Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47638 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

sdancer75 έγραψε:

giogud έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Στη Λάρισα χθες 23/11/2012 έκλεισα 2Τ Schweighofer με 285 ο τόνος. Το μαγαζί όποιος ενδιαφέρεται βρίσκεται Καρδίτσης 127.

Ευχαριστώ,


Της πουτάνας γίνεται τελικά με τα μαύρα. Το μόνο που καταφέρνετε είναι να μείνουν τελικά στην αγορά μόνο απατεωνίσκοι. Αλλά στο τέλος αν ξεμείνετε με αυτούς, θα καλοπεράσετε.

285€ -23% ΦΠΑ =231 ευρώ σε πελάτη λιανικής στην Λάρισα. Δηλαδή άνετα 220 σε πελάτη χονδρικής στην Θεσσαλονίκη. Πόσα θέλεις φίλε για να μου φέρεις 300 τόνους στην Θεσσαλονίκη άμεσα και άλλα τόσα κάθε 15 μέρες;


Γιατί μαύρα ? Με απόδειξη κανονικά !! Τώρα πως τα φέρνει εγώ δεν μπορώ να το ξέρω έτσι δεν είναι ? Εγώ πάντως απόδειξη πήρα.

3 σενάρια παίζουν.

1. είναι μαύρο και δεν σου έδωσε σωστό χαρτί ή και καθόλου.
2. Δεν είναι Schweighofer
3. Αγόρασε 1 φορτηγό το καλοκαίρι και τώρα με τα 230 ευρώ που του μένουν δεν θα μπορέσει ούτε το στοκ του να αντικαταστήσει. Κοινός βλάκας.

Πιθανότερο όλων όμως το πρώτο σενάριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47643 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Τιμές pellet

t123321 έγραψε:

papg έγραψε:

t123321 έγραψε: Στα Γιάννενα δεν ξέρουν τι ζητάνε. Με συμφέρει να φέρω pellet από Θεσσαλονίκη (από hellenicecofuel όπως και τελικά έκανα) παρά να το αγοράσω εδώ.
Για παράδειγμα η ξυλοτεχνική που είναι και παρασκευάστρια στο alfawood ζητούσε 300 την παλέτα και 20 μεταφορικά. Από θεσ/κη 305 με την μεταφορά στα Γιάννενα !!!.
Ameco στα Γιάννενα 330 με μεταφορά. Από Θεσ/κη golden nuggets 330 με μεταφορά στα Γιάννενα!!
Αν αυτά δεν είναι αισχροκέρδεια τότε τι είναι;


Κρίμα εσείς εκεί δεν έχετε ανταγωνισμό να το αγοράσεις 299€


Συγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Δεν είναι αισχροκέρδεια κατάστημα στη Θεσσαλονίκη να πουλά το Alfawood λιανική 260 (φυσικά με το κέρδος της) και η κατασκευάστρια εταιρεία να πουλά το ίδιο 300;


Αυτό σκέφτηκα και εγώ στην αρχή, απλά λέω μήπως ο άλλος που πουλάει 260 τα πήρε από το καλοκαίρι και τα έχει ακόμη, ενώ η εταιρία βγάζει τις νέες παρτίδες με υψηλότερο κόστος παραγωγής μιας και το χειμώνα απαιτούνται μεγαλύτερες θερμοκρασίες για τα ξηραντήρια, αποθήκευση κτλ.

Από την άλλη εάν βρίσκεις με 300 Ευρώ πιστοποιημένο γιατί να πάρει κάποιο που δεν έχει την παραμικρή πιστοποίηση ? Αν είναι κάποιος εδώ από την Alfa Wood ή τη ΜΑΚΗ ας προσέξει.... γιατί θα πάρουν από τους πελάτες τους ZONG !

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47647 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Στη Λάρισα χθες 23/11/2012 έκλεισα 2Τ Schweighofer με 285 ο τόνος. Το μαγαζί όποιος ενδιαφέρεται βρίσκεται Καρδίτσης 127.

Ευχαριστώ,


Το μόνο που καταφέρνετε είναι να μείνουν τελικά στην αγορά μόνο απατεωνίσκοι.

285€ -23% ΦΠΑ =231 ευρώ σε πελάτη λιανικής στην Λάρισα. Δηλαδή άνετα 220 σε πελάτη χονδρικής στην Θεσσαλονίκη. Πόσα θέλεις φίλε για να μου φέρεις 300 τόνους στην Θεσσαλονίκη άμεσα και άλλα τόσα κάθε 15 μέρες;




xexexe εκτος απο εμπορας πελλετ εισαι και παναθηναικος ετσι εξηγουνται ολα :P :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47648 από dimkais
Απαντήθηκε από dimkais στο θέμα Τιμές pellet
Μόλις τους πηρα τηλ για 6 τόνους αυστριακό και μου είπαν 290/τν αλλά δεν ηξερε μεταφορικά για Αθήνα οπότε ειπε να επικοινωνήσω ξανα τη Δευτερα...........

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47649 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Τιμές pellet
Έχω την πλροφορία ότι οι τιμές στην βιομάζα έχουν φθήνουσα πορεία λόγω μείωσης των μεταφορικών. Τα φορτηγά βρίσκουν πλέον εμπορεύματα για την επιστροφή τους και έχουν μειωθεί τα μεταφορικά. Μήπως παίζει κάτι από αυτό το σενάριο; Μήπως λέω.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47652 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet
Γιώργο:

1) Έσβησα όλους τους χαρακτηρισμούς σου. Τι έχετε πάθει όλοι με τα νεύρα σας;

2) Αδικείς τον dmtr. Καμία σχέση με ό,τι φαντάζεσαι. Πίστεψε ότι βρήκε μια ευκαιρία και την ανάρτησε. Πιστεύεις σοβαρά ότι συντονιστής θα διακινήσει μαύρο πέλλετ μέσω του φόρουμ;

3) Έχεις ξαναδεί κάποιο από τα μέλη και τους διαχειριστές σ' αυτό το φόρουμ να υποστηρίζουν τους μαυραγορίτες; Δόξα τω θεώ εσάς τους τίμιους εμπόρους υποστηρίζουμε και μάλιστα συστηματικά και εκ πεποιθήσεως.

4) Το ύφος σου μάλλον οφείλεται σε εκτός φόρουμ λόγους, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Όπως κερδίζουμε εμείς από τις προσφορές σας, έτσι κερδίζετε κι εσείς από το φόρουμ πελάτες, που μάλλον δε θα είχατε τη δυνατότητα να τους αποκτήσετε.

5)Κι επειδή ξέρω ότι είσαι σπαθί, γι' αυτό κι εκρήγνυσαι, μην ξανααπειλήσεις ότι θα μείνουμε μόνοι μας. Δε θέλουμε να μείνουμε μόνοι μας, ούτε κι εσείς... ;)

6) Παρεμπιπτόντως, το Golden είναι άπαιχτο. Του χρόνου θα αλληλοβοηθηθούμε για άλλη μια φορά. :P

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.346 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ