Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54067 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα Τιμές pellet
Κύριε Nasika, θα μπορούσα να σας ρωτήσω κάτι; Ίσως ξεφεύγουμε λίγο από το post αλλά σας είδα εδώ σε σύνδεση και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Καίω πέλλετ Alfa wood και εχθές που πήγα να δω τον λέβητα, είδα ότι δεν υπήρχε σχεδόν καθόλου φλόγα γιατί τον καυστήρα μπούκωνε μία τεράστια πέτρα (το γνωστό πλέων κλίγκερ) που είχε δημιουργηθεί από την καύση του πέλλετ. ΘΕΛΩ να συνεχίσω να καίω ένα Ελληνικό προϊών και ας έχει αρκετά που τα θεωρώ αρνητικά όπως η τιμή του. Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω με το πέλλετ σας έτσι ώστε να μην έχω τόσο πολύ κλιγκερ σαν τεράστιες πέτρες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54068 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

valsam έγραψε: Eτσι ειναι για οταν δεν υπαρχουν σταρατες και εμπεριστατωμένες απαντησεις γιατι το γ@μημενο το Ελληνικο πελλετ ειναι τοσο ακριβο υπαρχουν παροιμιες, ιστοριες για συχωριανους και ιστοριες για αρκουδες,με τρελαινει που προερχονται και απο ανθρωπους επαγγελματιες που ειναι υπερ της μειωσης του ΦΠΑ στο πελλετ και μου δινει εναν λογο παραπανω να πιστευω οτι εαν ποτε γινοταν αυτη η μειωση θα πηγαινε στην τσεπη του παραγωγου και του εμπορου και το μονο που θα επαιρνε ο καταναλωτης ειναι το τριτο το μακρυτερο,δηλ. μια καλη αυξηση στην τιμη του πελλετ!


Θα ήταν νομίζω ΤΙΜΙΟ να έλεγες στο φόρουμ και το επάγγελμά σου.
Τι ακριβως εμπορεύεσαι (αν και ξερω)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54069 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

bill3377 έγραψε: Κύριε Nasika, θα μπορούσα να σας ρωτήσω κάτι; Ίσως ξεφεύγουμε λίγο από το post αλλά σας είδα εδώ σε σύνδεση και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Καίω πέλλετ Alfa wood και εχθές που πήγα να δω τον λέβητα, είδα ότι δεν υπήρχε σχεδόν καθόλου φλόγα γιατί τον καυστήρα μπούκωνε μία τεράστια πέτρα (το γνωστό πλέων κλίγκερ) που είχε δημιουργηθεί από την καύση του πέλλετ. ΘΕΛΩ να συνεχίσω να καίω ένα Ελληνικό προϊών και ας έχει αρκετά που τα θεωρώ αρνητικά όπως η τιμή του. Μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να κάνω με το πέλλετ σας έτσι ώστε να μην έχω τόσο πολύ κλιγκερ σαν τεράστιες πέτρες;

στειλτε μου e-mail και θα περάσω να δω
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Μόνον πειτε μου τι λεβητα έχετε.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54070 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα Τιμές pellet
Ο λέβητας είναι ο P100 Platinum 32KW που φαίνεται και στην φωτογραφία μου. Να περάσετε να το δείτε λίγο δύσκολο γιατί μένω Τρίκαλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54072 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Τιμές pellet

bill3377 έγραψε: Ο λέβητας είναι ο P100 Platinum 32KW που φαίνεται και στην φωτογραφία μου. Να περάσετε να το δείτε λίγο δύσκολο γιατί μένω Τρίκαλα.

δεν πειράζει, χιλιομετροφάγος είμαι.
Τι ώρα θέλεις να περάσω - Παρασκευή ή Σάββατο ;

(Για αρχή, μείωσε σταδιακά την τροφοδοσία. Ογκομέτρηση έκανες ; ? )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54073 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet
Nasika άμα κάψω Alfa Wood, θα έρθεις με ένα TESTO να το ρυθμίσουμε; :lol:
Αλλά να το καίει, μη μου κάνει κλίνκερ όπως στον bill!

Αστειεύομαι για να μην καταρρεύσω προφανώς :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.407 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ