Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20454 από valsam
Εγω παντος με τον ξυλολεβητα πιστευω οχι μονο να κανω αποσβεση μεσα σ'εναν χειμωνα αλλα να κερδισω και κατι ψιλα σε σχεση με το να ειχα πετρελαιο,1500-1700 το συστημα + 1000 ευρω 9 τονους ξυλα(οι 4 μου τονοι μετρημενα τωρα εχουν 20% υγρασια αρα υπολογιζω τουλαχιστον 3,5 κιλα ξυλο αναλογια για 1 λιτρο πετρελαιο,δηλ. 3,5 τονοι ξυλο 385 ευρω αντι για 1 τονο πετρελαιο 1400-1500 ευρω!) πιστευω να την βγαλω δηλ. με 2500-2700 που για 2 τονακια πετρελαιο θ'αθελα 2800-3000 φετος!
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20457 από georgebest

valsam έγραψε: Εγω παντος με τον ξυλολεβητα πιστευω οχι μονο να κανω αποσβεση μεσα σ'εναν χειμωνα αλλα να κερδισω και κατι ψιλα σε σχεση με το να ειχα πετρελαιο,1500-1700 το συστημα + 1000 ευρω 9 τονους ξυλα(οι 4 μου τονοι μετρημενα τωρα εχουν 20% υγρασια αρα υπολογιζω τουλαχιστον 3,5 κιλα ξυλο αναλογια για 1 λιτρο πετρελαιο,δηλ. 3,5 τονοι ξυλο 385 ευρω αντι για 1 τονο πετρελαιο 1400-1500 ευρω!) πιστευω να την βγαλω δηλ. με 2500-2700 που για 2 τονακια πετρελαιο θ'αθελα 2800-3000 φετος!

Ποιον λέβητα έχεις βάλει;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24848 από kostas1
Όσοι έχουν αντιληφθεί την κατάσταση σε πάρα πολλά πράγματα γυρνάμε πίσω.Τα πάντα γύρω μας θα είναι διαδικασίες που θα μας κάνουν την ζωή πιο δύσκολη.Ο κόσμος έχει στραφεί πλέον λόγω οικονομίας σε παλαιότερες μεθόδους θέρμανσης ,διατροφής,μετακίνησης κτλ.Πρίν από μια δεκαετία δεν θα έλεγες ότι υπάρχει διαμέρισμα σε μεγάλο αστικό κέντρο το οποίο θερμαίνεται με ξύλα ή ότι θα πήγαινες στην δουλειά σου με ποδήλατο ή θα ξήλωνες το γκαζόν για να βάλεις οποροκηπευτικά.Τώρα αυτά είναι δεδομένα και μπορώ να πω ότι πολλά νοικοκυριά τα στερούνται.Πέτρέλαια,κυβικά αυτοκινήτων μαιζονέτες θα αναπολούνται και θα γίνονται θέματα συζήτησης τον παλιό καλό καιρό.
Ας προσαρμοστούμε!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26088 από legend7ts
προσφατα εβαλα ενεργειακο τζακι αλλα επειδη ειναι μακρια το ενα δωματιο και μπορει να μην το ποιανει η ζεστη εχω την εξης απορια. εχω στο δωματιο air condition inverter, αν βαλω στην πριζα του ενα θερμοστατη χωρου σουκο θα μπορεσω να το κανω στυλ αυτονομιας? υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26089 από jnet

legend7ts έγραψε: προσφατα εβαλα ενεργειακο τζακι αλλα επειδη ειναι μακρια το ενα δωματιο και μπορει να μην το ποιανει η ζεστη εχω την εξης απορια. εχω στο δωματιο air condition inverter, αν βαλω στην πριζα του ενα θερμοστατη χωρου σουκο θα μπορεσω να το κανω στυλ αυτονομιας? υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Για να δεις αν γινεται αναψε το Air condition και βαλε το να λειτουργει. Μετα ριξε τον γενικο. Εαν οταν τον ξανασηκώσεις ξαναερθει σε λειτουργια τοτε ισως γινεται

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26091 από legend7ts
δεν εχω παρει ακομα το θερμοστατη μιας και εχει κανα 40 ευρωπουλα γιατι κοιταω να δω μηπως το εχει κανει κανεις η γνωριζει μην τον αγοραζω τζαμπα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ