Επιλογη Θερμανσης

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139431 από blue
Επιλογη Θερμανσης δημιουργήθηκε από blue
Καλησπερα και καλως σας ηρθα νεουδι εδω μεσα οπως θα δειτε τοσο καιρο διαβαζα το φορουμ για να μην ζαλιζω κοσμο .
τουλαχιστον οχι πολυ .
Καταρχασ να πω οτι δεν ειμαι σιγουροσ αν το αναρτησα στη σωστη ενοτητα .
Με την καινουργια χρονια ειναι να μετακομισουμε προς Περιστερι μερια σε ενα σπιτι 120τμ τελευταιου οροφου το οποιο εχει Φ.Ε. επιτοιχοιο .(κατι που δεν το θελω απο θεμα ασφαλειας, πιστευω δικα μου και θα το ξηλωσω)
Σκεφτηκαμε για τζακι αλλα τελικα ειναι ανεφηκτο λογω απουσιας ολη ημερα . οποτε και στρεφομαι προς βιομαζα εχοντας επιγνωση τι συμπεριλαμβανει (κουβαλημα,καθαρισμα)
Στο θεμα μας ομως μην σας κουραζω , εσεισ τι θα βαζατε Λεβητα στο μικρο αποθηκακι (που εχει η γυναικα για Αποθηκη) που να καει και κατι αλλο εκτοσ απο πελλετ και μετα γραμμη μεχρι το κολεκτερ στο μπαλκονι Η σομπα μεσα στο σπιτι πισω απο το κολεκτερ ακριβως ???
καποιες επιπλεον πληροφοριες που μπορω να δωσω ειναι οτι το σπιτι εχει σωματα πανελ περιπου 19000 θερμιδες (δυστυχως και εκει απο οτι εμαθα θελει μελετη γιατι τα εβαλεσ ο υδραυλικος ουρανοκατεβατα οταν εβαλε το Φ.Α.) που δυστυχως δεν μπαινουν θερμικες κεφαλεσ γιατι αν εχω καταλαβει καλα εχει τα διακοπτακια χαμηλα των νερων και τιποτα αλλο ορατο
Ευχαριστω πολυ για το χρονο που θα διαθεσετε ακομα και που θα το διαβασετε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139433 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Επιλογη Θερμανσης
Καλώς ήρθες σίγουρα θα σε βοηθήσουν αλλα παιδιά εδω μεσα με πολυ περισσότερες γνώσεις απο εμένα εγω μόνο μια ερώτηση για να σε βαλω σε σκέψεις θα κάνω,οταν λες μικρο αποθηκακι πόσο μικρο δηλαδή σκεψου οτι ενας λεβητας βιομαζας θέλει χώρο αρκετό(γεμισμα -καθαρισμα κλπ)............

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139439 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
Τελευταιο οροφο με φυσικο αεριο και θες να μπλεξεις με λεβητες? τι ηλικιας ειναι το οικημα? μονωση εχει?


Sent from my iPad using Tapatalk

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139445 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
καλως ηρθες
κατ αρχην μην ξηλωσεις τιποτα. ακομα
δευτερον σκεψου το καθε καυσιμο με τις ιδιαιτεροτητες του και ειδικα τον χωρο αποθηκευσης
μετα σκεψου πως και ποσες ωρες θα το δουλευεις ....
προσωπικα προτιμω τους λεβητες απο τις ςομπες

δημητρης.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139446 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
να σας πω μονωση εχει τι τυπο θα σας γελασω (σιγουρα πρεπει να βρω καποιον να το δει και να κανει μελετη και οχι ο υδραυλικος που το εκανε εξαρχης .
το αποθηκακι ειναι βια 12 τμ για αυτο αρχιζω να κοιταω και για σομπα παραλληλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139469 από blue
Απαντήθηκε από blue στο θέμα Re:Επιλογη Θερμανσης
Μιας και σχολασα και ειμαι σπιτι να αναλησω το θεμα φ.α για καποιο λογο (ελληνας δηλαδη) εχω μαθει οτι ολοι πανε στο ευκολο κερδοσ (εξαιρεσεις εννοηται πολλες ) απλα δεν προκειται ποτε να πιστεψω οτι εδω Ελλαδα θα συντηρουν τα παντα στο Φ.Α. και το φοβαμαι ο ενας λογοςο αλλος λογοσ οτι ειναι κουλο 300 ωρεςπουδουλεψαν τοαεριο ναερθει 350 ευρω λογαριασμος .
Και μια και ΑΝΑΦΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΩΡΕΣ νομιζω πως περιπου 5 ωρες τη μερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ