Τιμές pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103061 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

shaman έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

shaman έγραψε: Αν σκεφτείς ή 1 τόνο πάρεις ή 10 τόνους που με είπε ότι φορτώνει το φορτηγό με 45€ στο σύνολο καλά είναι!

Δε νομίζω ρε φίλε! Από Λάρισα οι περισσότεροι τα στέλνουν τζάμπα...


Μήπως τα έχουν συνηπολογίσει στις τιμές του pellet λέω εγώ?

Αναλόγως το... κατάστημα. Συνήθως οι τιμές για Λάρισα είναι λογικές και δε χρεώνουν εξτρά 40άρι για Καρδίτσα. Πχ. Το Egger στη Θεσσαλονίκη έχει 280 ευρώ, βάλε 40 ευρώ μεταφορικά για Λάρισα, 320 ευρώ. Δε χρεώνουν 360 για Καρδίτσα. Στο πουλάνε 320. Σίγουρα υπάρχουν κι αυτοί που το πουλάνε 360 στην αποθήκη τους, έτσι;


Κάτι δεν έχω καταλάβει όταν λές Egger 280€ ο τόνος με ΦΠΑ ή χωρίς και 40€ ο τόνος μεταφορικά? αν ναι κάτσε και σκέψου 45€ ή ένα τόνο ή 10 τόνους στο σύνολο δεν είπα 45€ ο τόνος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103062 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet
Πάντως γενικά οι μεταφορικές βαρανε στο ψαχνό ...

Ειδικά αν ακούσουν Πέλλετ ...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103063 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Τιμές pellet

vag1234 έγραψε: Πάντως γενικά οι μεταφορικές βαρανε στο ψαχνό ...

Ειδικά αν ακούσουν Πέλλετ ...


Και δεν το μπαλάρω με χρωματιστό πλαστικό και αν ρωτήσουν <<τπτ μωρέ ζωωτροφές είναι>> !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103065 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Τιμές pellet

shaman έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

shaman έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

shaman έγραψε: Αν σκεφτείς ή 1 τόνο πάρεις ή 10 τόνους που με είπε ότι φορτώνει το φορτηγό με 45€ στο σύνολο καλά είναι!

Δε νομίζω ρε φίλε! Από Λάρισα οι περισσότεροι τα στέλνουν τζάμπα...


Μήπως τα έχουν συνηπολογίσει στις τιμές του pellet λέω εγώ?

Αναλόγως το... κατάστημα. Συνήθως οι τιμές για Λάρισα είναι λογικές και δε χρεώνουν εξτρά 40άρι για Καρδίτσα. Πχ. Το Egger στη Θεσσαλονίκη έχει 280 ευρώ, βάλε 40 ευρώ μεταφορικά για Λάρισα, 320 ευρώ. Δε χρεώνουν 360 για Καρδίτσα. Στο πουλάνε 320. Σίγουρα υπάρχουν κι αυτοί που το πουλάνε 360 στην αποθήκη τους, έτσι;


Κάτι δεν έχω καταλάβει όταν λές Egger 280€ ο τόνος με ΦΠΑ ή χωρίς και 40€ ο τόνος μεταφορικά? αν ναι κάτσε και σκέψου 45€ ή ένα τόνο ή 10 τόνους στο σύνολο δεν είπα 45€ ο τόνος!

Σου είπα ότι από Λάρισα για Καρδίτσα είναι 0. Από Θεσσαλονίκη για Λαρισα είναι 30-40 €.


ΥΓ: πάντα με ΦΠΑ μιλάμε. Καταναλωτές είμαστε.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103075 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet

shaman έγραψε:

vag1234 έγραψε: Πάντως γενικά οι μεταφορικές βαρανε στο ψαχνό ...

Ειδικά αν ακούσουν Πέλλετ ...


Και δεν το μπαλάρω με χρωματιστό πλαστικό και αν ρωτήσουν <<τπτ μωρέ ζωωτροφές είναι>> !


Δεν είναι άσχημη ιδέα.. Αλλά συνήθως συνοδεύεται από παραστατικό..

Να σας πω τι μου έτυχε. Τηλεφωνώ σε μία μεταφορική και τους ρωτάω τιμή για μεταφορά παλέτας 1Χ 1Χ 1,6 ύψος βάρους 1000 kg. Mε ρωτάει η κυρία 'τι είναι αυτό?' της απαντώ 'τώρα δεν σας είπα παλέτα', μου απαντάει ' ναι τι έχει η παλέτα' , 'τι σας ενδιαφέρει τι είναι??' και μου απαντάει 'α, πρέπει να ξέρω τι μεταφέρετε για να σας δώσω τιμή' , ' τι σας ενδιαφέρει τι μεταφέρω ?? αφού σας έδωσα διαστάσεις και βάρος', τελικά το έφερα με άλλη μεταφορική που δεν έκανε τέτοιου είδους ερωτήσεις..

Κοίτα να δεις που θεωρούν το πέλλετ είδος πολυτελείας..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103089 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Τιμές pellet

john88s έγραψε:

dimlyk έγραψε:

john88s έγραψε:

dimlyk έγραψε: μαλλον ειναι τα μονα πελλετ που οι τιμες τους πεφτουν :)


To alfa wood? Λες να κλείσει;


λεω να σοβαρευτει πια :)


Απορώ με αυτήν την εταιρία, αντί να είναι μονοπώλιο, έχει κάνει μάγκα το κάθε βουλγάρικο no name πέλλετ...


Πάντως θα ήταν ενδιαφέρουσα και η άποψη του κύριου Νασίκα πάνω στο θέμα.Πώς είναι δυνατόν μια τέτοια εταιρία που σύμφωνα με τις απόψεις πολλών μελών αυτού του φόρουμ,όπως και του παλιότερου,όταν πρωτοξεκίνησε,να παρήγαγε πέλλετ εφάμιλλης και ανώτερης ποιότητας όλων των πιστοποιημένων,να καταλήξει να παράγει πέλλετ,το οποίο δημιουργεί πολλά προβλήματα στην καύση,τόσο σε σόμπες όσο και σε λέβητες,πάλι σύμφωνα με τις απόψεις πολλών μελών του φόρουμ.Πράγμα που ίσως και να έχει σχέση και με το γεγονός πως κάποιες εταιρίες που παλιότερα το εμπορεύονταν,τώρα το έχουν σταματήσει.
Μακάρι να είχαμε κάποιες απαντήσεις,γιατί η Alfawood είναι η μεγαλύτερη εταιρία παραγωγής πέλλετ στην Ελλάδα και έπρεπε αυτή τη στιγμή να πρωταγωνιστεί με καλές τιμές και καλή ποιότητα και όχι να είναι απούσα από παντού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.437 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ