Επαγγελματίες: ΠΡΟΣΟΧΗ στα εικονικά τιμολόγια Βουλγαρίας

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136102 από Nasikas

stergiosbik έγραψε: Kαι καμαρωνεις γι αυτο φανταζομαι ε;

με την αναβαθμιση του φορουμ, δεν μπορω να βρω τα σχολια και την ...ρόμπα που ειχα κανει καποιον παναγιωτακη - αλλα δεν ξερω αν είναι αυτος.
Ας μας πει ο jnet.

Την μια μερα ειχε γραψει οτι δεν ειχε πελλετ στο καρφουρ- και την άλλη μερα εγραψε ότι το εκαψε και ηταν χαλια μαυρα....


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136103 από xrysafis72

panagiotis έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Τα Ελληνικά εργοστάσια πουλάνε 20 € πιο ακριβά στην περιοχή μου με φπα απ ότι τα μαύρα Βουλγάρικα που έρχονται και που γνωστός στην πιάτσα πλασέρνει χωρίς αποδείξεις...

220 με φπα είναι καλά? Πόσο παρακάτω θέλεις να πάει?

Προσωπικά επειδή έχω βγάλει πελλετ και βγάζω κι όποτε γουστάρω για την πάρτη μου, αντιλαμβάνομαι ότι σε μικρή μονάδα - βιοτεχνία το κόστος παραγωγής είναι υψηλό γιατί δεν υπάρχουν τα μηχανικά μέσα να βοηθήσουν και χρειάζεται αρκετά μεροκάματα για να βγουν πχ οι 4 τόνοι που θέλω την χρονιά μου.
Στην αντίστοιχη μεγάλη μονάδα έχεις μεγάλες επενδύσεις που πρέπει να αποσβεστούν και υψηλότερα μεροκάματα+ νυχτοκάματα- υπερωρίες. Και δεν πιάνω τα κόστη που προκύπτουν από αβαρίες και τις ζημίες από καλοθελητές του πληκτρολογίου...


Σε αντίθεση λοιπόν ο Βούλγαρος έχει χαμηλά μεροκάματα, ανύπαρκτη φορολόγηση, κανέναν ελέγχον κτλ κτλ..

Και έτσι το χρήμα φεύγει και χάνουμε συντάξεις, μισθούς, κλείνουν μαγαζιά και στο τέλος θα φτάσουμε να ξεπουληθούμε όλοι στο γιουσουρούμ για ένα κοστούμ που έλεγε κι ο Νικόλας!

σημερα πηρα απο βουλγαρια πελλετ εγω ο ιδιος 2,32ευρω το τσουβαλι με φπα,τι λεμε τωρα.

και εγω πριν 5 χρονια επερνα βουλγαρους για της αγροτικες μου εργασιες με 15 ευρο μεροκαματο και σημερα θελουν 30 ευρο, καφε και κρουασαν χωρις να γνωριζουν το αντικειμενο της εργασιας!!!καπως ετσι θα γινει και με το πελλετ οταν ξυπνησουν!!! τοτε να σε δω τι θα λες!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136104 από stergiosbik
Το θυμαμαι αυτο το περιστατικο.Το κακο ειναι οτι ορισμενοι θεωρουν τον εαυτο τους υπερανω και οτι ολοι οι επαγγελματιες ειναι λαμογια που θελουν να τους ρουφηξουν το αιμα.
Σε αυτες τις δυσκολες μερες που περναει ο λαος μας,εχει παει περιπατο η εθνικη συνειδηση και η στηριξη στους συμπατριωτες μας.
Τον "εμπορα" που πουλαει φτηνο πελλετ εκανε τον κοπο και εψαξε και τον βρηκε.Να κανει ομως τον κοπο να ψαξει για τον σωστο Ελληνα εμπορο,δεν τον εκανε.
Κουραστηκα.Κουραστηκα να κραταω "Θερμοπυλες" οπως και λιγοι πια συμπατριωτες.Κουραστηκα να λεω το αυτονοητο και να με βριζουν,να με λενε "ρατσιστη" μη ξεροντας τα ραδικια αυτα την πραγματικη εννοια του ρατσισμου,κουραστηκα να με λενε γραφικο,κουραστηκα και θυμωνω να με λενε μαλακα γιατι μιλαω για την πατριδα μου.
Ανθρωποι χωρις ιδανικα και αξιες να επιβαλλουν τις παραλογες αποψεις τους στο ονομα της προοδευτικοτητας και του "πολιτισμου".
Κουραστηκα να βλεπω ανθρωπους γυρω μου να ζουν ακομα σε εναν κοσμο ψευτικης ευδαιμονιας κατηγορωντας τους αλλους.
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas, fritakos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136107 από fritakos

stergiosbik έγραψε: Το θυμαμαι αυτο το περιστατικο.Το κακο ειναι οτι ορισμενοι θεωρουν τον εαυτο τους υπερανω και οτι ολοι οι επαγγελματιες ειναι λαμογια που θελουν να τους ρουφηξουν το αιμα.
Σε αυτες τις δυσκολες μερες που περναει ο λαος μας,εχει παει περιπατο η εθνικη συνειδηση και η στηριξη στους συμπατριωτες μας.
Τον "εμπορα" που πουλαει φτηνο πελλετ εκανε τον κοπο και εψαξε και τον βρηκε.Να κανει ομως τον κοπο να ψαξει για τον σωστο Ελληνα εμπορο,δεν τον εκανε.
Κουραστηκα.Κουραστηκα να κραταω "Θερμοπυλες" οπως και λιγοι πια συμπατριωτες.Κουραστηκα να λεω το αυτονοητο και να με βριζουν,να με λενε "ρατσιστη" μη ξεροντας τα ραδικια αυτα την πραγματικη εννοια του ρατσισμου,κουραστηκα να με λενε γραφικο,κουραστηκα και θυμωνω να με λενε μαλακα γιατι μιλαω για την πατριδα μου.
Ανθρωποι χωρις ιδανικα και αξιες να επιβαλλουν τις παραλογες αποψεις τους στο ονομα της προοδευτικοτητας και του "πολιτισμου".
Κουραστηκα να βλεπω ανθρωπους γυρω μου να ζουν ακομα σε εναν κοσμο ψευτικης ευδαιμονιας κατηγορωντας τους αλλους.
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.



Εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ !!!!
Δυστυχώς οι περισσότεροι κοιτανε την παρταρα τους και δεν μπορούν να καταλάβουν οτι το γεγονός οτι δεν εχουν να διαθέσουν πάνω απο 2 ευρώ το σακί οφείλετε στο οτι τα χρήματα πανε εκτός της χώρας, δίνουμε δουλειά στους Βουλγαρους , και οι δικές επιχειρήσεις κλείνουν και θέσεις εργασίας χάνονται. Στο τέλος θα παρακαλάμε του Βουλγάρους να μας πάρουν για 10 ευρώ μεροκάματο !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ