Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47390 από kakos

KERBEROS έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Μετά από μία εβδομάδα πλήρους αδιαφορίας για τον λέβητα, είπα να δω το χώρο καύσης


Έκανες τέτοιο πράμα τον άφησε μόνο του μια εβδομάδα????????????????????????????????????
μα είναι δυνατόν δεν αισχύνεσαι δεν εχεις τσίπα πάνω σου φτου σου και πάλι φτου σου θα σε καταγγείλω
:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

έτσι πρέπει να είναι τα πράματα να είμαστε ξένοιαστοι και όχι απο πάνω τους όλοι την ώρα μας
βλέπω του χρόνου καμιά ομαδική παραγγελία golden 5-6 φορτηγά


Πέρισυ χτυπούσα κάρτα τουλάχιστον μία φορά την ημέρα, σε μερικά δε πέλλετ 2-3. Σκέτη ταλαιπωρία. Ζούσα με το φόβο του μπουκώματος του χώρου καύσης.

Όσο για τα περί ομαδικής παραγγελίας έχω κάτι ωραίες ιδέες για το τέλος της άνοιξης. Κρύβε λόγια :evil: .


Χα και νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός. Άντε να κάψω το περσινό (bioenergy βόλος) που αγόρασα στα τελευταία κρύα και να βάλω απο το Golden να δώ και εγώ τι θα δώ. Πάντως κακά τα ψέματα και εγώ που ταλαιπωρήθηκα πέρσι με το πυρηνόξύλο φέτος πάω μόνο για καφέ στο λεβητοστάσιο (έ να κάνω και κανένα τσιγαράκι βρε αδελφέ) :lol:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47401 από KERBEROS

kakos έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Μετά από μία εβδομάδα πλήρους αδιαφορίας για τον λέβητα, είπα να δω το χώρο καύσης


Έκανες τέτοιο πράμα τον άφησε μόνο του μια εβδομάδα????????????????????????????????????
μα είναι δυνατόν δεν αισχύνεσαι δεν εχεις τσίπα πάνω σου φτου σου και πάλι φτου σου θα σε καταγγείλω
:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

έτσι πρέπει να είναι τα πράματα να είμαστε ξένοιαστοι και όχι απο πάνω τους όλοι την ώρα μας
βλέπω του χρόνου καμιά ομαδική παραγγελία golden 5-6 φορτηγά


Πέρισυ χτυπούσα κάρτα τουλάχιστον μία φορά την ημέρα, σε μερικά δε πέλλετ 2-3. Σκέτη ταλαιπωρία. Ζούσα με το φόβο του μπουκώματος του χώρου καύσης.

Όσο για τα περί ομαδικής παραγγελίας έχω κάτι ωραίες ιδέες για το τέλος της άνοιξης. Κρύβε λόγια :evil: .


Χα και νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός. Άντε να κάψω το περσινό (bioenergy βόλος) που αγόρασα στα τελευταία κρύα και να βάλω απο το Golden να δώ και εγώ τι θα δώ. Πάντως κακά τα ψέματα και εγώ που ταλαιπωρήθηκα πέρσι με το πυρηνόξύλο φέτος πάω μόνο για καφέ στο λεβητοστάσιο (έ να κάνω και κανένα τσιγαράκι βρε αδελφέ) :lol:


Τσιγαράκι στο λεβητοστάσιο; Μόνο για αυτόματο σύστημα πυρόσβεσης είσαι... :lol:

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47415 από DOOM_NX

KERBEROS έγραψε: Τσιγαράκι στο λεβητοστάσιο; Μόνο για αυτόματο σύστημα πυρόσβεσης είσαι... :lol:

Πόσο μου τη δίνει όταν ο άλλος μπαίνει μέσα στο λεβητοστάσιο με το τσιγάρο! (ονόματα δε λέμε, μάνα, οικογένειες δε θίγουμε...)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47422 από giogud

kakos έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

DIMITRIS38 έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Μετά από μία εβδομάδα πλήρους αδιαφορίας για τον λέβητα, είπα να δω το χώρο καύσης


Έκανες τέτοιο πράμα τον άφησε μόνο του μια εβδομάδα????????????????????????????????????
μα είναι δυνατόν δεν αισχύνεσαι δεν εχεις τσίπα πάνω σου φτου σου και πάλι φτου σου θα σε καταγγείλω
:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

έτσι πρέπει να είναι τα πράματα να είμαστε ξένοιαστοι και όχι απο πάνω τους όλοι την ώρα μας
βλέπω του χρόνου καμιά ομαδική παραγγελία golden 5-6 φορτηγά


Πέρισυ χτυπούσα κάρτα τουλάχιστον μία φορά την ημέρα, σε μερικά δε πέλλετ 2-3. Σκέτη ταλαιπωρία. Ζούσα με το φόβο του μπουκώματος του χώρου καύσης.

Όσο για τα περί ομαδικής παραγγελίας έχω κάτι ωραίες ιδέες για το τέλος της άνοιξης. Κρύβε λόγια :evil: .


Χα και νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός. Άντε να κάψω το περσινό (bioenergy βόλος) που αγόρασα στα τελευταία κρύα και να βάλω απο το Golden να δώ και εγώ τι θα δώ. Πάντως κακά τα ψέματα και εγώ που ταλαιπωρήθηκα πέρσι με το πυρηνόξύλο φέτος πάω μόνο για καφέ στο λεβητοστάσιο (έ να κάνω και κανένα τσιγαράκι βρε αδελφέ) :lol:


Αν πάρουν φωτιά οι 6 τόνοι, χτύπα ξύλο, από τους δορυφόρους θα φανεί.

Αν και δεν νομίζω να μπορεί να ανάψει τόσο εύκολα το πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #47430 από kakos

giogud έγραψε: Αν πάρουν φωτιά οι 6 τόνοι, χτύπα ξύλο, από τους δορυφόρους θα φανεί.

Αν και δεν νομίζω να μπορεί να ανάψει τόσο εύκολα το πέλλετ.


:lol: :lol: ωραίο...

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49469 από kosconcours
Καλησπέρα και από μενα.
Το καλοκαίρι αγόρασα από τον κ.Μοσχαλη 4 παλέτες πελλετ τις alpha wοod, το ίδιο έκαιγα και πέρυσι και ήμουνα ικανοποιημένος.
Φέτος τι χάλι είναι αυτό ρε παιδιά.... αν τσιτόσο λίγο την κινεζικη σόμπα που έχω (11-12KW νομίζω), το πρωί έχω στην κυριολεξία ένα κουπάκι γκλικερ χωρίς υπερβολές και με αυτές τις θερμοκρασίες που σημαίνει άμα κανει τα καλά κρύα θα βάζω ξυπνητήρι να ξυπνάω για να καθαρίζω το γκλίκερ το βράδυ γιατί δεν θα καίει σωστά και θα μου σβήνει απο υπερθέρμανση όπως και έχει γίνει κάνα 2 φόρες.
Έχω ρυθμίσει τον αέρα στα τέρματα και στις 4 'σκάλες' 230V εκτός απο την πρώτη στα 180V και δεν γίνεται τίποτα. Άσε για την μαυρίλα στον τοίχο και στον χώρο καύσεως.
ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ βαθμολογία 1 και τέλος η alpha wood απο μένα.-
Θα ανεβάσω και φωτό κάποια στιγμή
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.146 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ