορά όλους... κι αν αδιαφορήσουμε, πολλοί περισσότεροι θα φτάσουμε σε δύσκολη θέση..
Ο σκοπός είναι να βοηθάμε να βγαίνουν οι άνθρωποι δίπλα μας από τη δυσκολία.. κι όχι να πρέπει να φτάσουμε και μεις εκεί για να καταλάβουμε τι δεν ε΄χουμε κάνει...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10414 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
Kerbere
Γραψε μου το mail soy να σοθ στειλω κατι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10415 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
[quote="KERBEROS"Εταιρεία για μεταφορά υπάρχει: ο θείος της γυναίκας μου έχει την εταιρεία CONVOY στη Θεσσαλονίκη. Προφανώς θα κάνει καλή τιμή για τη μεταφορά...
Τα άλλα ποιος θα τα συμπληρώσει; Ρίχτε προτάσεις και ιδέες.[/quote]

Κι άμα δε κάνει :evil: :evil: ... πες του πως η τράπεζα του στη Σίνδο... δε θα τον εξυπηρετεί τόσο καλά πλέον... χεχεχεχεχεχε.... :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10416 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ βλέπω την αδράνεια, γι' αυτό φωνάζω...
Του χρόνου σαν χήρες θα κλαίμε για τις αυξήσεις που θα έρθουν. Εκτός αν πιστεύετε ότι, επειδή θα έρθουν καράβια, θα χτιστούν εργοστάσια ή θα αυξηθεί η παραγωγή, θα πέσουν οι τιμές.
ΞΥΠΝΑΤΕ, αυτά συμβαίνουν στον πολιτισμένο κόσμο, όπου οι καταναλωτές δεν είναι πρόβατα. Εδώ στο Ελλαδιστάν θα βρεθούν εκατομμύρια προφάσεις, για να αυξάνονται διαρκώς οι τιμές.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ Σ΄ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΡΜΗ ΧΩΡΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΗΣ. ΕΝΑ!!!

Παντού καρτέλ , ένα ακόμα τι θα πειράξει; Οι αμνοί θα ψωνίζουν σιωπηλά ό,τι πανάκριβο τους προσφέρουμε... Και θα ουρλιάζουν απ' τα πληκτρολόγια. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν... Και θα μας βρίζουν σαν τρελοί απ' τις οθόνες. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν.

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας, όταν δεν αντιδρούμε. Δείτε τι γίνεται με το κίνημα στα είδη τροφίμων. Όσοι ακόμα έχουν να φάνε, το θεωρούν γραφικότητα. Όσοι πεινάνε ή κοντεύουν να πεινάσουν το βλέπουν ως ελπίδα επιβίωσης. Γι' αυτό και δεν θα ξεφουσκώσει, σε αντίθεση με ό,τι λένε οι κάθε λογής ειδήμονες. Θα επεκταθεί άραγε στη θέρμανση;


Εγώ έχω να φάω (ακόμα)... και δε το θεωρώ καθόλου γραφικότητα.. και το υποστηρίζω.. και στη συνάντηση θα ρθω.. κι ας μην είμαι σίγουρος αν η μικρή μου ποσότητα (1-1,5 τόνοι) μπει στη παραγελία.
Θα μπω και γω ο λίγος, αν εξασφαλίσουμε με κάποιο τρόπο τη ποιότητα.. (να μπορώ να το κάψω βρε παιδιά.. δεν έχω χώρο για μεγάλα στοκαρίσματα.. κι ήδη έχω στοκάρει καμιά 25αρια σακιά..)
Έγραψα ήδη πως θα θελα τα αφιλοκερδή κινήματα να δώσουν κάτι ουσιαστικό...
Όμως αν βασίζονται στην ανιδιοτέλεια και μόνο κάποιων.. είναι σίγουρο πως θα σβύσουν.. θα κουραστούν..
Μακάρι να καταλάβουμε όλοι πως πρέπει να στηρίξουμε ενεργά μιά διαδικασία.
Στήριξη δεν είναι ν απολαμβάνουμε μόνο φτηνότερα προιόντα.
Πρέπει πολλοί ν αφιερωσουν χρόνο, κούραση, και διάθεση, να μοιράσουν ευθύνες και ταλαιπωρία.. για να χει διάρκεια..
Από το καναπέ παραγγελία και στείλτα μου σπίτι... μάλλον δε γίνεται..
Μακάρι.. μακάρι.. είναι κάτι καινούργιο στη κοινωνία μας... κι όχι δεν αφορά μονάχα αυτούς που είναι σε δύσκολη θέση...
Μας αφορά όλους... κι αν αδιαφορήσουμε, πολλοί περισσότεροι θα φτάσουμε σε δύσκολη θέση..
Ο σκοπός είναι να βοηθάμε να βγαίνουν οι άνθρωποι δίπλα μας από τη δυσκολία.. κι όχι να πρέπει να φτάσουμε και μεις εκεί για να καταλάβουμε τι δεν ε΄χουμε κάνει...


Γιάννη, δεν τα έλεγα για εσένα αυτά. Για κομματικούς ειδήμονες μιλούσα, αλλά δεν θέλω να μιλήσω για κόμματα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10417 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Kerbere
Γραψε μου το mail soy να σοθ στειλω κατι


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 2.172 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ