Μέτρα για την αιθαλομίχλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116993 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
δεν διαφωνω ...ολα ρυπαινουν ...υπαρχει ομωως διαφορα στους ρυπους ...κι εδω μιλμε για μικροσωματιδια αιθαλης .... το θεμα ειναι πως οποια αστυνομικα μετρα και αν ληφθουν αν εμεις δεν καταλαβουμε το τι ακριβως κανουμε στον εαυτο μας και τους γυρω μας δεν π[ροκειτε να εχουν κανενα αποτελεσμα περα απο εισπρακτικο ισως
κι επειδη ισως καποιοι προστρεξουν να πουν οτι με τετοια φτωχεια κλπ κλπ η απαντηση ειναι οτι κατα βαση ειναι θεμα νοοτροπιας ,,,,και πριν την κριση ιδιοι ειμασταν
κυκλοφορησε ο νομος για τα καυσιμα ,,,καμοια ποινη για οποιον πουλαει σαβουρα ,,,για τον ασχετο που αγοραζει ομως την σαβουρα παμε να προβλεψουμε :)
γι αυτη την λογικη και μονο προσωπικα ειμαι εναντια σε καθε ελεγχο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116994 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
Τελικα ομως δεν μας εχουν πει αν το μετρο θα ειναι μονο για τα ανοιχτά τζακια η και τις ξυλοσομπες, και αν, ή οχι θα εξαιρούνται οι σόμπες και οι λέβητες πελλετ. (Πχ απο οτι εχω ακουει πολλές πολυκατοικίες και φουρνοι το έχουν γυρίσει σε πελλετ).

Δηλαδη κοβουμε την θερμανση σε μια ολοκληρη πολυκατοικια ασχετος αν εχει ηλικιωμενους και μικρα παιδια ?
Τι να πω δεν ξερω..

Γιατι μας κανανε να χαλασουμε ενα καρο λεφτα για να τα παρουμε και απο οτι φαινεται δεν θα προλαβουμε ουτε απόσβεση να τα κανουμε?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117024 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΗΣΥΧΟ ΠΑΙΔΙ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΟΜΑΤΑ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ


ΠΕΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑΟΤΑΝ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΑΝΑΨΕ ΤΖΑΚΙ

ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117061 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
Δυστυχως για καποιους τα νεα ειναι δυσαρεστα γιατι αρχιζει και
σφιγγει το πραμα.
Να ξερετε παντως πως αν αποφασισουν να κανουν ελεγχους θα γινουν. :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117680 από JGOUF
Απαντήθηκε από JGOUF στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΛΕΒΗΤΕΣ ΜΙΛΑΜΕ...ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΑΚΟΜΗ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117685 από JGOUF
Απαντήθηκε από JGOUF στο θέμα Μέτρα για την αιθαλομίχλη

electron έγραψε: Τελικα ομως δεν μας εχουν πει αν το μετρο θα ειναι μονο για τα ανοιχτά τζακια η και τις ξυλοσομπες, και αν, ή οχι θα εξαιρούνται οι σόμπες και οι λέβητες πελλετ. (Πχ απο οτι εχω ακουει πολλές πολυκατοικίες και φουρνοι το έχουν γυρίσει σε πελλετ).

Δηλαδη κοβουμε την θερμανση σε μια ολοκληρη πολυκατοικια ασχετος αν εχει ηλικιωμενους και μικρα παιδια ?
Τι να πω δεν ξερω..

Γιατι μας κανανε να χαλασουμε ενα καρο λεφτα για να τα παρουμε και απο οτι φαινεται δεν θα προλαβουμε ουτε απόσβεση να τα κανουμε?

ΚΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΕΛΕΤ ΚΑΙΩ ΜΕ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΚΑΤΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥ ΛΕΒΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΝΑΙ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ