Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69462 από konado
Απαντήθηκε από konado στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
κι εμένα είναι κάπως έτσι!!!καθάρισε κανείς τον λέβητά του σοβαρά??δηλ άνοιξε να δει τι γίνεται με τα τούμπο πισω?παρατήρησα οτι όταν δεν έχει στάχτη έχει καλύτερη λειτουργία!(προφανές ,ε?)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69495 από mgiampou
Απαντήθηκε από mgiampou στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Εγώ τον καθάρισα γενικά όλο περισσότερα για να δω τι παίζει επειδη τον έβαλα φέτος. Και εμένα έγινε έτσι αλλά μόνο στη γωνία που κάνει.το υπόλοιπο μια χαρά. Τελικά μπορεί να μου κάνει κάποιος τη χάρη να μου πει τι νούμερο είναι ο κυκλοφορητης του bypass του;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69740 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Εγώ τον καθάρισα στης 10 Δεκεμβρίου, τα τούμπο τα πέρασα με συρμάτινη βούρτσα, καθάρισα και τα λαμάκια δεν είχαν πολύ κάπνα, πιο πολύ έβγαλα από την καμινάδα 5 μετρα καμινάδα ένα κουβά κομματάκια στάχτυ.Είναι μάλλον απο το πεύκο που καίω μαζί με καστανιά. Το Σάββατο θα τα καθαρίσω πάλη όλα, καμινάδες τούμπο, άκουσα για πολύ κρύο εδώ στη Λάρισα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69997 από sot.p
Απαντήθηκε από sot.p στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p

mgiampou έγραψε: Εγώ τον καθάρισα γενικά όλο περισσότερα για να δω τι παίζει επειδη τον έβαλα φέτος. Και εμένα έγινε έτσι αλλά μόνο στη γωνία που κάνει.το υπόλοιπο μια χαρά. Τελικά μπορεί να μου κάνει κάποιος τη χάρη να μου πει τι νούμερο είναι ο κυκλοφορητης του bypass του;

Ο δικός μου είναι αυτός: star-rs25/6 της willo και δουλεύει στην πρώτη σκάλα. Στη δεύτερη και τρίτη έχω το ίδιο με σένα πρόβλημα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mgiampou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70363 από sot.p
Απαντήθηκε από sot.p στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Εγώ δεν έκανα τον κόπο να καθαρίσω την καμινάδα, καθάρισε μόνη της (πήρε φωτιά και έγινε καινούρια). Δεν είχε πολλή κάπνα, αλλά οι υψηλές θερμοκρασιές που λέγαμε, που αναπτύσσονται όταν μένει η πόρτα ανοιχτή για αρκετή ώρα, έκαναν το θαύμα τους παραμονή Χριστουγέννων. Και από τι την πάτησα; Από αρκετά εναπομείναντα καρβουνάκια στον θάλαμο καύσης. Μετά λέω ας του κάνω και ένα γενικό καθάρισμα. Τα τουμπο όχι πολύ πράμα, οι επιβραδυντές λίγη στάχτη (σκόνη) που με απλό τίναγμα καθάρισαν. Στάχτη επίσης είχε στην φτερωτή του ανεμιστήρα, εντός αυτού και στο χώρο πάνω από τους επιβραδυντές. Προσοχή λοιπόν, πλέον αφαιρώ τις στάχτες με τον λέβητα σβηστό, αφού έχει βγάλει το χεράκι στον πίνακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #70721 από mpampis
Απαντήθηκε από mpampis στο θέμα Vitoligno 100-S 30kW by sot.p
Ακριβώς έτσι πήρε και μένα φωτιά η καμινάδα, άφησα πολύ ώρα ανοιχτή την πόρτα για να καούν γρήγορα τα κάρβουνα και να καθαρίσω τη στάχτυ και ξαφνικά είδα την καμινάδα να μελανιάζει και να καπνίζει από όλες της ενώσεις.Τρόμαξα νόμιζα ότι βούλωσε,250mm διάμετρο μονομένη και να βουλώση; Μετά τα άνοιξα όλα και τα καθάρισα. Δεύτερο καθάρισμα το Σάββατο για να δούμε τη ψάρια θα πιάσουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.304 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ