Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16916 από sugarboy
Απαντήθηκε από sugarboy στο θέμα Τιμές pellet

malia έγραψε: δηλαδη εαν πω οτι θελω τωρα πελλετ αμεκο το φερνεις με 305?κ εαν το θελω απο νοεμβριο ποσο θα μου ερθει?



Δηλαδή άμα σου πώ να πληρώσεις 5 τόνους τώρα και θα τους πάρεις το Νοέμβριο, πώς θα σου φανεί?

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": baban1982

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16927 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Τιμές pellet
μπορει καποιος να μου πει για το βιοκαυσιμο που λενε οτι θα βγει?εαν θα βγει κ ποσο κ εαν ποτε στην αγορα κ εαν συμφερει??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17184 από takisproto
Απαντήθηκε από takisproto στο θέμα Τιμές pellet
Λέω να δραστηριοποιηθώ και εγώ σιγά σιγά στο θέμα ¨βιομάζα¨
Καλησπέρα σε όλους σας και καλώς σας βρήκα.
Εντός του καλοκαιριού θα προβώ σε αγορά καυστήρα με πελλετ-ξύλου από γνωστό έμπορο της αττικής.
Feroli διότι έχω περιορισμένο ύψος και από ότι έχω κοιτάξει γενικά είναι ο μόνος που θα ταίριαζε καλά στον χώρο μου.
Κάποιος από εδώ έχει βάλει τον ίδιο αν δεν κάνω λάθος και θα ήθελα τη γνώμη του.
Πελλετ λέτε να αγοράσω τώρα η προς το τέλος Αυγούστου?
Ευχαριστώ και θα τα ξαναπούμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17234 από go2mikes
Απαντήθηκε από go2mikes στο θέμα Τιμές pellet

nasos lar έγραψε: εγω απο τελη ιανουαριου 2012 μεχρι τελος σεζον εκαψα περι 2300 κιλα.το φεβρουαριο εκεγα 3 τσουβαλια την ημερα. 22 βαθμοι μερα-νυχτα. λαρισα μερια , εχω τον 30αρι χωρις δοχειο αδρανειας. 120 τμ 2ος οροφος .δεν ακουμπαει πουθενα το σπιτι. τι ρυθμησεις εχεις; εχεις δοχειο αδρανειας;σε ρωταω γιατι τον πηρα το λεβητα για να ζεστανω και τον πρωτο οροφο (2 60αρια διαμερισματα).ο προμηθευτης μου ειπε οτι ο 30αρης με καλυπτει, βεβαια φετος οπως ειπα ζεσταινα μονο πανω.


Χωρίς δοχείο αδράνειας το έχω και εγώ. Όσο για τις ρυθμίσεις, όπως όταν τα εγκατέστησε ο τεχνίτης. Νομίζω ότι ανέβασε από τρεις μονάδες "τα οξυγόνα" όπως είπε. Επίσης είχε μειώσει τον χρόνο για τον αυτοκαθαρισμό του καυστήρα, το επανέφερα στις αρχικές του ρυθμίσεις αυτό, γιατί δεν νομίζω να προσφέρει κάτι.
Αυτό που μου άρεσε πολύ στο σύστημα λέβητα-καυστήρα είναι ότι η μπούκα του καυστήρα είναι επίπεδη και ότι είναι πολύ εύκολη η πρόσβαση σε αυτή από το πάνω μέρος του λέβητα. Έτσι φορώντας ένα παλιό μπουφάν, ένα γάντι και χρησιμοποιώντας μια σπάτουλα σερβιρίσματος μπορούσα μέσα σε ένα λεπτό να έχω τη μπούκα πεντακάθαρη, πράγμα που το έκανα τακτικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17237 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

malia έγραψε: μπορει καποιος να μου πει για το βιοκαυσιμο που λενε οτι θα βγει?εαν θα βγει κ ποσο κ εαν ποτε στην αγορα κ εαν συμφερει??

Moufa ήταν.
Ξεκινησε απο τοπική εφημεριδουλα βενζινοπωλη, το πηραν σιγα σιγα ραδιοφωνακια, το πηραν πρωιναδικα, το διαδώσανε όσοι πληττονται απο τις πωλήσεις λεβητων ΒΙΟΜΑΖΑΣ και...ειναι γνωστο πως διαδίδεται μια φήμη.

Εγιναν αναφορές και ο κ. Οικονομου βγηκε και ανηγγειλε οτι θα ισχυσει οριστικά ότι ψηφίστηκε πριν 8 μηνες.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #17238 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet
ΦΠΑ πελλετ.bmp


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.378 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ