Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10419 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ βλέπω την αδράνεια, γι' αυτό φωνάζω...
Του χρόνου σαν χήρες θα κλαίμε για τις αυξήσεις που θα έρθουν. Εκτός αν πιστεύετε ότι, επειδή θα έρθουν καράβια, θα χτιστούν εργοστάσια ή θα αυξηθεί η παραγωγή, θα πέσουν οι τιμές.
ΞΥΠΝΑΤΕ, αυτά συμβαίνουν στον πολιτισμένο κόσμο, όπου οι καταναλωτές δεν είναι πρόβατα. Εδώ στο Ελλαδιστάν θα βρεθούν εκατομμύρια προφάσεις, για να αυξάνονται διαρκώς οι τιμές.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΟΪΟΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ Σ΄ΑΥΤΉ ΤΗΝ ΕΡΜΗ ΧΩΡΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΗΣ. ΕΝΑ!!!

Παντού καρτέλ , ένα ακόμα τι θα πειράξει; Οι αμνοί θα ψωνίζουν σιωπηλά ό,τι πανάκριβο τους προσφέρουμε... Και θα ουρλιάζουν απ' τα πληκτρολόγια. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν... Και θα μας βρίζουν σαν τρελοί απ' τις οθόνες. Ε, και τι πειράζει; Πάλι σ' εμάς θα καταλήξουν.

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας, όταν δεν αντιδρούμε. Δείτε τι γίνεται με το κίνημα στα είδη τροφίμων. Όσοι ακόμα έχουν να φάνε, το θεωρούν γραφικότητα. Όσοι πεινάνε ή κοντεύουν να πεινάσουν το βλέπουν ως ελπίδα επιβίωσης. Γι' αυτό και δεν θα ξεφουσκώσει, σε αντίθεση με ό,τι λένε οι κάθε λογής ειδήμονες. Θα επεκταθεί άραγε στη θέρμανση;


Εγώ έχω να φάω (ακόμα)... και δε το θεωρώ καθόλου γραφικότητα.. και το υποστηρίζω.. και στη συνάντηση θα ρθω.. κι ας μην είμαι σίγουρος αν η μικρή μου ποσότητα (1-1,5 τόνοι) μπει στη παραγελία.
Θα μπω και γω ο λίγος, αν εξασφαλίσουμε με κάποιο τρόπο τη ποιότητα.. (να μπορώ να το κάψω βρε παιδιά.. δεν έχω χώρο για μεγάλα στοκαρίσματα.. κι ήδη έχω στοκάρει καμιά 25αρια σακιά..)
Έγραψα ήδη πως θα θελα τα αφιλοκερδή κινήματα να δώσουν κάτι ουσιαστικό...
Όμως αν βασίζονται στην ανιδιοτέλεια και μόνο κάποιων.. είναι σίγουρο πως θα σβύσουν.. θα κουραστούν..
Μακάρι να καταλάβουμε όλοι πως πρέπει να στηρίξουμε ενεργά μιά διαδικασία.
Στήριξη δεν είναι ν απολαμβάνουμε μόνο φτηνότερα προιόντα.
Πρέπει πολλοί ν αφιερωσουν χρόνο, κούραση, και διάθεση, να μοιράσουν ευθύνες και ταλαιπωρία.. για να χει διάρκεια..
Από το καναπέ παραγγελία και στείλτα μου σπίτι... μάλλον δε γίνεται..
Μακάρι.. μακάρι.. είναι κάτι καινούργιο στη κοινωνία μας... κι όχι δεν αφορά μονάχα αυτούς που είναι σε δύσκολη θέση...
Μας αφορά όλους... κι αν αδιαφορήσουμε, πολλοί περισσότεροι θα φτάσουμε σε δύσκολη θέση..
Ο σκοπός είναι να βοηθάμε να βγαίνουν οι άνθρωποι δίπλα μας από τη δυσκολία.. κι όχι να πρέπει να φτάσουμε και μεις εκεί για να καταλάβουμε τι δεν ε΄χουμε κάνει...


Γιάννη, δεν τα έλεγα για εσένα αυτά. Για κομματικούς ειδήμονες μιλούσα, αλλά δεν θέλω να μιλήσω για κόμματα.


Το ξέρω... απλά τοποθετούμαι... γι αυτό που πιστεύω σωστό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10420 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: [quote="KERBEROS"Εταιρεία για μεταφορά υπάρχει: ο θείος της γυναίκας μου έχει την εταιρεία CONVOY στη Θεσσαλονίκη. Προφανώς θα κάνει καλή τιμή για τη μεταφορά...
Τα άλλα ποιος θα τα συμπληρώσει; Ρίχτε προτάσεις και ιδέες.


Κι άμα δε κάνει :evil: :evil: ... πες του πως η τράπεζα του στη Σίνδο... δε θα τον εξυπηρετεί τόσο καλά πλέον... χεχεχεχεχεχε.... :ohmy:[/quote]

Για Βαλκάνια μου είπε 500 ευρώ η νταλίκα. Δηλαδή 20 ευρώ στον τόνο περίπου.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10421 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: [quote="KERBEROS"Εταιρεία για μεταφορά υπάρχει: ο θείος της γυναίκας μου έχει την εταιρεία CONVOY στη Θεσσαλονίκη. Προφανώς θα κάνει καλή τιμή για τη μεταφορά...
Τα άλλα ποιος θα τα συμπληρώσει; Ρίχτε προτάσεις και ιδέες.


Κι άμα δε κάνει :evil: :evil: ... πες του πως η τράπεζα του στη Σίνδο... δε θα τον εξυπηρετεί τόσο καλά πλέον... χεχεχεχεχεχε.... :ohmy:


Για Βαλκάνια μου είπε 500 ευρώ η νταλίκα. Δηλαδή 20 ευρώ στον τόνο περίπου.[/quote]

Δε ξέρω από τιμές.. αλλά έχω ακούσει πως τόσο παίρνουν και οι νταλίκες από τις γύρω χώρες.. και θεωρείται πολύ φτηνή τιμή...
Υπάρχουν πιό ειδικοί και γνώστες βέβαια..
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10423 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Τιμές pellet
PROGETTO ECOLOGIA ναι αυτο εκαψα και ακομη αυτο καιω.. Σας εχω ξαναπει..Φεραμε 3 νταλικες απο αυτο το πελλετ εδω στη περιοχη μας. Οποτε οσο το φεραμε το αγορασα. Τωρα σε κανα μηνα θα μας ξαναρθουν 4 νταλικες. Ηδη εχουν πληρωθει οι προκαταβολες και το τελικο ποσο στη παραδοση..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10424 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
[quote Το ξέρω... απλά τοποθετούμαι... γι αυτό που πιστεύω σωστό...[/quote]

Αν εμπλακούν σοβαρά οι δήμοι, μπορεί να πάρει μόνιμο χαρακτήρα αυτό το κίνημα, ως μέσο πίεσης κατά της κερδοσκοπίας. Μην ξεχνάς ότι οι δήμοι πλέον έπαψαν να έχουν ως δόλωμα ψήφων τους διορισμούς και τις κάθε λογής εξυπηρετήσεις. Πλέον τα χρήματα στέρεψαν. Το μόνο που τους μένει, για να πλησιάσουν τον κόσμο ψηφοθηρικά, είναι τέτοιου είδους ενέργειες. Είναι ευκαιρία μεγάλη και για τον κόσμο και για τους δήμους.
Τις τιμές στα περισσότερα είδη θα τις ρίξει ο κόσμος, κανένας άλλος. Το κράτος φυτοζωεί. Η μόνη ελπίδα επίσης κάποιων πολιτικάντηδων να επιβιώσουν είναι να 'ταυτιστούν' με τον κόσμο και να πιέσουν τους προστατευόμενούς τους μεσάζοντες και supermarkets, προκειμένου να μειώσουν τις τιμές. Αν δεν το κάνουν, σε λίγο θα αρχίσει το πράγμα να αγριεύει... Αρχίζουν και θολώνουν πολλά μάτια και σε λίγο θα πάμε στο όποιον πάρει ο χάρος.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #10425 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

michalisgr έγραψε: PROGETTO ECOLOGIA ναι αυτο εκαψα και ακομη αυτο καιω.. Σας εχω ξαναπει..Φεραμε 3 νταλικες απο αυτο το πελλετ εδω στη περιοχη μας. Οποτε οσο το φεραμε το αγορασα. Τωρα σε κανα μηνα θα μας ξαναρθουν 4 νταλικες. Ηδη εχουν πληρωθει οι προκαταβολες και το τελικο ποσο στη παραδοση..


Ρε Μιχάλη, θα μας τρελλάνεις...
Έχεις βρει τον τρόπο και μας πιλατεύεις;
Σε περιμένουμε στη συνάντηση.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.348 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ