Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20759 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Βασικά δεν υπονοώ τίποτα προς εσένα......δημόσια συζήτηση κάνουμε. ;)

Αλλά μην μου πεις ότι σε ρώτησε ποτέ πελάτης σου, εάν ο συναγερμός είναι από την Κίνα ? :huh:

Ξέρεις πολύ καλά ότι τα no name προϊόντα, υποστηρίζονται από τον εισαγωγέα, και δεν χρειάζεται ο πελάτης να γνωρίζει την χώρα προέλευσης η κατασκευής......δεν υπάρχει λόγος.

Τώρα εσύ ο "ενημερωμένος καταναλωτής"......που στην ουσία δεν είσαι καταναλωτής, αλλά μάστορας, και γνώστης της αεροθέρμης σόμπας, πήγες γνωρίζοντας κωδικούς και λεπτομέρειες να την "πέσεις" στον έμπορο.

Ετσι ......εντάξει Μιχάλη, εμείς οι ψαγμένοι,τεχνίτες, κτλ μπορούμε να εκθέσουμε τον κάθε έμπορο.

Νομίζεις ότι εγώ δεν μπορώ να εκθέσω-προσβάλω τεχνικά το θέμα με τις τροποποιημένες σόμπες ? :lol:

Δεν το κάνω όμως. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20761 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Μαστορα;; Αν σου πω οτι οι περισσοτεροι πλεον πελατες μου με ρωτανε σε ολα τα πραγματα που εχω στο καταστημα... Χωρα κατασκευης ποια ειναι;; Και ευτυχως που σε ΟΛΑ τα πραγματα που εχουμε στο υπ/μα στη Λεπτοκαρυα αλλα και στα Κεντρ. Γραφεια & αποθηκες γραφουν πανω τη χωρα προελευσης αλλα και κατασκευης.

Ναι συνεχεια το κανω.. Εχω ρωτησει παρα πολλους εμπορους σομπων και λεβητων για τη χωρα προελευσης και κατασκευης. Ειτε απο κοντα ειτε απο το τηλεφωνο...

Οσο για τις τροποποιημενες σομπες καλα θα κανεις να αναφερεις η να εκθεσεις δημοσια τις επιφυλαξεις σου... να μαθαινουμε και εμεις οι "ασχετοι" ρε παιδι μου..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20764 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

michalisgr έγραψε: Οσο για τις τροποποιημενες σομπες καλα θα κανεις να αναφερεις η να εκθεσεις δημοσια τις επιφυλαξεις σου... να μαθαινουμε και εμεις οι "ασχετοι" ρε παιδι μου..


Θεμιτά μέσα promotion, ωραίου περιτυλίγματος, κτλ, δεν χρειάζεται να αναφέρονται δημόσια. Είναι επαγγελματικά μυστικά.

Μην πάει ο νου σου σε άλλα πράγματα. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20765 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

michalisgr έγραψε: Οσο για τις τροποποιημενες σομπες καλα θα κανεις να αναφερεις η να εκθεσεις δημοσια τις επιφυλαξεις σου... να μαθαινουμε και εμεις οι "ασχετοι" ρε παιδι μου..


Θεμιτά μέσα promotion, ωραίου περιτυλίγματος, κτλ, δεν χρειάζεται να αναφέρονται δημόσια. Είναι επαγγελματικά μυστικά.

Μην πάει ο νου σου σε άλλα πράγματα. :)


:P ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #20808 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
mastoras:Εαν καταλήξουμε το θέμα εμείς οι χρήστες πχ "αγορά πέλλετ" να μετατραπεί σε "αγορά πέλλετ του hellenicecofuel" η το θέμα "κινεζικη σόμπα" σε "κινέζικη σόμπα του μοσχάλη" τότε θα ξεφύγουμε από την αρχική πορεία μας, φτάνοντας σε ένα σημείο όπου θα μιλάμε μόνοι μας......όπως είναι όλα τα άλλα τεχνικά φόρουμ που έμμεσα η άμεσα υποστηρίζουν κάποιες συγκεκριμένες προβολές επαγγελματιών και συμφερόντων.
Φιλε μαστορα βλεπει πολυ καλα οτι σε οτι νημα ανοιγουν οσοι μπαινουν εδω ειναι ολοι καμμενοι απο καποιον ελληνα που προσπαθει να τους πασαρει κατι.Τζακι θες λεβητα θες καυστηρα θες εχουμε ακουσει οτι μμμμ θες.
Αρα ο καταναλωτης ειναι ο κριτης εδω μεσα και οι βλακοεμποροι δεν καταλαβαν οτι αυτο το φορουμ το οποιο οπως πολυ ευστοχα ειπες θα χτυπησει limit up επισκεψιμοτητας ειναι ενα μεσο διασφαλισης του καταναλωτη και προβολης του καλου εμπορου.
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #20826 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Gianistr έγραψε: Καλημερα , ισως να μην εκφραστηκα καλα να δοκημασω να το πω διαφορετικα.
δε μιλαο για τη σομπα που δουλευει και ειναι ζεστη. μιλαο για τη σομπα που ειναι σβηστη αλλα ειναι στο ρευμα και για το πιτσιρικι που αντιγραφη τον μπαμπα που καθαριζη τη σομπα. Ξερετε πολυ καλα πως κανουν τα πιτσιρικια. Μου εχει καρφωθει στο κεφαλι αυτη η εικονα. το πιτσιρικι να ανοιγη το πλαινο καπακι και να ακουμπαει στο 220 που εχει εκει στη πριζα.
αμα κανω λαθος πειτε μου , αλλα δεν ειναι πολυ χοντρο για να περασει ετσι?. Αυτο το ce που δινουν για ασφαλεια πως ειναι δηνατον να το δεχοντε? ισος να εχω κολησει και να κανω λαθος , εσεις φαινετε να ξερετε πολυ περισοτερα εγω ακομα στο διαβασμα ειμε , πειτε μου αν κανω λαθος.
Αν ειναι ευκολο βγαλτε μια φωτογραφια απο τη μια και μια απο την αλλη να δειτε διαφορες.
Η δουλια που κανετε ειναι πολυ καλι παντως, εχω μαθει παρα πολα εδω μεσα. Ισως επειδη δε ξερω πολλα και ξέρω τα μισά καπου να κανω λαθος, αλλα το θεωριτε τοσο ασημαντο αυτο? μηχανημα με 220 βολτ να ειναι ετσι εκτεθημένο? δηλαδή πρωτα να γινει η ζημια και μετα να ψαξουν το πως και το γιατι? ισως οσοι πηγατε βολο να μην τις ειδατε και τις δυο εταιρειες αλλα μονο τη μια, εγω που ειδα και τις δυο παντως κολισα με αυτο το θεμα. Μακαρι να κανω λαθος και να μιν γινει τιποτα ποτε , αλλα εδω στην ελλαδα πρωτα σκοτωνεσε με το αυτοκινητο στο σταυροδρομι που ειναι χαλια και μετα βαζουν φαναρια για να μη γινονται ατυχιματα.

Αν δεν είσαι "διαφημιστής" της HP είσαι τουλάχιστον άδικος με την NBPA
Την σόμπα την έχω και την λειτούργησα όλο τον χειμώνα με εκπληκτικά αποτελέσματα.
Το ότι έχει χωνευτό κλίπ για το άνοιγμα μπροστά είναι προσόν.
Το ότι έχει μαγνητικές πόρτες είναι πάλι προσόν.
Τώρα αν σε κάποιους υπάρχουν κολήματα τότε μπορούν να βάλουν 2 βίδες στις πόρτες ή να προσαρμόσουν λουκέτα.
Δεν μου έλυσες την απορία , αν σε οποιαδήποτε σόμπα πάρεις, τα διαολάκια όπως λες παίζοντας πέσει το ένα επάνω στην αναμένη σόμπα????????? :blink:
Για να πάρουν CE λοιπόν πρέπει να πηγαίνουν σετ και με φράχτη προστασίας... :sick:

υγ. Με την ίδια λογική πρέπει να φοβάσαι όταν βλέπουν τη μαμά τους με το μίξερ ή με το σίδερο ή όταν βλέπουν κάποιον να ανάβει τσιγάρο ή το BBQ ή να ανάβουν την κουζίνα ή να βλέπουν τους μαστόρους να δουλεύουν όπως υδραυλικός ηλεκτρολόγος κτλ κτλ κτλ :ohmy:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.355 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ