Διακοπτης σώματος καλοριφέρ

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160010 από michalisgr

popovitis έγραψε: Εάν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες τότε δοκίμασέ το (αν και δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορείς να το κάνεις αυτό). Λογικά θα είσαι οκ, αν όχι τότε θέλεις ένα διακόπτη όπως αυτός που σου είπα. Δοκίμασε το και πες μας, ώστε να ψάξω αν χρειάζεται τι είχα πάρει ακριβώς.

Καλά.. Λέω να δοκιμάσω κι αυτό που είπε πιο πάνω με τον διακόπτη να βγάλω το εσωτερικό του και να το γυρίσω... Και ως τελευταία επιλογή αυτό με τους σωλήνες..

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160013 από michalisgr

michalisgr έγραψε:

popovitis έγραψε: Εάν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες τότε δοκίμασέ το (αν και δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορείς να το κάνεις αυτό). Λογικά θα είσαι οκ, αν όχι τότε θέλεις ένα διακόπτη όπως αυτός που σου είπα. Δοκίμασε το και πες μας, ώστε να ψάξω αν χρειάζεται τι είχα πάρει ακριβώς.

Καλά.. Λέω να δοκιμάσω κι αυτό που είπε πιο πάνω με τον διακόπτη να βγάλω το εσωτερικό του και να το γυρίσω... Και ως τελευταία επιλογή αυτό με τους σωλήνες..

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ. Η σωληνα τερμα δεξια ειναι ζεστη ενω η δεύτερη προς το καλοριφέρ είναι κρύα.. Το αντίθετο δε θα έπρεπε να είναι;;

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλησα και πριν με έναν υδραυλικό. Του είπα πως το καλοριφέρ ζεσταινεται από πάνω και απο κάτω στην εισαγωγή είναι κρύο. Μου είπε αμέσως ότι οι σωλήνες πρέπει να έχουν συνδεθεί λάθος
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160036 από popovitis
Δυστυχώς δεν θυμάμαι αν και τα έβαλα πριν ένα χρόνο περίπου. Αυτό που θυμάμαι που είχα το ίδιο πρόβλημα είναι ότι αγόρασα κάποιους διακόπτες simplex που αντιστρέφουν το ζεστό-κρύο και δούλεψαν. Το μαγαζί που τους πήρα λέγεται Κυριακόγλου και αν τους πάρους ένα τηλ. σίγουρα θα σε βοηθήσουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160038 από michalisgr

michalisgr έγραψε:

michalisgr έγραψε:

popovitis έγραψε: Εάν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες τότε δοκίμασέ το (αν και δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορείς να το κάνεις αυτό). Λογικά θα είσαι οκ, αν όχι τότε θέλεις ένα διακόπτη όπως αυτός που σου είπα. Δοκίμασε το και πες μας, ώστε να ψάξω αν χρειάζεται τι είχα πάρει ακριβώς.

Καλά.. Λέω να δοκιμάσω κι αυτό που είπε πιο πάνω με τον διακόπτη να βγάλω το εσωτερικό του και να το γυρίσω... Και ως τελευταία επιλογή αυτό με τους σωλήνες..

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δλδ. Η σωληνα τερμα δεξια ειναι ζεστη ενω η δεύτερη προς το καλοριφέρ είναι κρύα.. Το αντίθετο δε θα έπρεπε να είναι;;

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλησα και πριν με έναν υδραυλικό. Του είπα πως το καλοριφέρ ζεσταινεται από πάνω και απο κάτω στην εισαγωγή είναι κρύο. Μου είπε αμέσως ότι οι σωλήνες πρέπει να έχουν συνδεθεί λάθος

Δυστυχώς δε γίνεται να αλλάξω τους σωλήνες.. Οπότε θα πάω να πάρω έναν τέτοιο διακόπτη που είπες... Η χαζομάρα είναι ότι το σώμα κατω στην εισαγωγή ειναι κρύο και πάνω καίει πάρα πολύ.


Κατι τέτοιο λες;
www.google.gr/search?q=διακοπτης+simplex...EigB&biw=360&bih=564



Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160047 από dimlyk
η εισαγωγη του ζεστου γινεται απ το πανω μερος ...μπορει να φταιει ο διακοπτης μπορει ομως και το ολο κυκλωμα να θελει εξισοροπηση ειδικα αν το σωμα αυτο ειναι απομακρυσμενο ..πριν μπεις σε φασαριες κανε μεριεκς δοκιμες να μισοκλεισεις διακοπτες απο τα αλλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160054 από michalisgr

dimlyk έγραψε: η εισαγωγη του ζεστου γινεται απ το πανω μερος ...μπορει να φταιει ο διακοπτης μπορει ομως και το ολο κυκλωμα να θελει εξισοροπηση ειδικα αν το σωμα αυτο ειναι απομακρυσμενο ..πριν μπεις σε φασαριες κανε μεριεκς δοκιμες να μισοκλεισεις διακοπτες απο τα αλλα

Το θέμα είναι ότι πριν καιρό βγάλαμε ένα σώμα από το όλο κύκλωμα και σύνδεσε ο υδραυλικός τους σωλήνες μεταξύ τους. Οπότε ο κυκλοφορητής δε νομίζω να μη μπορεί να καλύψει τα σώματα.. Απλά σε αυτό το σώμα πιστεύω ότι έχει κάνει λάθος με τη σύνδεση των σωληνων.. Ενώ ο σωλήνας ειναι σε μπλε σπιραλ βγαζει ζεστό νερό και ο αλλος ειναι σε κόκκινο σπιράλ και βγάζει κρύο νερό...

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ