Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23231 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

akis kyriakidis έγραψε: Έχω την ενημέρωση ότι όλες οι συσκευές που αναφέρονται στο συγκεκριμένο topic βρίσκονται στη ΔΕΘ .
Είτε εκπροσωπούνται απο τους επίσημους κατασκευαστές είτε απο κάποιον συνεργάτη τους .
Ευκαιρία λοιπόν να κατεβείτε μια βόλτα στη ΔΕΘ , να τις δείτε από κοντά και να λύσετε όλες τις απορίες σας.
Σίγουρα θα υπάρχουν καποιες Ευκαιρίες Αγορών και όλοι σας θα βγείτε κερδισμένοι .
Καλή επιτυχία !!


Όντως παιδιά ακούστε τον άνθρωπο τι σας λεει.Πατε στην εκθεση ρωτατε τον αντιπροσωπο της Progetto και της Primus ποσο κοστιζουν τα μηχανηματα και αν μπορουν να σου τα δειξουν εν ενεργεια . Σου απαντουν αν θες τιμη να πας στον εμπορο της πολης σου εμεις δεν πουλαμε !! Μετα σου λενε ειμαστε εδω για διαφημιστικους λογους και δεν τους βαζουμε μπρος !! :P
Ε ρε διαφημιση τρεληηηηη !! Μπορει απο λεβητες να μην βγαζει κανεις ακρη ,αλλα απο γκομενακια παιδες χορτασε το ματι μου !! Παραπονο κανενα ΖΗΤΩ Η 77Η ΔΕΘ !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23248 από ΔΗΜΗΣ
Απαντήθηκε από ΔΗΜΗΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Nα πω και γω μια γρήγορη χαζομάρα ? λέω μήπως... γιατί να μπεί στον κόπο να κερδίσει από την μεγαλύτερη κατανάλωση ενώ θα έχει το ίδιο κέρδος πουλόντας μόνο ένα-δύο κομάτια ακριβότερα έτσι δεν γίνεται π.χ. και με τα βενζινάδικα? τα φτηνά κερδιζουν από την κατανάλωση και τα ακριβότερα απ΄αυτον που θα πέσει πάνω τους (μικρότερος κύκλος εργασιών ίδιο όμως το ποσό κέρδους .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23587 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
λοιπον καρντασια μετα απο ερευνα διαπιστωσα οτι το κουτι του vetsa ειναι το ιδιο με τον φοινιξ πλ40 και με αλλους λεβητες.τι να παιζει αραγε?

εστειλα μυνημα στην εκογκρουπ για να μου στειλει τα τεχνικα χαρακτηριστηκα του πελετεκ 25 και ιδου
Καλημέρα σας

Οι δυνατότητες του λέβητα αυξάνονται εφόσον τοποθετηθεί δοχείο αδρανείας.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.
Ειναι δυνατον να μην εχεις ψωμι να φας και να θες και παντεσπανι.

Φιλος εχει βαλει τον μαβιλ οποτε συντομα θα εχω προσωπικη γνωμη και αποψη για το λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23601 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

erimitis έγραψε: λοιπον καρντασια μετα απο ερευνα διαπιστωσα οτι το κουτι του vetsa ειναι το ιδιο με τον φοινιξ πλ40 και με αλλους λεβητες.τι να παιζει αραγε?

εστειλα μυνημα στην εκογκρουπ για να μου στειλει τα τεχνικα χαρακτηριστηκα του πελετεκ 25 και ιδου
Καλημέρα σας

Οι δυνατότητες του λέβητα αυξάνονται εφόσον τοποθετηθεί δοχείο αδρανείας.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.
Ειναι δυνατον να μην εχεις ψωμι να φας και να θες και παντεσπανι.

Φιλος εχει βαλει τον μαβιλ οποτε συντομα θα εχω προσωπικη γνωμη και αποψη για το λεβητα.


Φιλα erimiti σε παρακαλω με την πρωτη ευκαιρια γραψε εντυπωσεις απο MAVIL τον PRIMUS εννοειται.Δεν μπορω να αποφασισω ειμαι μεταξυ VESTA και PRIMUS.Πρεπει το πολυ μεχρι την επομενη εβδομαδα να παραγγειλω ενα απο τους δυο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23606 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

erimitis έγραψε: λοιπον καρντασια μετα απο ερευνα διαπιστωσα οτι το κουτι του vetsa ειναι το ιδιο με τον φοινιξ πλ40 και με αλλους λεβητες.τι να παιζει αραγε?

εστειλα μυνημα στην εκογκρουπ για να μου στειλει τα τεχνικα χαρακτηριστηκα του πελετεκ 25 και ιδου
Καλημέρα σας

Οι δυνατότητες του λέβητα αυξάνονται εφόσον τοποθετηθεί δοχείο αδρανείας.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.
Ειναι δυνατον να μην εχεις ψωμι να φας και να θες και παντεσπανι.

Φιλος εχει βαλει τον μαβιλ οποτε συντομα θα εχω προσωπικη γνωμη και αποψη για το λεβητα.


Οπως σωστα αναφερεις, ο λεβητας δεν αυξανει την δυναμη με το δοχειο αδρανειας!

Αλλα το δοχειο μπορει να καλύψει την αδυναμια οταν ο λεβητας εχει λιγα λιτρα νερου και φυσικα να κερδισει κανεις σε καταναλωση (στα πελλετ βεβαια ειμαι περιεργος να δω μια μελετη ή στοιχεια για το ποσοστο εξοικονομησης...?)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": erimitis, Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #23664 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
kosmidis80 ο λεβητας πελλετ θα πρεπει να ειναι τετοιος ωστε η ισχυς του να ειναι λιγο μεγαλυτερη απο την πραγματικη ισχυς του σπιτιου ωστε και να λειτουργει σωστα αλλα και να μην εχεις υπερκαταναλωσεις και φθορες στα συστηματα(αντισταση,καθαρισμος,σταχτες).
Αμα λοποιν η ισχυς ειναι οριακη πως θα δουλεψει για να δωσει και στο δοχειο αδρανειας?
Απ οσο ξερω δοχειο αδρανειας βαζεις σε ενα ξυλολεβητα που δουλευει συνεχεια ωστε οταν πεσει η θερμοκρασια να ξεκινησει να κανει περιστροφη τα νερα του δοχειου.
Πολυ στο ποδι απαντηση μου φαινεται ρε παιδια.
Πιστευω οτι ο πλεον καταλληλος να απαντησει ειναι ο υδραυλικος της παρεας
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ