Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19455 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

love.bacardi έγραψε: καλημερα αν εχεις την ιδια σομπα το λεει μεσα στο φυλλαδιο ακριβως ποσα εκατοστα μπορεις να την εχεις απο καθε αντικειμενο 15εκατοστα αν την εχεις οπως εγω, βγαζει και ζεστη απο εκει που ειναι οι πορτες δεξια και αριστερα μην φανταστεις οσο απο μπροστα αλλα βγαζει γιαυτο σου λεει 15 εκ. και αν την βαλεις σε γωνια μειωνεται στα 8 εκ και απο πισω την εχω κοντα στους 25 ποντους.τωρα την εχω σε λειτουργια με το αυστριακο παλι η εκκινηση εγινε με πολυ λιγο καπνο σχεδον ασπρο και για πολυ λιγο. τελικα μηπως ειναι θεμα της σομπας και οχι τοσο του πελλετ στην εκκινηση??δεν ξερω απλα ρωταω και εγω..


Με ενδιαφέρει αυτή η σόμπα ή η ΗΡ60. Είμαι ανάμεσα στις 2. Την εγκατάσταση της σόμπας της έκανες μόνος σου; (εννοω τα μπουριά). Και όσον αφορά την πρώτη λειτουργία, βρήκες εύκολα άκρη; Ή χρειάζεται να σου δείξει κάποιος 2-3 πράγματα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19457 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
για το ποια απο τις 2 θα στο πει ο κυριος μοσχαλης , την εγκατασταση την εκανα μαζι με τον κουνιαδο μου δεν ειναι δα και τιποτα το δυσκολο το παν ειναι να την βαλεις σε καλο σημειο. ο κουνιαδος μου ειχε τα ποτυροτρυπανα και τα μπουρια στα στελνει ο ιδιος αν θελεις. εγω οταν πειρα τηλ και μιλησα με τον σταυρο αν θυμαμε καλα το μονο που μου ειπε ειναιπατα το ον τιποτα αλλο δεν θελει η σομπα ειναι ετοιμη για αναμα. ετσι λοιπον την εβαλα πελλετ και βουαλα πατας το ον και ολα κομπλε..
απο που εισαι για που την θελεις την σομπα αν επιτρεπεται, εγω μενω ορεστιας λογω μεταθεσης σε σπιτι κοντα στα 90 τμ 2 οροφο σε 3οροφη πολυκατοικια, και το μπουρι το εβγαλ μεσα στο μπαλκονι μου αν θελεις οτιδηποτε αλλο παρε τηλ. 6936576749 ανθιμος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19458 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

love.bacardi έγραψε: για το ποια απο τις 2 θα στο πει ο κυριος μοσχαλης , την εγκατασταση την εκανα μαζι με τον κουνιαδο μου δεν ειναι δα και τιποτα το δυσκολο το παν ειναι να την βαλεις σε καλο σημειο. ο κουνιαδος μου ειχε τα ποτυροτρυπανα και τα μπουρια στα στελνει ο ιδιος αν θελεις. εγω οταν πειρα τηλ και μιλησα με τον σταυρο αν θυμαμε καλα το μονο που μου ειπε ειναιπατα το ον τιποτα αλλο δεν θελει η σομπα ειναι ετοιμη για αναμα. ετσι λοιπον την εβαλα πελλετ και βουαλα πατας το ον και ολα κομπλε..
απο που εισαι για που την θελεις την σομπα αν επιτρεπεται, εγω μενω ορεστιας λογω μεταθεσης σε σπιτι κοντα στα 90 τμ 2 οροφο σε 3οροφη πολυκατοικια, και το μπουρι το εβγαλ μεσα στο μπαλκονι μου αν θελεις οτιδηποτε αλλο παρε τηλ. 6936576749 ανθιμος


ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εγώ μένω στον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης. Είναι προάστιο με αρκετό κρύο το χειμώνα. Το σπίτι είναι μονοκατοικία, περίπου 90 τμ διόροφο. Με ενδιαφέρει κυρίως η θέρμανση του κάτω ορόφου που είναι περίπου 50 τετραγωνικά ενιαίος χώρος και ότι κερδίσει ο πάνω όροφος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19459 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
απο σαλονικη ειμαι και εγω στα καστρα εχουμε σπιτι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19596 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

love.bacardi έγραψε: η εκκινηση εγινε με πολυ λιγο καπνο σχεδον ασπρο και για πολυ λιγο. τελικα μηπως ειναι θεμα της σομπας και οχι τοσο του πελλετ στην εκκινηση??δεν ξερω απλα ρωταω και εγω..


Οσον αφορά την εκκίνηση , είναι απολύτως φυσιολογικός ο άσπρος καπνός. Αν πρόσεξες δεν κρατάει πάνω απο 10 δευτερόλεπτα και είναι κυρίως από υγρασία.
Οσον αφορά το πόσο καλό είναι το πέλλετ που θα προτιμήσεις απλά πρόσεχε τις παρτίδες. Εχει τύχει πέλλετ του ιδιου κατασκευαστή τη μια να κάνει τέλεια καύση, και την άλλη να αφήνει μέσα στο "κουπάκι" που γίνεται η καύση τόσα υπολλείματα που μοιάζουν με .....πυρότουβλο!!!
Υπάρχουν πάντως ελληνικοί κατασκευαστές πέλλετ με στατιστικά σημαντικά λιγότερα "πυρότουβλα"....


ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Moschalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #19682 από ΗΛΙΑΣ
Απαντήθηκε από ΗΛΙΑΣ στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καλησπερα,γνωριζει κανενας για την κινεζικη NB-P15 11KW.Ευχαριστω εκ των προτερων....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ