Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75053 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα
John Player Special . Μ αρέσει ,ταιριαστό ψευδώνυμο φίλε.Σ ευχαριστώ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75064 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα
Πάντως δεν περίμενα ομολογώ να βρώ τόσες ελληνικές εταιρείες ανάμεσα στις πιστοποιημένες . Νά και ένας τομέας που φαίνεται να γίνεται σωστή δουλειά στη χώρα μας . Δίκαιο είχες Γιάννη .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75073 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα
ολα τα ηλιακα για να σταθουν πρεπει να εχουν τουλαχιστον πιστοποιηση της αποδοσης απο καποιο φορεα .

οπως και οι σομπολεβητες :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75075 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα

Πάντως δεν περίμενα ομολογώ να βρώ τόσες ελληνικές εταιρείες ανάμεσα στις πιστοποιημένες . Νά και ένας τομέας που φαίνεται να γίνεται σωστή δουλειά στη χώρα μας

Εγω όμως θέλω να πω πως θα μπορούσαν και καλύτερα...Πολύ καλύτερα μάλιστα αν επένδυαν στην επιστημονική κατάρτιση ορισμένων πολύ καλό Ελλήνων νέων μηχανολόγων (που μας του παίρνουν οι ξένοι τον έναν μετά τον άλλον) και απασχολούσαν Ελληνικό προσωπικό.
Αλλιώς του βλέπω να τους φάει η μαρμάγκα.....και να αγοράζουμε Σουηδικούς συλλέκτες.
Πέρα απο όλα αυτά Sp4wN πάρε λεβέντη μου έναν καλό Ελληνικό ηλιακό, όπως πολύ σωστά σου λέει jps, και άσε του κενού για τίποτα πιο βόρειους από εμάς......

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75085 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα
Καλησπερα σε ολους..
Επειδή και εγω ενδιαφερομαι σχεδόν άμεσα,σε κανα διμηνο το πολυ,μπορω να ρωτήσω καποια πραγματάκια;
1.Ποια ειναι η αναλογια lt/ατομο; Ισχύει το 1 ατομο/40 λιτρα;
2.Σε μια ερευνα που εκανα ο εμπορος που τα παραγει,μου ανεφερε οτι οι επιλεκτικοι και με συνεφια θα εχου απόδοση.Ισχύει; απο οτι ανεφερε ενα παλικάρι ποιο πάνω οχι.
3. Τι τιμές εχετε βρει για ενα επιλεκτικό 160-180 λιτρων ή ακόμα και κενού;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #75113 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Επιλογή ηλιακού θερμοσίφωνα
Ο δικός μου επιλεκτικός των 160 λίτρων με 2τμ επιφάνεια, όταν έχει συννεφιά, απλά κρατάει το νερό χλιαρό, 30-35 βαθμούς. Αυτό κάνει πολύ εύκολο να τον πάς 45-50 με 10-15 λεπτά ρεύμα. Όταν έχει όλη μέρα ήλιο, όπως η σημερινή, κοντεύει τους 60 βαθμούς (σε χειμερινή μέρα). Σε καλοκαιρινή περνάει και τους 80.

Κόστισε 550€ από το γνωστό κατάστημα, σε προσφορά που είχαν πέρυσι. Βγάλαν και φέτος και πήραν ίδιο και οι δύο γείτονες. Ευχαριστημένοι άπαντες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ