Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97620 από ALXIOA
Απαντήθηκε από ALXIOA στο θέμα Θερμομόνωση

vag1234 έγραψε: neopor αλλα σαν μηχανική αντοχή υλικού fibran..


απο τιμες τι γινετε?..και τι εννοεις μηχανικη αντοχη υλικου? δηλ το neopor τι μειονεκτηματα εχει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97629 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμομόνωση
το νεοπορ ειναι διογκωμενη και γι αυτο ειναι πιο μαλακο

απο τιμες δεν νομιζω να βρεις σημαντικες διαφορες
αλλα και ψαξιμο εχει νοημα μονο στην περιοχη σου μια και τα κοστη μεταφορικων για να μονωτικα ειναι μεγαλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97660 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Θερμομόνωση
Έχω την εντύπωση ότι το Neopor μπορεί να σου βγει πιο φθηνά..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #97684 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Θερμομόνωση

ALXIOA έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε:

ELECTRICALCHIEF έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε: Αυτες ειναι οι προσφορες που μου ειχαν στειλει:

τι κολλα ειναι αυτη, διοτι της isomat την ινοοπλισμενη τηνεπαιρνα περσυ προπερσι σχεδον 20 ευρο.

Δεν ξερω τι μαρκα ειναι γιατι αυτη η προσφορα ηταν μια προταση ενος τοπικου μαγαζιου,εγω δεν πηρα απο αυτη τη προσφορα.


απο ποια προσφορα πηρες? μπορεις μας ανεβασεις κ αυτη που πηρες να συγκρινουμε τιμες??

αναμεσα στο fibran - neopor τι προτεινετε σε διαμερισμα για εξωτερικη μονωση τον τοιχων.?? απο θεμα αντοχης.. ποιοτητας - τιμης - ευκολια στην τοποθετηση..??

ευχαριστω

Εγω την εκανα μεσω του εξοικονομω και τα αφησα ολα στο συνεργειο που εκανε την μονωση(fibran 7αρι),οποτε δεν πηρα τιμες ξεχωριστα για το καθε υλικο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99888 από aiolos
Απαντήθηκε από aiolos στο θέμα Θερμομόνωση
Εδώ και δυο τρεις μέρες ένα συνεργείο κατασκευάζει θερμοπρόσοψη σε γειτονική οικοδομή με διαφορετικό τρόπο από αυτό που έχω δει κυρίως στο διαδίκτυο. Συγκεκριμένα τοποθέτησαν τις μονωτικές πλάκες με βύσματα έβαλαν επάνω ένα πλαστικό πλέγμα και από πάνω κανονικό σοβά (δυο χέρια). Σε ερώτησή μου αν αυτό θα έχει διάρκεια ζωής και απόδοση, μιας και δε χρησιμοποίησαν καθόλου κόλες και ειδικούς σοβάδες, μου απάντησαν πως το ίδιο κάνουν εδώ και δέκα χρόνια χωρίς πρόβλημα. Μάλιστα επισκέφτηκα ένα σπίτι, που πριν εννιά χρόνια κατασκεύασαν με την ίδια μέθοδο θερμοπρόσοψη σε τοίχο περίπου 80τμ και ο ιδιοκτήτης μου ανέφερε πως δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα.Οπτικά δεν φαίνεται καμία ρωγμή ή άλλου είδους κακοτεχνία στην παραπάνω κατασκευή. Το κόστος βέβαια είναι πολύ μικρότερο και αγγίζει ή ξεπερνά το 50%. Επειδή στο σπίτι μου υπάρχει ένας "τυφλός" βορεινός τοίχος 60τ.μ. σκέφτηκα πριν από ένα χρόνο να κατασκευάσω θερμοπρόσοψη. Το κόστος σύμφωνα με τη μελέτη ανερχόταν από 45-50 ευρώ /τ.μ. Μήπως θα πρέπει να κοιτάξω και τη "νέα τεχνική";
Υ.Γ. Αν υπάρχει αντίστοιχω θέμα στο Forum σας παρακαλώ να το εντάξετε εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99894 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Θερμομόνωση
δεν νομιζω η χρηση κανονικου σοβά να μειώνει το κοστος στο 50%, μην σου πω οτι ειναι και ακριβοτερος στο τελος... Το καλυτερο ειναι να χρησιμοποιησεις το σοβα που συνιστά η εταιρια που βγαζει το μονωτικο. Οι ειδικοί σοβάδες/κολλες πλεονεκτουν γιατι εχουν καλυτερη προσφυση στο μονωτικο, εχουν ελαστικοτητα και δεν θα σχισουν ευκολα, και σημαντικο που το ξεχνουν πολλοι, βαζεις προσθετικο και εχεις και χρωμα με τη μια, οποτε γλυτωνεις αυτο το εξοδο μετα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.161 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ