Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22661 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Kosmidis80 έγραψε: SOS! Παιδια την βοηθεια σας!!!!

Δωστε αν θελετε οι κατοχοι των συγκεκριμενων μηχανηματων, μια συνολικη εικονα για την αποδοση - καταναλωση για την χρονια που περασε?!

Τελικα μείνατε ευχαριστημενοι απο το μηχανημα που αγορασατε? Αν ειχατε ξανα την ευκαιρια να παρετε, θα το προτιμουσατε ή θα περνατε καποιο αλλο?

Επειδη ο χρονος εφτασε και θα πρεπει να παρθει η αποφαση για τον Ξυλολεβητα burnit, έχοντας ομως στο πισω μερος του μυαλου μου το πελλετ για την ευκολια στην χρηση και την αποθηκευση (γλυτωνω βρωμια του ξυλου κτλ, αλλα και την γνωριμια μου με το εργοστασιο κατασκευης στην Σινδο, μηπως να παρω αυτον τον λεβητα?

Μηπως τελικα να καψω τα ξυλα που εχω μαζεμενα τον μισο χειμωνα με το τζακι και την σομπα και μετα να
δαπανησω κατι παραπανω (σε σχεση της τιμης του με τον ξυλολεβητα) και να παρω τον 40αρι? Αρκετα οριακα μπορω και τον μικρο. Κρινοντας απο τα ξυλα, ο μικρος στα 25 kw δεν θα μου φτανε, αλλα με το πελλετ?

Αν εχετε το οποιο αρνητικο σημειο, παρακαλω ενημερώστε όσο το δυνατόν πιο άμεσα! Την ερχομενη εβδομαδα και εφοσον πληρωθω έλεγα να κλείσω τον ξυλολεβητα! Μηπως τελικα να περιμενω?

*Πραγματι γολγοθας η επιλογη συστηματος θερμανσης!


Τελικα Κοσμιδη εσυ τι εκανες με την επιλογη λεβητα δε σε ρωτησα ... εχεις κλεισει κατι ?? Αν ενδιαφερεσαι ακομη θελεις να βρεθουμε θεσσαλονικη στην εκθεση να ρωτησουμε για 3 κομματια ? Για μενα για σενα και για τον Παπα γιατι τον βλεπω αναποφασιστο !!

Ααααα μην το ξεχασω ... Happy 100 posts ΝΙΚΟΛΑ !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22673 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Φιλε μου εγω τελικα αγορασα ξυλολεβητα και θα δω φετος πως θα παιξουν οι τιμες του πελλετ για να αποφασισω αν θα του βαλω του χρονου εναν καυστηρα. Ετσι θα εχω την επιλογη δυο καυσιμων ή και συνδιασμο αυτων ταυτοχρονα (υπάρχει δυνατοτητα μολις σβηνουν τα ξυλα να βαραει ο πελλετ).

Στην εκθεση λεμε να βρεθουμε με τα παιδια του φορουμ, αν σε βολευει ελα εκεινη την μερα, να τα πουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22674 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

kosmidis80 έγραψε: Στην εκθεση λεμε να βρεθουμε με τα παιδια του φορουμ, αν σε βολευει ελα εκεινη την μερα, να τα πουμε


Ενταξει !! Αφου εσυ εχεις ξεμπερδεψει για φετος με τη θερμανση δεν εχει και πολυ νοημα . Δυστυχως δε θα μπορεσω μεσοβδομαδα γιατι θα μαι μετα απο αδεια στη δουλεια και θα γινεται μακελειο με πραγματα που χουν παρει πισω καιρο !! Σαββατο - Κυριακη θα μαι λογικα πανω . Δεν πειραζει θα βρεθουμε ολοι μαζι Βολο στην πανελληνια συναντηση

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22728 από spyroseva
Απαντήθηκε από spyroseva στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ΔΗΜΗΣ έγραψε: κυριοι επαναλαμβανω εγώ πηρα mensa 40000 θερμιδες 1900 ευρώ οχι 2200


ασε τα χρηματα . . .ξερουμε ειναι απο τους φτηνους.
Δωστου ενα ντουμανι και γραψε μας μετα οτι εισαι ξεβρακωτος και ιδρωμενος,οχι απο σεξ.
Απο την ζεστα . . . :lol: :lol: :lol:
Αντε εσενα περιμενουμε

Παντα φιλικα
Σπυρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22733 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

stavrosmet έγραψε: εκλεισα vesta 40 kw 2350 τι λετε καλη τιμη


Σταυρο περιμενω πληροφοριες για τον λεβητα οποτε μπορεσεις ... ειναι να ανεβω και θεσσαλονικη στις επομενες μερες οποτε το timing ειναι τελειο !! Στειλε μου αν θες στο mail η πες αν δεν εχεις θεμα κ απο δω !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22785 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ΔΗΜΗΣ έγραψε: κυριοι επαναλαμβανω εγώ πηρα mensa 40000 θερμιδες 1900 ευρώ οχι 2200


Ειναι μηπως καποιος γνωστος σου,φιλος,συγγενης ο εμπορος?

Ακουστε το απιστευτο!Πηρα κατω Αθηνα και ζητησα να μου πουν που αλλου στα Τρικαλα η στους γυρω νομους μπορω να βρω το MENSA και τι μου λεει το παλικαρι?
Γιατι δε σου αρεσε η τιμη στα 2250 που σου ειπαν?Αυτη ειναι η τιμη του λεβητα.Οταν του ειπα οτι πωλειται απο 1850-1900 ευρω του φανηκε σχεδον απιστευτο και επεμενε οτι τα 2250 ειναι η κανονικη τιμη του λεβητα και οτι οι ανθρωποι κανουν εμποριο και πρεπει να βγαλουν καποιο κερδος.Το ρωτησα τι προβλημα εχει αυτος και γιατι το παιρνει προσωπικα,αλλα να σας πω τη αληθεια δεν ακουγα αυτα που ελεγε ειχα σαλταρει.Εννοειται οτι τωρα που τα σκεφτομαι γελαω.

Για οσους ενδιαφερονται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.112 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ