Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47802 από tgiannak
Απαντήθηκε από tgiannak στο θέμα Απ: Primus 45

ΠΑΠΑΣ έγραψε:
Καυσαερια εχω 160-190 οπως κι εσυ.Η απλη σταχτη δεν ειναι τιποτα μπροστα σ αυτο που βλεπω εγω ανοιγοντας το λεβητα.Βλεπω τα βιντεο του φιλου αυτα που ανεβασες κι εσυ και δεν το πιστευωποσο καθαρος ειναι μεσα.

PRIMUS 45 έγραψε: Τα video δεν ειναι δικα μου και δεν ειναι
απο καυση 1 χρονου και μετα,
ακομα ακομα ουτε ενα μηνα δεν εχει δουλεψει ο λεβητας που ειδες
στο video


παιδια καλησπερα, συγνωμη που δεν συμμετειχα στο τοπικ! πρεπει να μου βαλατε απουσια! λοιπον τα βιντεο ειναι δικα μου..τον λεβητα τον εχω απο περσι τον δεκεμβρη και μου εκανε πισσα στα τοιχωματα μονο μετα απο 4-5 τοννους ξυλα! απο πελλετ οχι! εαν εχετε καμιναδα με πολλες γωνιες και δεν τραβαει καλα ο ταν κλεινει ο φυσητηρας ο καπνος μενει μεσα με αποτελεσμα αυτη την πισσα στα τοιχωματα! εγω τον δουλευω μαμα 2" 35" 60% και δουλευει αψογα πελλετ primus 45 να θυμησω. η φλογα καιει παντα 2-3 σειρα απο τις τρυπες και καυσαερια 170-200.(με ξυλο τα φτανω και 300 :woohoo: ) το τελαρο εγω το εχω φορεμενο..ειναι οντως σωστο οτι πρεπει να βγαινει; το χεις ρωτησει στην μαβιλ;;; γιατι ο τυπας που τον αγορασα ηταν πολυ ψαγμενος και δε μου πε τετοιο πραγμα :dry: :huh:

ξεχασα οτι οταν δουλευει μονο η θερμοτητα φαινεται στην καμιναδα και ουτε ιχνος καπνου εστω και στο ελαχιστο..με πελλετ παντα :)
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by tgiannak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47882 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Primus 45
tgiannak μπηκες πεταξες την φωτοβολιδα και εφυγες.Αδερφε εαν σου ειναι ευκολο κανε ενα συντομο ιστορικο για την περσινή χρονια λειτουργιας του λεβητα σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47892 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Γεια σου tgiannak
Στην σελιδα 7 του manual λεει για την σχαρα αρα και
για το τελαρο.
Ειναι αχρηστο να ειναι μεσα.
Ποσο καταναλωση εχεις με πελλετ ?
Μπορεις να μπεις στο μενου του εγκαταστατη?
Μιας και εχουμε τον ιδιο λεβητα γιατι απο τον γεναρη-φλεβαρη
η mavil του εκανε καποιες μετατροπες.
Μπορεις να μου πεις απο που εισαι?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47908 από RAF
Απαντήθηκε από RAF στο θέμα Απ: Primus 45
Καλησπερα στη παρεα παιδια. Ειμαι απο Πατρα πριν δυο μερες εγκατέστησα ενα PRIMUS 60. Η συνδεση εγινε απο καυστηρατζη πετρελαιου πολυ εμπειρο, αλλα με λιγες γνωσεις σε τετοιου ειδους καυστηρες.
Ηδη δυο μερες δουλευει με πυρηνοξυλο και μονο (εχουμε μπολικο στη περιοχη) αλλα δε ξερω πως να καταλάβω τις σωστες ρυθμισεις, π.χ. θερμοκρασια καυσαεριων, ενταση αερα, χρονους τροφοδοσιας και αναμονης ετσι ωστε να εχω τελεια καυση, χωρις πολλυ "ντουμανι" και σωστη καυση του υλικου. Μερικες φορες βγαζει ενα ντουμανι που ομολογω με τρομαζει γιατι φοβαμαι και τη γκρινια των γειτονων. Ο καυστηρατζης του πωλητη θα ερθει σε κανα τριαρι μερες να μου δειξει καποια πραγματα και λεω μηπως ξερει κανεις σας να δοκιμασω καποιες ρυθμισεις. Οι τωρινες που εγιναν με την επιφυλαξη του μαστορα ειναι: Ενταση αερα 65, τροφοδοσια 3, νεκρος χρονος 8, Θερμοκρασια νερου 60, κυκλοφορητη 50. Με αυτες τις τιμες εχω θερμοκρασια καυσαεριων 270 (+ - 10). Εχω και καποιες αλλες αποριες που αν ανοιξει η κουβεντα θα τις εκθεσω. Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47914 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Καλησπερα φιλε RAF
Ας τα παρουμε απο την αρχη γιατι πηρες τοσο μεγαλο λεβητα ?
Το πυρηνοξυλο ποσο το παιρνεις?
Πες μου τι γραφει το καρτελακι διπλα στον λεβητα
Ποσα μετρα καμιναδα εχεις?
Οταν τον πηρες ειχε τις μαμα ρυθμισεις δεν επρεπε να τις πειραξεται
ιδικα ο εμπειρος καυστηρατζης!!!!!!!!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #47932 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45
φίλε primus 45 απο εβδομάδα θα συνδέσω και εγώ το primus 35..απο ότι διαβάχ=ζω και καταλαβαίνω μάλλον θα χρειαστώ τη βοήθειά σου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.944 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ