Τιμές pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136045 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Re:Απ: Τιμές pellet

Nasikas έγραψε: NAI- εμένα με χαλάει να με χτυπάνε κάτω από την μέση- με χαλάει το λαθρεμπόριο - με χαλάει που χάνονται Έσοδα για την Ελλάδα


Καμία αντίρρηση στα περί πάταξης του λαθρεμπορίου κλπ.
Αλλά...
Τα έσοδα δε χάνονται για την Ελλάδα. Και στο 123% να πάει ο ΦΠΑ και να εισπραχθεί, δε θα πάει ευρώ τσακιστό στην Παιδεία, την υγεία, τις υποδομές, την ανάπτυξη.
Τα έσοδα πηγαίνουν σε συγκεκριμένες τσέπες.
(off topic)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136058 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Re:Απ: Τιμές pellet
Κάθε τιμή προς τα κάτω είναι ευπρόσδεκτη. Όμως μην είμαστε υπερβολικοί.

Δεν μπορώ να έχω απαίτηση να μου έρχεται 180 ευρώ στο σπίτι. Ούτε έχω εργοστάσιο δίπλα στην πόρτα μου.

Εξάλλου η μέση τιμή στην Ελλάδα στο πέλλετ είναι τα 300 ευρώ. Η μέση τιμή που αγοράζουμε εδω μέσα είναι 240-260 όλοι. Δλδ εμείς που το έχουμε ψάξει. Είτε μακριά είτε κοντά στα σύνορα ένα μέλος του energ τόσο παίρνει το πέλλετ του.

Από εκεί και πέρα προτιμώ να δώσω ένα 20αρικο στον Έλληνα παραγωγό παρά να φύγουν και τα 250 ευρώ μου προς Βουλγαρία.

Δλδ εσύ τι προτιμάς; Να αγοράζεις π.χ την Ζάχαρη 1 ευρώ και να να δουλεύουν 200 Έλληνες στα εργοστάσια και άλλοι 1000 γύρω από το προϊόν αυτό, η να την πληρώνεις 0.90 και να είναι εισαγωγή από τον Άγιο Μαυρίκιο;

Σε περίπτωση που σας διαφεύγει, ζάχαρη τέλος στην Ελλάδα έκλεισαν τα εργοστάσια, εισαγόμενη χύμα από Αγιο Μαυρίκιο και συσκευάζεται στην Ελλάδα....Δεν θέλω να ξέρω πως είναι αυτό το χύμα...

Και μετά σου λέει πιστοποιημένο πέλλετ...
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas, kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136059 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Τιμές pellet
255 ο τονος το Swai. περιοχη Κουφαλια Θεσ/νικης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136070 από panagiotis
Απαντήθηκε από panagiotis στο θέμα Τιμές pellet

giorgos.lito έγραψε:

panagiotis έγραψε:

Nasikas έγραψε:

dimospsy έγραψε: Δεν ήθελα να κάνω τέτοιο κακό και ούτε να δώσω κανέναν έμπορο..πάντως έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα ένα Ιταλικό σαιτ με αυτό το πελλετ. Μπορείτε να ψάξετε και μόνοι σας...

Είμαι συνάμα και μεγάλος καταναλωτής.
Ποιος έχει στην Καβάλα αυτό το πελλετ με 220 ευρώ?- να αγοράσω μια παλέτα.(με 230 αγοράζω από AW)

τώρα που θα πέσει ο φόρος από το πετρέλαιο να δούμε θα έχετε τιμές 230-220 η μήπως 180-200


Κόψε κάτι ρε φίλος. 180 -23% φπα μας κάνει 146€. Ο έμπορας που θα στο φέρει παλέτα παλέτα δεν θέλει κάνα 35€; Μεταφορικά η νταλίκα κάνα 20€ μέσο όρο; 95€ το έφτασες. Το κάψαμε λίγο το θέμα.
Όσο για το πετρέλαιο.... κράτα μικρό καλάθι. Αν δεις μείωση 15€ να είσαι ευχαριστημένος. Βεβαίως με αντίστοιχη μείωση και του επιδόματος.

θα το δείτε όταν θα αρχίσουν να δουλεύουν οι καμινάδες του πετρελαίου. Από Ελληνικό εργοστάσιο πάρε πελλετ να δεις πόσο θα σου βγει ,δεν είναι φθηνό,παλιά τα Ελληνικά πελλετ είχαν την ίδια τιμή με τα ξένα.
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136074 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Τιμές pellet
Αυτό που απλά λέω είναι ότι υπάρχουν περιθώρια 200 το πήραμε πολλοί για να θυμίσω το γνωστό υπέρ μάρκετ και ελληνικό ....


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #136078 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Re:Τιμές pellet
200 ήταν προσφορά κάτω του κόστους. Όλοι το είπαν...Και 200 στο κατάστημα όχι στο σπίτι. Αν βγάλει το Φ.Π.Α και το κόστος μεταφοράς που είχε το σουπερμάρκετ και το κόστος διάθεσης+ το διαφημιστικό κόστος βγαίνει αγορά 60 ευρώ στο εργοστάσιο. Δεν γίνεται αυτό. 60 δεν βρίσκεις ξύλα. + Ότι δουλέψανε 100 άτομα χαμαλίκι για να το πάρεις εσύ 200 ευρώ, με μισθό 590...

Όπως τα αρνιά του lidl το Πάσχα με τα 3 ευρώ το κιλό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.321 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ